Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

mierzenie kompresji


Gość EnDrIu WAWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EnDrIu WAWA

Hey! jak sie powinno mierzyc kompresje na garach?? Oczywscie najpierw odlaczamy cewki(s13). Pytanie jest takie czy najpierw wykrecic wszystkie swiece czy wyrecic swiece ta na ktorym garze chce sie zmierzyc kompresje?? Co sie pytam ludzi to mowia inaczej, juz zglupialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja szkola mówi , że wykręcamy świecę w garze gdzie chcemy mierzyć kompresję.

 

Zrób ankietę :D

 

 

a jakby się zastanowić to chyba nie ma różnicy dla pomiaru. Przy wykręconych wszystkich świecach - rozrusznik będzie miał lżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wykręconych wszystkich świecach - rozrusznik będzie miał lżej

Święta prawda.

Jeśli świece w pozostałych cylindrach będą wkręcone to podlejesz je benzyną (chyba czyli skacze :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej...

Po pierwsze wyciągnij bezpiecznik od pompy paliwa, po drogie wykreć wszytkie 4ry cewki i świece (po co męczyć rozrusznik) no i jedziesz hurtem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey! jak sie powinno mierzyc kompresje na garach?? Oczywscie najpierw odlaczamy cewki(s13). Pytanie jest takie czy najpierw wykrecic wszystkie swiece czy wyrecic swiece ta na ktorym garze chce sie zmierzyc kompresje?? Co sie pytam ludzi to mowia inaczej, juz zglupialem.

 

1. Wszystkie swiece muszą być odkręcone. Silnik ciepły. Pedał gazu w podłodze - otwarta w pełni przepustnica.

2. To samo tylko z olejem w komorze spalania. ten drugi pomiar pozwoli na ocene stanu pierścieni tłokowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

No i sam zostałem górnikiem :) ale mam pytanie czy coś takiego http://allegro.pl/tester-cisnienia-kompresji-sprezania-20-bar-nowy-i3058128873.html nadaje się do mierzenia kompresji (czy ktoś używał i działało bo że służy to wiem :))?

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki właśnie zamówiłem, czy pomiar należ wykonać tak jak na tym filmie czy może coś pominęli, jeżeli mam gaz to czy wyjąć tez bezpiecznik od gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym wyciąganiem bezpiecznika to przesada ,,,

 

 

wykręcasz wszystkie świece zapinasz na kable cewki itp i pozostawiasz przy masie by sobie strzelały jak trzeba ...

 

potem jedna osoba w auto pedał gazu w podłogę

 

i kręci 2-3 s powinny wystarczyć na gar

 

 

do tego zestawu powinno być jeszcze taki gumowy stożek z rurą który wciskasz w miejsce świecy lepsze do SR20 i GA bo wkręcanie tego ustrojstwa będzie bardzo trudne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zmierzyłem kompresje i oto wyniki:

 

1 - 12;    14,5

2 - 11;    14

3 - 11,5; 14

4 - 12 ;   15

 

Drugi wynik to próba olejowa.

 

"Trzeba mieć na uwadze, iż w przypadku znacznego zużycia pierścieni tłokowych i nadmiernego tzw. "brania oleju", mogą wystąpić wyjątkowo wysokie ciśnienia sprężania (wyższe niż nominalnie).
Gdy pomiar ciśnienia sprężania wskazuje wyjątkowo wysokie ciśnienia sprężania a silnik pobiera znaczną ilość oleju, może to świadczyć o istotnym zużyciu pierścieni tłokowych, tłoków i cylindrów. Przewrotnie, wysokie ciśnienia sprężania w tym przypadku nie są wynikiem braku zużycia pierścieni tłokowych ale ich nadmiernym zużyciem. Uszczelnienie w tym przypadku jest spowodowane olejem silnikowym który przedostaje się do cylindra i równocześnie uszczelnia parę tarcia pierścień-cylinder."

 

czy to oznacza zużycie pierścieni?

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...