Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło Aisin, Valeo czy coś innego ?


Gość zseba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym wymienił komplet , zawsze nowe elementy .

Przebieg na sprzęgle to 150 - 200.kkm zależy ile po mieście śmigało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dewiant23
Ale z tej aukcji sprzęgła Asin to jest nasz forumowicz, więc napisz do niego w dziale części może da ci jeszcze lepszą cenę niż na allegro.

Tylko ten forumowicz coś ostatnio nie daje znaku życia, napisałem na PW ponad tydzień temu i głucho....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tej aukcji sprzęgła Asin to jest nasz forumowicz, więc napisz do niego w dziale części może da ci jeszcze lepszą cenę niż na allegro.

Tylko ten forumowicz coś ostatnio nie daje znaku życia, napisałem na PW ponad tydzień temu i głucho....

 

zaczep go przez ALLEGRO

http://moto.allegro.pl/item634871618_sprze...2_2di_2002.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Valeo do SR20 teraz mam je w paczce za 335 zł+ kurier

a do 2.0 są dużo droższe niż do 1.6 czy 2.0d

wymiana to koszt ok 300 zł w kraku pytałem u 3 mechesów ,,,,

ma też do 1.6 dużo taniej jakby co to dam namiar na allegro świetna firma z Chorzowa ,

miałem na 2 gi dzień ,,, dla porównania IC ma po 650 zł

 

tu ma kolega za 379 zł japonca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja nosze sie z zamiarem wymiany sprzegla juz sie dowiedzialem o frimach jakie sa dobre,

coobcio poleca NKK mowi mi sie juz zaczyna slizgac wiec pewnie za max 2tys bedzie trzeba wymienic i tak sie zastanawiam czy wziasc to NKK czy moze Valeo bo Exedy jest dobre ale to podobno juz jakies wyczynowe a ja nie chce takiego bo chce miec komfort z jazdy po miescie a nie sie meczyc :P no i tego Aisina polecaja wiec jest wiele firm, ktore robi naprawde dobre sprzegla. A jesli chodzi o wymiane to ja polecam zawsze wymieniac komplet bo to dosc pracochlonne i troche kosztuje wiec po co mamy sie do tego zabierac 3x lepiej raz a pozadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakaś epidemia na wymianę sprzęgła , u mnie właśnie też kończy swój żywot.

 

Tofu inter cars jest drogi pod warunkiem że nie masz tam zniżek .

Ja po znajomości w Inter cars za górne wahacze Lemforder zapłaciłem po 138 szt. za a bez zniżek koszt około 220 zł .

:D

Ja tam kupuje Valeo - przy moich przebiegach będzie na 4-5 lat , czyli wcześniej zmienię autko na nowsze. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

InterCars strasznie wysokie ceny ma nawet jak sie ma znizki taki wahacz kupisz juz za 100zl bez problemu wiec chyba jakies slabe masz te znizki ;p Cars ma strasznie duza marze widzialem bo wspolpracowalem z nimi kiedys i widzialem jak potrafil zejsc opiekun na dany region z marzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nestor jak tak uważasz co do moich zniżek nie będę się kłócił (każdy wie swoje)

Ogólnie to nie są moje zniżki , tylko mojego kumpla który jest pracownikiem Inter cars a wcześniej był Japan Cars .

Na allegro w tej cenie co ja kupiłem będziesz miał 555 za 140zł . a za 100 to kupisz Yamato który ci zacznie skrzypieć po 1000 km . Wahacz możesz kupić tanio co nie znaczy że dobrej jakości. 4-MAX myślę że by nie przekroczył 60-max70 zł po zniżkach .

Co jak co ale Lemforder jest jedną z najlepszych firm produkujących części zamienne jak i oryginał na pierwszy montaż.( Bmw , Mercedes)

 

Jak kupię sprzęgło dam znać ile zapłaciłem .

Bo temat dotyczy sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie czy może ktoś zna numer katalogowy kompletnego sprzegła NKK do P11 SR20DE.

Czy P10 GT i P11 SR20DE maja to samo sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do 2.0 są dużo droższe niż do 1.6 czy 2.0d

 

Aisin do diesla kosztuje na allegro ponad 6 stów, więc nie wiem czy do 2.o są dużo droższe. Nie wspomnę już o Exedy do diesla..:

http://allegro.pl/search.php?string=sprz%C...;personal_rec=0

 

a ja mówiłem o VAleo 285 zł do disla ,,np

http://allegro.pl/item650350405_sprzeglo_v...mera_sunny.html

 

Lub AISIN 338 zł-- http://allegro.pl/item637071492_sprzeglo_n..._1_6_2_0_d.html

 

Dp p10 2,0 D 258 zł http://allegro.pl/item643050429_sprzeglo_k...diesel_p10.html

 

Czytać ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja śmigam na takim Exedy w moim TD.

Kupowałem w IC jakiś rok temu i cena po zniżkach wyszła jakieś 429 zeta.

Sprzęgiełko jak na razie ładnie chodzi.

Może nie tak całkiem lekko ale w końcu jest hydrauliczne.

Przy okazji wymieniłem olej w skrzynce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich przytoczonych aukcjach są wystawione sprzęgła do P10 albo do almer z silnikiem CD20, a nie CD20T. A wątek dotyczy Primery P11.

 

tak P11 Azle z GA16 a samo jakoś zeszło na TD a właściwnie na cd20 a nie T ,,,

 

wiadomo że tanie a drogie to różnie bywa zależy kto co lubi

na Exedy pewnie więcej wytrzyma butowania czy normalnego przebiegu niż tańsze valeo ...

ale jak mam dać teraz 330 zł a 750 to wole dać 330 zwłaszcza że robie jeszcze sporo innych rzeczy .Wiadomo że wszystko dla ludzi jak bym miał Exedy za 400 zł a Valeo za 330 to bym się sekundy nie zastanawiał tylko wziął Exedy na allegro widziałem do SR20 po 750 ,,,

zwłaszcze że jutro jade na wymiane

skrzyni P11 GT 500 zł

przeguby Spidan 2szt

do tego olej + reszta + dłubanie przy wydechu ,,,to sporo zostawie ,,,

i kupiłem sprzęgło Valeo komplet ,,,

napisze jak sie wysypie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jestem po wymianie sprzegla. Coobcio poleca Aisina to ja takiego biore, mam zaufanie do tego zioma :) Teraz mam sprzeglo takie ze go nie czuje w porownaniu do tamtego. Az sie zdziwilem czy moze Kuba sprezyny nie zalozyl ;)

 

Przy przebiegu 174tys wymienililem sprzegło + olej skrzynia, podobno nie bylo wymieniane od nowosci. Mam nadzieje ze juz do konca bedzie to sprzeglo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szwagiero

Ja wymieniłem jakieś 2 tygodnie temu na Valeo, bo stare (oryginalne LUKa) chodziło bardzo ciężko i pedał mi "chrupał". Jak na razie działa OK, na pewno o niebo lżej :) Gdyby coś się zmieniło dam znać.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też po wymianie sprzęgła , u mnie siedział docisk i tarcza ASCO czyli aisin a łożysko oporowe było SKF made in japan .Zastanawiam się co u was siedziało w oryginale ba ja co do przebiegu mam wrażenie ze szafa cofnięta , teraz na liczniku około 220 kkm .Ja wsadziłem luka komplet kosztował mnie 450 zł i przy okazji jeszcze wymieniłem prawy uszczelniacz półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęgło padło ale żeby nie wymieniać na nowe to pojechałem za starym do zakładu regenerującego takowe, oryginał był Valeo, zregenerowali całość za 250 zeta jakieś półtora roku temu, do tej pory chodzi bez zrzutu. Jak będzie się sypało to dam znać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A co powiecie na komplet Exedy? Kończy mi się sprzęgło i muszę wybrać już byłem zdecydowany na Aisin ale w tej samej cenie (580zł) mogę dostać Exedy co byłoby chyba jeszcze lepsze. Czekam na podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exedy wg gości ze sklepu z IC nie nadaje się do normalnej jazdy, bo to niby jest sportowe bardziej. Ja mam Aisina i zapłaciłem za niego niecałe 400zł. Lepiej poszukaj dokładniej, bo 580 za exedy to jeszcze w miarę, ale za Aisin to zdecydowanie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...