Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opadnięte i "brzęczące" drzwi w K11


Gość FireFox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Mam pierwszy raz okacje wypowiedzieć się (a dokładnie zapytać) na forum.

 

Mam moją Micre od czerwca 2006 (K11 rocznik 2000) i dwa problemy z drzwiami, a mianowicie:

Drzwi od strony kierowcy są troche opadnięte, na progu lakier jest już lekko starty, a przy zamykaniu słychać stukanie o zaczep zamka (no i troszecze gorzej się zamykają niż od strony pasażera). Niestety po oględzinach zawiasów nie widać żadnej możliwości regulacji :(

Ciągnąc lekko w góre za drzwi nie wyczuwam większych luzów na zawiasach... co można z tym fantem zrobić, jest jakaś metoda regulacji??? od strony pasażera tego problemu nie ma, drzwi pasują idealnie)

A drugie pytanie : po założeniu głośników do drzwi, już przy niezagłośnym graniu drzwi strasznie "brzęczą" nawet z basem ustawionym na "0" w radiu... ma ktoś na to jakąś rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brzęczenia w drzwiach: spróbuj ściągnąć tapicerkę i wygłusz środek drzwi materiałem który wytłumi drgania naturalnie musisz uważać by po takim uszczelnieniu prowadnica szyby działała bez zarzutu, a także cięgienka zamka o nic się nie blokowały. Zresztą to jest to pytanie do działu Car Audio tam ludzie powiedzą co profesjonalnie z tym zrobić, użyj wyszukiwarki, co do obcierających drzwi sprubój przeregulowac bolec zamka ale to jest jednak luźny zawias moim zdaniem a tutaj pomoże balcharz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi od strony kierowcy są troche opadnięte, na progu lakier jest już lekko starty, a przy zamykaniu słychać stukanie o zaczep zamka (no i troszecze gorzej się zamykają niż od strony pasażera). Niestety po oględzinach zawiasów nie widać żadnej możliwości regulacji

Poluzuj śruby którymi zawiasy są przymocowane do drzwi (nie odkręcaj całkiem bo Ci odpadną drzwi) .

Uzyskasz możliwość przesuwania drzwi - ustaw tak aby pasowały i przykręć zawiasy.

Dopiero potem ustawiaj rygiel zamka - w drzwiach zamek jest zamontowany na stałe.

 

[ Dodano: Sro 31 Sty, 2007 15:19 ]

co do obcierających drzwi sprubój przeregulowac bolec zamka ale to jest jednak luźny zawias moim zdaniem a tutaj pomoże balcharz...

Jest regulacja to po co blacharz :?: :?:

FireFox Fotkę wysłałem Ci na PRIV

Daj znać jak Ci poszło. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...