Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odgrzybianie klimatyzacji Almera


Sonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mogłby mi ktos napisac jak odgrzybic klime w n16?.

Wyjałem schowek i filtr ale niewiem co dalej.Gdzie jest parownik i gdzie wsadzic ten wezyk od sprey'a od odgrzybiania??

 

 

Pozatym siema.Przegladam to forum juz od dawna.Moj ojciec posiada almere ktora czasem jezdze,uwazam ze to fajne autko.Ja posiadam citroena Ax Gti i jestem z niego dumny :)

 

Z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz wężyk we wlot świeżego powietrza, uprzednio wyciągając filtr przeciwpyłkowy, we wszystkie kratki i otwory także od nadmuchu powietrza na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam rowniez wyjac radio jesli bedziesz wpryskiwal pianke w nawiewy centralne.!

juz 2 osoby na forum zalaly radio.

 

i na dodatek je spaliły :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam rowniez wyjac radio jesli bedziesz wpryskiwal pianke w nawiewy centralne.!

juz 2 osoby na forum zalaly radio.

 

i na dodatek je spaliły :evil:

ja nie spalilem. tylko koncowka mocy stracila nozki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ogrzybianie polega na wpsikaniu/ wlaniu przeparatu w kratki wentylacyjne - wszystko zgodnie z instrukcja na opakowaniu - żadnych skomplikowaych rzeczy i tak samo w każdym samochodzie...

Zastosyj sie do instrukcji

 

[ Dodano: Pią 12 Sty, 2007 07:54 ]

Doszła do mnie informacja, że się mylę - z moich doświadczeń z n-16 ( a taka miałem 1.8 przed FL ) - wynika, że nie ma problemu z psikaniem w kratki wentylacyjne. Ale proszę jeśli są inne sugestie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega uważa z tym psikaniem i laniem szczególnie w środkowe kratki :!: :!: Niektórzy forumowicze przez takie działanie zalali radio i przez to je spalili :/

 

Z tego co wiem odgrzybianie nie jest szczególnie drogie i może warto by udać się do specjalisty :?:

 

Albo chociaż wyciągnąć radio tak jak pokazanoe to jest w manualu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale w serwisie kosztuje 100 zl. Wiec lepiej oplaca mi sie kupic srodek za 35 zl ktory wystarczy na kilka razy. Zrobie tak ze wpsikam pod filtr przeciwpylkowy i w boczne kratki (srodkowych nie bede ruszal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo chociaż wyciągnąć radio tak jak pokazanoe to jest w manualu
Zrobie tak ze wpsikam pod filtr przeciwpylkowy i w boczne kratki (srodkowych nie bede ruszal)

Śmiało możesz zdjąć ten środkowy panel nad radiem, naprawdę to bardzo proste. Nie wymaga nawet kręcenia śrubami, radia tez nie musisz wyciągać. Podnosisz klapkę tego schowka który jest przeznaczony na Navi (chyba) i ciągniesz za denko do siebie - wychodzi beż żadnego problemu, aż sam się zdziwiłem. Wtedy zobaczysz wloty do kratek i tam psiknij, na pewno nie zalejesz radia. Zwłaszcza że chodzi o to, żeby psiknąć głęboko, bo przeciez grzyby nie tworzą Ci się na kratkach wlotu, tylko znacznie głębiej. Wyjęcie tego panelu umożliwi dużo głębsze zaaplikowanie środka. Procedura zdejmowania tego panelu jest bajecznie łatwa.

Zalewanie radia jest faktycznie możliwe przy psikaniu płynem (bez wyjęcia tego w/w panelu), bo te gąbki łączące wloty powietrza z tymi właściwymi kanałami sa naprawdę lipne i jak ktoś wleje za dużo, to spłynie od razu na radyjko. Jak psikniesz mało, to nic nie zaleje radia, ale nie warto ryzykować.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konsoli przy pedale gazu/na dole/ jest zaślepka.Po wyjęciu widać elastyczną rurkę odpływu wody z parownika,Zsuwasz z króćca i od dołu wsuwasz aplikator/najlepiej taki z otworami do "przodu i tyłu".Rób to z wyczuciem żeby nie zaklinować końcówki.Parownik jest parę centymetrów wyżej.Wtłaczasz ile potrzeba,a potem odwrotnie i po ptakach.Pryskać w kratki nie ma po co, grzyby lęgną się w okolicy i na parowniku.

Tak robią w serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie problem z zalaniem radia nie powstał przez zaplytka aplikacje środka odgrzybiającego. problem powstaje wtedy gdy trzeba uruchomic dmuchawę na maxa! tak zaleca sie po odgrzybianiu! wtedy ten płyn ( już nie w postaci pianki) wywala przez centralne na zewnątrz! I właśnie te lipne gąbki puszczają i wtedy wali to na radio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze inny sposób:

zdejmujemy schowek, otwiieramy i wyciagamy filtr p/pyłkowy - załaczmy dmuchawę i zadajemy do obudowy filtra. Prąd powietrza rozpyli to wszędzie. Warto odkręcic panel centralny i położyć szmatę na radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam pytanie.

probowalem wpsikac pianke tam w ten przewod przy pedale gazu. i gdy psikalem go w ta metalowa czesc prowadzajaca w strone panelu srodkowego to zostal mi w tym przewodzie taki plastikowy maly bolec ktory byl zakonczeniem przewodu?

i moje pytanie- jak go wyjac? czy jesli ciezko go wyjac moze on miec jakies skutki negatywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtym przewodem jest odprowadzana woda z parownika. Nie sądzę, żeby taki mały bolec był w stanie zatkać przewód, tak żeby woda nie mogła odpływać. Możesz spróbować wypchnąć bolec w stronę parownika i stamtąd go wydobyć (trzeba wtedy rozkręcić plastikową obudowę parownika, a i tak dostęp jest b. kiepski,bo dostajesz szczelinę na wsadzenie jakiś szczypiec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...