Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Najnowsze Coobcia Dziecko - Reanimacja & Tuning


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe za dużo rzeczy naraz :D

Prawdę mówiąc chciałbym na początek zobaczyć co zmieniają te zawory i to bez planowania łba - większe doprężanie chyba nie ma sensu bo tak się zastanawiam nad gazikiem rozweselającym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powoli gromadzę diwajsy dla srebrnej, czyli kute tłoki, śrobki ARP, uszczlke pod łep COMETIC, w sumie już wszystko jest tylko na tłoki czekam.

 

A Co do czerwonej to się uczę dłubaniny w wolnossakach dlatego nie chce wszystkiego naraz robić tylko pomały żeby wiadomo było co dany mod dokładnie daje.

 

[ Dodano: Pią 03 Sie, 2007 10:49 ]

Łba jednak nie planuję jedynie go zabielę... W tej chwili wyliczyłem żeby uzyskać stopień sprężania równy 11:1 muszę mieć splanowany łep o 1,35mm tak więc planowanie 0,15mm to zabielanie :D

Choć swędzi mnie żeby uzyskać stopień sprężania 11,5: żeby to osiagnąć musiał bym łep zdjąć aż o 2mm i tym samym zredukować komorę spalania w głowicy z obecnych 42,5ml do 39,5ml ( z uszczlką wyszło by 43,5ml) - przytłustawo troszkę a nie wiadomo jaki efekt by to przyniosło na seryjnych wałkach i czy stukowe by się nie wdało...

 

[ Dodano: Pią 07 Wrz, 2007 00:04 ]

Odświerzamy :)

No wreszcie udało się pozbierać wszystko do kupy, jakby nie było na zawory czekałem prawie miesiąc - jutro będzie wiadomo co one przyniosą...

Łep do tego zjechał o 0,15mm czyli nic, przy okazji zmierzyłem sobie objętość komory spalania - 41ml po dodaniu pojemnosci uszczalki i przy- tłoczu (4ml) stopień sprężania wynosi 11,1:1...

Do tego deczko z dremelka przyszlifowałem gniazda zaworowe żeby na gładko szły z kanałem.

 

Trzymać kciuki za jutrzejsze wykresy :)

 

No i Fotki z robotki:

04092007595.jpg

05092007603.jpg

 

I to z czym zeszło się mi najdłużej:

06092007611.jpg

Hehe rodzony brat mi w tym pomagał i nadworny sługa - wujek Kivi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie rewela !!! życze sporych przyrostów !!! coobcio czy po takim planowaniu nie warto by było zaokrąglić troche komore spalania przy zaworach ssących -tu gdzie są najbliżej uszczelki ;-) powietrze miałoby więcej miejsca żeby się przecisnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik z hamowni spadkowy... jak wrócę z działki to zamieszczę wykres, po przestawieniu wałka ssącego trochę się poprawiło ale jest gożej jak na poprzednich zaworach - 170KM i 208,5Nm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no krok z zaworami to był krok w tył, teraz wszystko będę naprawiać nastawnymi zębatkami rozrządu, regulatorem ciśnienia paliwa oraz wnikliwym i dokładnym strojeniem na hamowni... No teraz musi być tylko do przodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że to tego przyczyna... choć jeszcze może do tego dojść fakt że przy montażu nowej uszczelki pod kolektor ssący nie doszlifowałem jej do powiększonych kanałów w głowicy, trochę też to może zmniejszać przepływ.

 

A co do za zaworów i gniazd to to jest kopia tych z Kiviowego sunnego z którego wyciągnęliśmy 211KM i 217Nm i to przy bardzo gruntownym strojeniu...

Więcej info na ten temat tutaj pod punktem 2:

http://grabowski.com.pl/informacje_ogolne.htm

 

Puki co z silnikiem chwilowo pauzuje i po weekendzie odbieram wóz z Progami z GT, poprawionym przednim zderzakiem - bo wisiał i korektami lakierniczymi pod klamkami :D

 

Do tego nieco rozbuduję audio o porządny sprawdzony w srebrnej primie stary przedni system.

 

CO do silnika to poza nastawnymi kółkami rozrządu chodzi mi po głowie drobne usprawnienie układu dolotowego - stożek w seryjnej puszcze i jakieś doprowadzenie zimnego powietrza oraz zamontowanie przerobionego wałka ssącego z GT jako wydechowy - ciekawe co to zmieni :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz zamontowanie przerobionego wałka ssącego z GT jako wydechowy - ciekawe co to zmieni :diabel:

aaaa to już mój patent :027: :P tylko u mnie na razie się nie sprawdził...

Pan Grabowski stwierdził że zakładając wałek wydechowy o dłuższym czasie otwarcia należałoby go cofnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Grabowski stwierdził że zakładając wałek wydechowy o dłuższym czasie otwarcia należałoby go cofnąć.

U mnie Pan Grabowski zrobi regulowane kółko na wydech i będzie gitara bo na te ze stanów przyjdzie mi czekać jeszcze parę tygodni :D

Tak czy siak po weekendzie wrzucam regulator ciśnienia paliwa, wystroję wóz i sprawdzę na rolkach czy udało mi się złamać 210Nm :)

 

[ Dodano: Pon 17 Wrz, 2007 11:33 ]

d*pa Myślałem że zrobię niespodziankę po weekendzie a tu wóz jeszcze stoi u lakiernika... Przedni lewy błotnik jeszcze będzie poprawiany bo jak KOSA wchodził z fleksem w maskę to ładnie go porysował...

Cholera już się nie mogę doczekać wjazdu na rolki - bowiem nastawny rególator ciśnienia paliwa już jest i rególowane kółko na wydech też :)

 

W tym silniku jeszcze tylko poprawiam dolot a następnym krokiem modyfikacji dla mojej Czerwonej Wiedźmy będzie 189Konny (w seri) SR20VE :)

 

[ Dodano: Czw 20 Wrz, 2007 19:29 ]

Update:

Poza poprawkami lakierniczymi przy klamkach, dolałem wreszcie paliwa którego brakowało w przedziale 2000 - 5000 obr.min za sprawą regulatora ciśnienia paliwa ustawionego na 4 bary przy ciś. atmosferycznym do tego pokręciłem nieco wałkami (oboma tym razem), zaszedłem tak bardzo ogólnie w SMT6 i oto efekt dzisiejszych wypocin:

coobcio_3.jpg

 

Tak z ciekawości rozpiąłem puszkę filtra powietrza i wyszło coś takiego:

coobcio_2.jpg

 

Tak więc przydało by się zająć seryjną puszką i seryjnym filtrem powietrza - nie ukrywam że bardzo mi się podoba BMC CDA - ciekawe czy takich efektów się mogę po nim spodziewać ??

 

Dalej to już tylko poprawiny typu porting kolektora ssącego, dwururki od kolektora wydechowego, może przerobienie przepustnicy na 64mm i termiczna przekładka pod kolektor ssący i to myślę żę by było tyle jeśli chodzi o mój dupowozik co ma mało gaziku mi palić - średnio nie więcej jak 12L LPG...

 

Pss. teraz widać co te zawory dały - wcześniej brakowało paliwa i bida była oj bida a już źle o tym rozpowiadałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje wreszcie. myslalem ze afr potrafisz sobie zmierzyc... :P ale wynik za***isty.

 

[ Dodano: Czw 20 Wrz, 2007 19:02 ]

pokręciłem nieco wałkami (oboma tym razem),

cos wiecej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ile ty masz energi do modzenia to szok :) brawo za efekty :one:

 

jak ja bym chciał aby moj dupowozik miał już nowe serce

ale brak gotówki studzi moje zapędy (dom to studnia bez dna) :/ sory za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrosty rewelacyjne !!! mimo że w piku mało przybyło to niski i średni zakres super - start pewnie teraz troche inaczej wygląda . 4 bary na listwie troche dużo sprawdzałeś wtryski rozpylają czy już leją ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski rozpylają, w srebrnej swojego czasu na 7 barach śmigałem, im większe ciśnienie tym lepiej - tak jakoś zaobserowowałem. Z resztą w seryjnych autach turbo przy doładowaniu ciśnienie paliwa dochodzi do 5 barów...

 

Ps. mam jeszcze możliwość przestawienia trochę wałka wydechowego, znowu przyrosty będą w całym zakresie ale znacząco pogorszą się obroty biegu jałowego - niby stabilne 800 (po obrotomierzu obroty nie latają) ale jak u kieviego silnik się cały trzęsie...

 

Tak do tych 180KM dobić to tak akurat na Starachowice dobra wartość by była, może jeszcze pokąbinuje żeby przerobić wałek ssący z GT i wpasować go jako wydechowy.

 

Co do startów to masakra z 2500 obr.min ruszam i przy wciśniętym gazie do podłogi na granicy przyczeponości auto jedzie - z dołu czuć za***iście przybytek Nm :)

A na trasie to już rewelacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocarne to NA :-) dolotem jeszcze do ugrania pare koni ! masz już 86 koni z litra pojemności teraz każdy mod to spore ryzyko łatwiej coś popsuć niż poprawić . skręć jakiegoś filma jak to się zbiera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach jeszcze minimalnie przestawie wałek wydechowy - może do tych 180KM dobiję ale wydaje mi się to raczej nie realne na seryjnych wałkach, trzeba by ssący przerobić i zaadoptować jako wydechowy wtedy to tak.

Co do filmiku to zaraz pomęczę swoją kobitę może coś skręcimy.

Choć filmik nic ciekawego nie pokarze bo niestety licznik aż zanadto dobrze wskazuje prędkość ;/

W P11 przy 100 jedzie się 90 i wydaje się że auto przyspiesza jakby miało z 7 sek do setki w serii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie nie bardzo chce lżejsze koła, głównie dla tego że to auto jest do jazdy na codzień więc muszi je cechować możliwie największa kultura pracy.

Skaczące wolne obroty, brak przyspieszania na wysokich biegach jest tu jak najbardziej nie na miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR20VE ten 190Konny ma wałki raptem 264/268 a jaka moc i to fabrycznie nie dokładnie strojone, na seryjnym dolocie i wydechu... Ja bym jeszcze pokombinował z ssącym jako wydechowy - ale nigdzie nie mogę go dostać bym miał wówczas 248/248...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...