Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zwiekszylo mi sie spalanie w K11. 1.3 o conajmniej 1,5l przy


Gość ABT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem czytalem juz o tym ale glownie tu sa watki o wysokim spalaniu na gazie a ja mam tylko benzyne. Zwykle mi spalala okolo 6 litrow a teraz dochodzi do 8, caly czas jezdze tak samo, ten sam styl, te same trasy a teraz nawet to cieplej jest i zonk, kompa resetowalem, nic nie dalo. Podlaczyc pod kompa i sprawdzic sonde A co znaczy zem oze swirowac?? A jak trza wymienic to jak i za ile ? ;) Dodam ze byla spawana rura tlumika (przed wyzszym spalaniem) nie wiem czy akumulator byl odpinany podczas spawania, a ponoc spawarka moze namieszac w kompie, hamulce nie zapieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy akumulator byl odpinany podczas spawania, a ponoc spawarka moze namieszac w kompie

To zbrodnia nawet przy Malczanie lub Syrenie - tak nie wolno.

Mógł iść alternator - diody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jeszcze zalezy jaką bennyzne wlałes do baku

niestety ostatnio tez mi rure spawali a nie odlaczylem aku;/ale raczej mi nic nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalna benzyne ;) sprawdzone stacje Ale zaczynam wierzyc ze aku byl nie odpiety i cos sie tam pochlastalo a tego niestety nie wiem bo nie pod moja opieka wtedy byl samochod :/

 

Jeszcze w sumie po odpaleniu auta z rana czuc troche jakby spaliny przez chwile, teraz tez mam wrazenie ze autko jakby tyroszke slabsze ale teraz to wszystko moze mi sie wydawac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podpinam sie do tematu :|

Moja bestia spaliła mi ostatnio 11l na 100 :zdziw: :zdziw: :zdziw:

Silnik w sumie chodzi normalnie , nic nie szarpie nie dławi, zapala na dotyk :|

 

Pytanie więc - dlaczego żre jak cholera :(

 

Lambda , przepływomierz :?:

 

Świece, palec i kopułkę wymieniałem, chyba że przewody jeszcze ale to by silnik coś świrował :?:

 

[ Dodano: Czw 24 Kwi, 2008 23:37 ]

A dodam że latem w poprzednim sezonie palił mi max 8 (przy butowaniu) :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragomir proponuję podjechać na stację diagnostyczną i zrobić analizę spalin, wtedy będziesz już trochę więcej wiedział. Ja miałem podobny problem, ale analizna spalin nic nie wykazała. Okazało się, że miałem zapieczone zaciski hamulcowe z przodu i praktycznie cały czas jeździłem "hamując". Może warto by tez to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragomir, mam to samo, wymieniłem sonde i nic nie daje zostało mi wymienić przepływomierz. Napisze wam czy coś dała wymiana przepływomierza, ale raczej da, bo już wszystko próbowałem od resetowania kompa świece filtry i pali mi jak smok. na Analizie nic nie wyszło mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieksza ilosc korkow? krotsze odcinki ? moze to ? ja tam wiem ze dusze ja do granic mozliwosci, ale faktycznie pali wiecej niz w zeszle wakacje ..

 

moze cos z paliwem robia :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wymieniłem sondę, zobaczymy co się zmieni. Zrobię jeszcze dłuższą trasę .

Hamulcami bawiłem się w zeszłym roku i spalanie spadło, ale sprawdzę jeszcze czy się nie grzeją znowu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow a przy silniku 1,0 - 6,5 l średnio to też dużo???

 

Jeżeli jeździsz po mieście to raczej norma i zależy jeszcze od stylu jazdy ;)

 

W poprzednim roku latem na długiej trasie jadąc około 100km/h spaliła mi 5,6l/100km :)

Tylko po zimie zawsze się coś pierdzieli :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axela szczecin

moja po miescie w trybie mieszanym spala mi 7-7.5l regularnie tak samo....z tym ze wiem ze wskaznik paliwa w micrach przeklamuje wiec musze kiedys zrobic dokladny test na stacji ale zawsze zapominam:)

w trasie spalila okolo 6l cisnac 120-140km., wiec chyba nie jest zle....:)choc na takie malo autko mogloby byc lepiej.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zauważam ,że paliwo ma ciut inny zapach i od tego też czasu zauważyłem zwiększone spalanie.Jakby brakowało tego kopa w zupie ,trzeba więcej cisnąć by to samo uzyskać .A może już jestem przewrażliwiony.Chyba że zauważyliście podobne zjawisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wymiana sondy raczej poskutkowała, na trasie spalił mi 7l/100km :)

Zobaczymy jak się w mieście będzie spisywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to był cykl mieszany, i jeszcze na korki trafiłem ;)

Okaże się dopiero jak po samym mieście zrobię z 200km :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co porownywac spalania z roku na rok... wiecej remontow, wiecej aut, wieksze korki ja juz nawet nie zliczam spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak spawali na nieodpiętym aku migomatem to mógł się popi... komputer, nie pozostaje nic innego niz sprawdzić w stacji npASO przez złącze EOBD, bo może ci teraz chodzić w trybie awaryjnym, ale jeśli się nie pali check engine to powinno być w porzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...