Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

mierzenie kompresji

EnDrIu WAWA
 Share

Recommended Posts

Hey! jak sie powinno mierzyc kompresje na garach?? Oczywscie najpierw odlaczamy cewki(s13). Pytanie jest takie czy najpierw wykrecic wszystkie swiece czy wyrecic swiece ta na ktorym garze chce sie zmierzyc kompresje?? Co sie pytam ludzi to mowia inaczej, juz zglupialem.

Moja szkola mówi , że wykręcamy świecę w garze gdzie chcemy mierzyć kompresję.

Zrób ankietę :D

a jakby się zastanowić to chyba nie ma różnicy dla pomiaru. Przy wykręconych wszystkich świecach - rozrusznik będzie miał lżej :D

Przy wykręconych wszystkich świecach - rozrusznik będzie miał lżej

Święta prawda.

Jeśli świece w pozostałych cylindrach będą wkręcone to podlejesz je benzyną (chyba czyli skacze :D )

Ojej...

Po pierwsze wyciągnij bezpiecznik od pompy paliwa, po drogie wykreć wszytkie 4ry cewki i świece (po co męczyć rozrusznik) no i jedziesz hurtem...

Hey! jak sie powinno mierzyc kompresje na garach?? Oczywscie najpierw odlaczamy cewki(s13). Pytanie jest takie czy najpierw wykrecic wszystkie swiece czy wyrecic swiece ta na ktorym garze chce sie zmierzyc kompresje?? Co sie pytam ludzi to mowia inaczej, juz zglupialem.

1. Wszystkie swiece muszą być odkręcone. Silnik ciepły. Pedał gazu w podłodze - otwarta w pełni przepustnica.

2. To samo tylko z olejem w komorze spalania. ten drugi pomiar pozwoli na ocene stanu pierścieni tłokowych

Endriu na jutro prosze oddać mi przyrząd do pomiarów będzie mi potrzebny...

• 6 years later...

No i sam zostałem górnikiem :) ale mam pytanie czy coś takiego http://allegro.pl/tester-cisnienia-kompresji-sprezania-20-bar-nowy-i3058128873.html nadaje się do mierzenia kompresji (czy ktoś używał i działało bo że służy to wiem :))?

Edited by PrzeRuSco

Ja mam podobny ale ze 3 polki wyzej :) I cenowo tez. Powinno zdac egzamin

• Upvote 1

dzięki właśnie zamówiłem, czy pomiar należ wykonać tak jak na tym filmie czy może coś pominęli, jeżeli mam gaz to czy wyjąć tez bezpiecznik od gazu?

z tym wyciąganiem bezpiecznika to przesada ,,,

wykręcasz wszystkie świece zapinasz na kable cewki itp i pozostawiasz przy masie by sobie strzelały jak trzeba ...

potem jedna osoba w auto pedał gazu w podłogę

i kręci 2-3 s powinny wystarczyć na gar

do tego zestawu powinno być jeszcze taki gumowy stożek z rurą który wciskasz w miejsce świecy lepsze do SR20 i GA bo wkręcanie tego ustrojstwa będzie bardzo trudne ,,,

• 3 months later...

Zmierzyłem kompresje i oto wyniki:

1 - 12;    14,5

2 - 11;    14

3 - 11,5; 14

4 - 12 ;   15

Drugi wynik to próba olejowa.

"Trzeba mieć na uwadze, iż w przypadku znacznego zużycia pierścieni tłokowych i nadmiernego tzw. "brania oleju", mogą wystąpić wyjątkowo wysokie ciśnienia sprężania (wyższe niż nominalnie).
Gdy pomiar ciśnienia sprężania wskazuje wyjątkowo wysokie ciśnienia sprężania a silnik pobiera znaczną ilość oleju, może to świadczyć o istotnym zużyciu pierścieni tłokowych, tłoków i cylindrów. Przewrotnie, wysokie ciśnienia sprężania w tym przypadku nie są wynikiem braku zużycia pierścieni tłokowych ale ich nadmiernym zużyciem. Uszczelnienie w tym przypadku jest spowodowane olejem silnikowym który przedostaje się do cylindra i równocześnie uszczelnia parę tarcia pierścień-cylinder."

czy to oznacza zużycie pierścieni?

Edited by PrzeRuSco