Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Różnica w przednich hamulcach...


Gość Xzandafer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to wygląda z kompatybilnością? Tzn. czy tarcze wchodzą większe w GTi, bo zacisk jest odpowiednio "dalej" od półośki, a siedzi nadal na tym samym mocowaniu jak w 1.4, czy może jest kompletnie inna piasta, mocowanie i inne duperele.

 

Inaczej mówiąc co (oprócz tarcz i zacisków :P) muszę jeszcze wymienić, żeby założyć z przodu hamulce od GTi? Przewody? Mocowanie zacisku? Piasta? Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie mojego to potrzebne były:

-tarcze

-klocki

-zaciski

i młotek do zmiany kształtu osłony tarczy

Cała reszta pasuje.

 

Ja to nazywam typowy bolt-on :)

W Sunny wystepowały takie same zaciski jak w Almerze wiec tobie też nic więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to załatw sobie jeszcze felgi 14 cali bo w 13 tego nie upchasz :D

 

[ Dodano: Sro 17 Sty, 2007 19:20 ]

a tak swoją droga to zaciski są te same tylko zblocze Hamulcowe troszkę inne ma odsadzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się nawet że jednak hamulce we wszystkich sa te same 1.4 ,1.6 i 2.0 gti oczywiście mowa o przodie no i w gti jest ABS ale tarcza i cała reszta jest taka sama jeszcze zobacza w manualu i wtedy powiem na 1000%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jeśli chodzi o różnicę pomiędzy tarczą 1.4 a 2.0 to różnią się...

 

średnica:

1.4 - 240mm

2.0 - 256mm

 

grubość:

1.4 - 18mm

2.0 - 26mm

 

Teraz o co mi chodzi. Mam przy silniku od GTi ciągle jeszcze hamulce sprzed swapa od 1.4 ale na zestawie EBC TG/Ferodo. I zastanawiam się czy przechodząc na gładkie tarcze + klocki EBC Greenstuff ale od GTI zauważę różnice, że powiem: WOW, teraz to się hamuje! Czy może lepiej zainwestować w coś bardziej przyszłościowego (z innego auta o rozstawie 4x100), tak jak np. Kivi, czy (z tego co pamiętam) Ty też takie coś planujesz.

Inaczej mówiąc zastanawiam się nad sensem przejścia na hamulce od GTi czy nie lepiej troszke większym kosztem pobawić się w coś większego kolo 280mm albo więcej? I pytanie kolejne co wtedy musiałbym z przodem zrobić aby przypasować takie hamulce...

 

Tył to inna sprawa, z pewnością będą tarcze w tym samym czasie co lepszy przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280mm masz PnP z S13 które występowały i w takim wymiarze, chodzi mi o mocowanie jarzm na szeroko... a z tarczami będzie trzeba kąbinować (pierścień centrujący + 4 otowry coby 4x100 było), albo robić na zamowienie np. w Mikodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...