Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Wzrost obrotów po czyszczeniu przepustnicy


obiad2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż skorzystałem z dobrej rady forumowiczów i przeczyściłem sobie przepustnicę jakimś tam specyfikiem tzn kupionym w sklepie do czyszczenia gaźników i też przepustnicy. Napryskałem tym sprayem ile wlazie, odczekałem 5 minut zgodnie z opisem, no i odpaliłem autko. Na początku nie chciało, ale za chwilkę jeszcze raz przekręciłem kluczyk i odpalił. Przez szybę i w lusterku widziałem, że poleciała niezła chmura dymu, chyba tych syfów no i poczekałem 5 minut z włączonym silnikiem, trochę przygazowałem no i ladny dzwięk wydobywa się mojej Almerki, ale obroty nie zeszły mi poniżej 1 tys. Tutaj pytania:

1. Czy to normalne po takim czyszczeniu?

2. Czy powinienem coś jeszcze regulować, aby obniżyć te wysokie obroty na biegu jałowym, czy się samo unormuje, bo chyba teraz to mi trochę na luzie pobiera paliwa, czy się mylę?

 

Z góry dzięki za podpowiedź

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chyba teraz to mi trochę na luzie pobiera paliwa,

skoro silnik pracuje to musi pobierać paliwo - inaczej nie da rady :D

Jeśłi obroty trzymają się w granicy 800 rpm/min to jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne zjawisko chociaż takie czyszczenie przepustnicy jest krótkotrwałe powinieneś jeszcze ustawić pozycje przepustnicy włączając i wyłączając stacyjkę to chyba było 7x szybko tak żebyś się w 10sek. zmieścił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zaobserwowąłem dziwne zjawisko, Na biegu jałowym na rozgrzanym motorze często jest powyżej 1000 rpm/min. Dopiero jak "kopnę" w gaz" i/lub przytrzymam go ze 2/3 sekundy obroty spadają tak do 850. Też to jest wina przepustnicy. Jak wyregulować te obroty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się przycinać przepustnica ja po 75tys miałem tam trochę tego syfu... ale ja czyściłem po całości wszystko zdemontowałem i na błysk wyczyściłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne zjawisko chociaż takie czyszczenie przepustnicy jest krótkotrwałe powinieneś jeszcze ustawić pozycje przepustnicy włączając i wyłączając stacyjkę to chyba było 7x szybko tak żebyś się w 10sek. zmieścił :)

 

malin a skąd taka informacja że kluczykiem trzeba pokręcić 7x? Jest to w jakiejś serwisówce do N15? Nie podważam tego twierdzenia, tylko że o czyszczeniu przepustnicy to było sporo razy na forum, ale o takim strojeniu nic. Moje Nismo też miało czyszczoną przepustnicę kilka dni temu i obroty trochę wysoko potrafią pójść chociaż były dostrajane śrubką i bez obciążenia zazwyczaj mają 850-900. Tylko że czasami nie chcą wrócić do tego poziomu, tzn np dzisiaj rano po przejechaniu 35km do roboty zaparkowałem Nismo pod firmą wyłączyłem światełka i ogrzewanie, odczekałem z 10s a jałowe pozostał na poziomie c.a. 1100 pomimo braku jakiegokolwiek obciążenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym x7 slyszalem od goscia ktory regulowal mi caly uklad wolnych obrotow.

Jedyny gosc ktory podjal sie mojego Nissana i mial pomysl na moja dziwna usterke i poradzil sobie.

Reszta "fachowcow" nie znala sie lub mogla metoda prob i bledow moze to zrobic dlatego mysle ze to wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe .... czy wystarczy tylko przełączać stacyjkę OFF-ON 7x, czy jeszcze np trzeba wciskać gaz żeby ECU czytał pozycje TPS'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mnie kolo to robil i tylko przekrecal stacyjka.

 

Przekręcał stacyjką = nie zapalał silnika?

 

Witam, dzięki za rady, już jest chyba lepiej z moją małą Almerką. Przejechałęm 50 km, odstawiłem i po jakiś 2 godzinach ruszyłem znowu jakieś 30 km i mam wrażenie, że tnie jak brzytwa, tzn ma kopa, ale może to tylko moja podświadomość mówi mi, że jest lepiej bo przecież przeczyściłem i powinno być lepiej. Po weekendzie okaże się bo ruszam w dłuższą trasę.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...