Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi do Patrola. Tu i tylko tutaj!!! opinie, rozważania


Gość Wojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty na jakich oponach jeździsz?

 

Pozdr-R

 

Mam jeszcze pytanie o kopie opon są to przecież bieżnikowane?. Warto czy nie warto?

 

Pozdr-R

 

Pytanie do czego ;) Fedima np. jest tylko bieżnikowana. Jeśli stricto do terenu to nie ma żadnego problemu, a wręcz same pozytywy,- zdecydowanie gorzej na "czarnym". Podstawowym problemem z nalewkami o dość agresywnym i głebokim bieżniku jest fakt iż niejednokrotnie nie da się ich dobrze wyważyć. Poza tym agresywny bieżnik /często z twardej mieszanki/ na czarnym to totalna porażka. ;) . Reasumując, uważam że nalewki tylko w teren. Jeśli lubisz adrenalinę i szybką jazde, to na czarnym zapewnią ci wysokie tętno ;)

 

Wybierając oponę do cieżkiego terenu, czytaj opinie, ale i sam patrz na bieżnik i boczki opony. Niektóre mają boczki z bieżnikiem. Pomaga w koleinach, i rewelacyjnie sie sprawuje przy jezdzie na niskim ciśnieniu. Boczek bardzo fajnie układa sie na podłożu, czyniąc oponę "szerszą". Znów agresywny bieżnik zdecydowanie gorzej zachowuje się na sypkich podłożach, - po prostu "kopie" I jeszce istonta kwestia doboru szerokości opony. Do "gnoju" szerokie, do jazdy po górach cienkie.

 

Co do opon które ja mam u siebie to kompromis miedzy terenem i czarnym.

 

poczytaj tu:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/69424-jakie-opony-na-zime-70-miasto-30-snieg-hi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chodzi o oponki to każdy musi sam sobie odpowiedziec do czego mu bedą służyły i wedle zapotrzebowania kupowac . Liczcie sie z tym,że apatyt rosnie itp... Z doświadczenia - kupiłem BGF MT 2 i jak czytam ,że sie szybko ścieraja to jakoś nie widze w zimie robia średnio a droga hamowania w zależności od prędkości to zzzaaaapppoommmnij za daleko ale to w koncu opona w teren. Jak masz/cie zamiar śmigać po "czarnym - szutrach " to ATk wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam zamiar kupić opony do Nissana Patrola,które będą używane w większosci po drogach nieutwardzonych,off roadowych i mam pytanie czy zakladając opony rozmiar 33 cale nie będę musial podcinać blotników i nadkoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ninorno1

ja mam y60 z liftem zawiechy 5cm i 33/10.5/15 to max bo 33/12.5/15 juz bym musial wycinac blache oczywiscie jesli masz felgi z duzym ET to i na 33/10.5/15 tez bedziesz musial wyciac nadkole,

Edytowane przez Artorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do y61 wchodza nawet 35" cali bez lifu, poszukaj, temat byl juz walkowany

Dzięki będę patrzyl

 

ja mam y60 z liftem zawiechy 5cm i 33/10.5/15 to max bo 33/12.5/15 juz bym musial wycinac blache oczywiscie jesli masz felgi z duzym ET to i na 33/10.5/15 tez bedziesz musial wyciac nadkole,

Witam ja posiadam Nissana K160 2,8 TD więc jak byś mial info na temat tego modelu to bardzo bym prosil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hello.

 

Prosiłbym o poradę, aktualnie mój Patrol stoi na oryginalnych alufelgach 16" z dość dobrymi zimówkami Cooper'a 260/70 ( tak go kupiłem tydzień temu). W piątek zamówiłem BF Goodrich 285/75/R16 MT... i teraz mam dylemat bo potrzebuję zakiś drugi zestaw kół.

 

Jak myślicie, kupić zwykłe stalówki i na nie dać te zimówki a alusy na MT-ki ? Czy zostawić tak te zimówki a na te MT założyć jakieś stalowe / aluminiowe ?

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

To ja się dopiszę do tematu.

Kończą mi się opony BFG AT 265/70R16 i z podejściem "budżetowym" planuję zakup czegoś takiego:

http://www.janpol4x4...ndex.php?id=109 lub http://www.janpol4x4...ndex.php?id=188

Zastosowanie 70% droga, 30% teren.

Czy też warto dołożyć do http://www.fedima.pl/submenu/27 za 450 zl lub do http://www.sklepopon..._at2_22898.html

 

Czego można się spodziewać od nich w zimie. BFG AT dawały rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja bym dołożył do graberów , zawsze to nowe

podobno general graber jest ciut lepszy w zimie a za to w lecie szybciej znika

za rok mogę coś się wypowiedzieć , bo narazie mam nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam General Grabber AP. 31x10,5x15'' Starsza generacja, już nie produkowana. Fajne gumy na asfalt i na teren suchy, na piasek, luźną ziemię. W błocie sie zapycha i jest ślizgający się slick. Bieżnik z wyglądu trochę zimowy, ale to złudzenie. Na lekkiej gołoledzi na asfalcie kręci bąki az miło, a zakręty bierze bokiem. Część winy za to przypisuję stałej blokadzie tyłu LSD. Ale gumki jako ''kompromis'' dla mnie spoko.

Edytowane przez Korbamoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość yallayalla

Przywitałem się w przewidzianym do tego wątku ale jeszcze raz: dzień-do-bry :)

 

Już za kilka dni wgramolę się na patrola, co poprzedzone było lekturą ton tekstów i żalu że nie będzie to jednak RRC ;P z racji niedostatecznych wymiarów tego klasyka. Wszystko zdawałoby się dla mnie jasne, jednak niestety nie w zakresie doboru opon do patrola . Trzeba w nim będzie zwalić szosówki i założyć coś odpowiedniego.

Prosiłbym więc Kolegów o podpowiedź, jaka konkretnie szerokość wydaje się najodpowiedniejsza?

Felgi: 17"

Wysokość opony: 33"

Pytam więc właściwie o 2 pozostałe parametry.

Z braku (jakoby) homologacji dla opon Toyo Open Country M/T o większych rozmiarach, mój wybór padł na oponki Yokohama GEOLANDAR A/T-S.

Używając wspomnianego tu kalkulatora rozmiarów opon poruszałem się w zakresie szerokości 10,5 do 13 cali by mieć jakieś odniesienie.

W sklepie znalazłem tylko takie rozmiary: 265/70 275/65 285/70 315/70 315/75.

(przy czym 285/70 tylko w nośności 90, co ją dyskwalifikuje dla 2,6-tonowego pojazdu)

Przewidzainy użytek z samochodzika, to buszowanie po Kaszubach czy innych Bieszczadach, Mazurach i Kurpiach ale też np. wyskok do Mauretanii itp.

Można więc przyjąć, że szosa/teren w stosunku ca. 40:60 z akcentem na bezdroża.

Celowe babranie się w błocie nie wchodzi w grę, choć wiadomo że się takich sytuacji nie uniknie.

Zatem będę wdzieczny za rzeczowe wskazówki oparte na doświadczeniu a nie wyobraźni :D

 

[...]

Zatem będę wdzieczny za rzeczowe wskazówki [...]

 

 

No, widzę że przyjazna atmosfera na tym forum...

Edytowane przez yallayalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 285 są najbliższe do 33", a 295 nie ma?

ja do swojego w 17" kupiłem 35x12.5 general graber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yallayalla

te 285 są najbliższe do 33", a 295 nie ma?

ja do swojego w 17" kupiłem 35x12.5 general graber

 

No właśnie trochę dziwna sprawa z dostępnością. BF Goodrich, których nie chcę, występują w tych przedziałach.

Pewnie więc sprzedam 17-tki i wezmę stalowe 16", co ułatwi sprawę.

Nadal jednak nie mam pojęcia jaka szerokość byłaby właściwsza, zakładając czysto sporadyczny użytek w bagnie, błocie, gnoju ; ) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno at-ki ,do lansu wyglądaja super szerokie

w 17 zobacz czy są 275/75 będzie już wysoka oponka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zabolowaty

Czesc. W te zime pierwszy raz jezdze patrolkiem, kupilem toyo open country w/t jak dla mnie super oponka choc w glebokim sniegu ledwo ledwo daja rade ale to pewnie nie ten typ opon do sniegu.Ogolnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Ja potrzebowałem 80% czarne 20% lekki teren. Padło na Yokohama Geolandar A/T S G012 i jestem bardzo zadowolony. Cichutenkie na asfalcie, błotko drapią ładnie i nie zaklejają się. Hamowanie na lodzie słabe - ale to raczej wszystkie tak mają

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Panowie mam seryjnego patrola Y60 opony 275/70r15 na felgach ET-37,5 jakie maksymalnie moge założyc oponki bez zmian w zawieszniu?dodam tylko,ze teraz oponki na szerokość są równo z poszerzeniami nadkoli więc tylko wysokość chciałbym zwiekszyc :)

Edytowane przez viper126p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nic więcej nie wejdzie na seryjnym zawieszeniu jak 31"

Dziwne że tak twierdzisz bo u mnie na podwórku stoją dwa GR na kołach 32x11.5 i przy seryjnym zawieszeniu nic nie przeszkadza.

Edytowane przez Sołtys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jeśli ktoś będzie zainteresowany to mam do sprzedania 4 szt Yokohama geolandar A/T 285/75/16, z mojego Patrola, bieżnik 70% lub więcej , przejechały ok 12tyś km, oraz BF M/T KM2 przejechały 5tyś km, więc myślę że bieżnik ok 90% w rozmiarze 305/70/16 również 4 szt z felgami stalowymi o et 25-idealnie pasują do nadkoli, nic nie wystaje, wyskokość opon to 34 cale. Zmieniam ponieważ chcę zainwestować w 37 cali:-)

więcej Info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Poradzcie mi proszę opony letnie albo wielosezonowe, które byłyby ciche na asfalcie. Mam teraz Toyo AT 285x75/16 i lomot jest nieslychany. A jakby nie kosztowały po 1000 za sztukę, to wogole byłoby już pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy więc wszystkich pozdrawiam. Mam hiszpana 89r na kołach 235/85/r16, a chce kupić MT-eki 265/70/r16 kopia simexa. Pytanie do was to czy te oponki wejdą czy nie będą tarły i jak będą się prezentować bo wiem że w terenie dają radę. Auto kupiłem już trochę przerobione (snorkel, amortyzatory gazowe prawie nówki, z przodu na resorach są tylko po dwa pióra) Autko wyprawowe dużo zegarów i przełączników, tylko nie wiem czy jest podniesiony czy nie, bo nie widziałem innego hiszpana. Chce kupić oponki które cały rok dadzą radę no i jak największe które mi tam wejdą (patrol jeżdżi tylko w terenie nie jest zarejestrowany) Pozdrawiam i proszę o jakieś porady od was :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...