Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi do Patrola. Tu i tylko tutaj!!! opinie, rozważania


Gość Wojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Gość michailq

Witam, 

zastanawiam się nad oponami  do mojego krótkiego y61 będą służyły tylko do terenu i wybrałem sobie trzy modele. Miałbym prośbę o doradzenie które będą lepsze.

1) Cooper discover stt 

2)Maxxis MT-762 Bighorn

3)Hankook RT03 (fajne pod względem ceny)

Rozmiary tych opon to 33x12,5 r15

Edytowane przez michailq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że te opony mają podobne właściwości jezdne choć Maxxis pewnie mniej by się zaklejał bo kostka ma większe odstępy. Osobiście pewnie (ze względu na oszczędność i estetykę ;) ) wybrałbym Hankook 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam oponki 285/75/16 w Y61, chciałbym coś kupić co lepiej będzie się sprawdzało na asfalcie. Interesuje mnie coś węższego, ale na pewno nie mniejszego. Planuje trochę wypraw gdzie samochód w 90% będzie jechał trasą.  A w teren nie wjeżdżam taki żebym się nie wygrzebał :)

Dziękuje za sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Scorpiony mają słabe boki - też takie miałem i na zwykłym patyku przejeżdżając przez rów rozprułem taką :/ Po nich założyłem BGF MK1 i szalałem w lesie po ścince drzew i nic się nie działo (a przez spore kłody przelatywałem ;p )
Mogę polecić Kumho bo teraz na takich śmigam i dają radę :) ale chyba już ciężko dostępny ten wzór ( mi się udało kupić leżaki magazynowe w stanie "nówki")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem mam 285/75r16 BF Goodrich i doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem tez będą BF Goodrich tylko 255 zawsze to zmniejszy mi trochę opory i na śliskim powinny się lepiej trzymać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Do Y61 wybrałem Duratrac. Auto będzi głównie słuzyc do przedarcia sie jakieś 700m płaskiego lecz mocno zasypanego terenu i tu pytanie czy opłaca sie dołozyc do rozmiaru 285/75/16? 

 

Fabrycznie jest 265/75/16

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Żeby założyć 35 cali i jeździć bez stresu, musisz zrobić lift 3 cale (ale nie na podkładkach...) No i poszukać gdzieś 100KM w silniku :D

 

Lepiej załóż 33 cale, daj podkładki 2 cale pod springi i będzie dobre "tymczasowe" rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Cześć,

Potrzebuję typowych zimówek 4x4, o rozmiarze 35/12,5 cali (315/70 R16) znalazłem tylko w USA lub gdzieś w świecie. Ktoś już toś takiego kupował sprowadzał itp? (mam zmienione przełożenia w mostach więc mniejsze opony to duże obroty, a mała prędkość :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

Potrzeba to duży śnieg, a po sezonie zimowym dość często dojazd zabłoconą drogą.

Pytanie. Czy do Y61 zostać przy fabrycznych 16 calach czy wybrać felgę 15, ale wyższy profil opony???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy może ktoś potwierdzić czy do Y61 przed liftem przy standardowym zawieszeniu i nadkolach wejdą felgi 15" ET-25 z oponami 33x12,5R15. Oczywiście już wielokrotnie było pisane, że wejdą i 35 ale mi zależy żeby opony nie wystawały z nadkoli a felgi nie haczyły o zaciski. Ma ktoś to dokładnie zweryfikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

 

 

Dzięki. A nieco bardziej precyzyjnie się da :rolleyes:? W sensie tak - znaczy, że masz to zainstalowane i bangla. Czy tak, że felga wchodzi. A może, i to mnie najbardziej interesuje, tak - masz to zainstalowane, felga wchodzi a opona nie wystaje poza nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałem bardzo lakonicznie, bo sam już właściwie odpowiedziałeś sobie zadając pytanie ;)

 

Felga 15" wejdzie na pewno, aczkolwiek jest już bardzo blisko zacisku

Opona będzie wystawać nieznacznie ok 1cm, jeżeli jeszcze nie kupiłeś felg ani opon, to uważam, że lepszym rozwiązaniem jest felga 16x8 ET-25 i opona w rozmiarze 285x75x16 (33x11x16)

Jeden i drugi wariant "siada" w Y61 bez problemu

Pozostaje tylko kwestia tego jak bardzo masz zużyte oryginalne sprężyny, bo jeśli klapnęły znacząco, to może coś niecoś obcierać na wykrzyżu

Spróbuję wkleić fotki w obu wariantach, ale na ten moment nic nie obiecuję

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałem bardzo lakonicznie, bo sam już właściwie odpowiedziałeś sobie zadając pytanie ;)

 

Felga 15" wejdzie na pewno, aczkolwiek jest już bardzo blisko zacisku

Opona będzie wystawać nieznacznie ok 1cm, jeżeli jeszcze nie kupiłeś felg ani opon, to uważam, że lepszym rozwiązaniem jest felga 16x8 ET-25 i opona w rozmiarze 285x75x16 (33x11x16)

Jeden i drugi wariant "siada" w Y61 bez problemu

Pozostaje tylko kwestia tego jak bardzo masz zużyte oryginalne sprężyny, bo jeśli klapnęły znacząco, to może coś niecoś obcierać na wykrzyżu

Spróbuję wkleić fotki w obu wariantach, ale na ten moment nic nie obiecuję

 

 

Super. Wielkie dzięki. Z chęcią poczekam na foty. Na razie nic nie kupiłem i nie mam z tym ciśnienia więc będę cierpliwy. Raz jeszcze dzięki.  :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz zdjęcia opony 35x12,5x15, felga 8x15 z ET-25

nie mam niestety zdjęcia opony 285x75x16, ale to prawie to samo, w calach ten rozmiar daje 33x11x16

pamiętaj, że jak będziesz robił lift zawieszenia, to sytuacja może się zmienić, bo przedni panhard pociągnie most w jedną stronę, a tylny w drugą, chyba że zainwestujesz w regulowane panhardy

 

post-93389-0-76434000-1476603857_thumb.jpg

post-93389-0-02563300-1476603875_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...