Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

planowanie głowicy w K10


Gość Snafu

Rekomendowane odpowiedzi

hejka śmigam już troszke po tym forum ale nie spotkałem jeszcze żadnej wzmianki o planowaniu głowicu w silniku ma12 (micra k10 1,2L ) miałem zamiar zplanować ją o 1mm w dół ale dziś gdy ją rozebrałem to zwątpiłem :/ wydaje mi sie że niema tam miejsca na tak intensywne planowanie :/ no i boje sie że zaczną mi zawory o tłok uderzać :/ spora część komory spalania znajduje sie w wklęsłym denku tłoka zaś głowica jest dość płaska :/ czy ktoś już robił coś takiego ?? jutro dam głowice do frezera i zobacze co on powie :/

 

[ Dodano: Pią 12 Sty, 2007 22:31 ]

głowica poszła w dół o 0,5 mm :) tak doradził frezer :) silnika już poskręcany jutro wielki test (trasa na poznań ) trzeba będzie zobaczyć ile Vmax wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowice z frezowałem o 0,5 mm ale myślne że spokojnie do 0,7 mm by stykało :) bo zawory miały jeszcze sporo zapasu zanim dotknęły tłoka :) opłacała sie cała zabawa :D autko stało sie bardziej elastyczne i wyprzedzanie daje dużo więcej satysfakcji :D

 

frezowanie miałem za free :D bo robił mi je dobry kumpel :D ale standard to tak 30 40 zeta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowanie tak przy okazji zrobiłem :) w sumie to już 3 uszczelka w moim autku od 4 lat a głowica nie była jeszcze robiona więc sie zdecydowałam :)

V-max chyba nie wzrosło za bardzo (150 już leciałem więcej sie boje przycisnąć ) i nie wiem czy licznik nie oszukuje :/ ale przyśpieszenie na pewno sie polepszyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałem co 3dni dolewać wody do chłodnicy :P a nigdzie nie było wycieków :/

wiem ze raz ją przegrzałem i od tamtej pory zaczęło sie to dziać no mocno kopcił na biało z rana więc wszystko było wiadome :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...