Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej Valvoline


Gość Tomasz_Primera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz_Primera

Witam, czy ktos z Was uzywa oleju Valvoline Dura Blend 10W40, niedawno wymienilem na taki wlasnie olej i zastanawiam sie czy przy kolejnej wymianie po robieniu rozrzadu (czyli za niecaly miesiac) pozostac przy tym oleju, jest stosunkowo latwo dostepny tu gdzie mieszkam, czy moze zmienic na cos innego, lepszego i pewnie trudniej dostepnego, bo niestety tutejsze sklepy to nie polskie sklepy, jedna marka na polce... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywałem Valvolina 15W40 do diesla i sobie chwale... zwłaszcza ze był dostepny w bankach 5litrów (a ja potrzebowalem troche ponad 4)

poza tym nie ma czegoś takiego jak lepszy gorszy olej... kwestia ceny i marki... ja nawet na mobilu czy lotosie jeździłem a nawet na shellu i bez róznicy... jak sie wymienia regularnie to nie ma to jakiegoś znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobre oleje.

W naszym warsztacie lejemy głównie oleje Valvoline, pomimo wyższej ceny od innych "markowych" produktów klienci są zadowoleni, wielu ponownie chce lać tylko Valvoline.

 

Ja sam jeżdżę na Val Max Life 10W40, podczas każdej wymiany co 10000-12000 km wylewam z silnika olej, który nieznacznie zmienił swoją barwę na ciemniejszy :)

 

Tak dla ciekawości dodam, że ostatnio trafiłem na ogłoszenie w lokalnej prasie o treści: ...kupię zużyte opakowania po olejach Mobil, cena za opakowanie w bardzo dobrym stanie - 5 zł sztuka.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrówka 27
Tak dla ciekawości dodam, że ostatnio trafiłem na ogłoszenie w lokalnej prasie o treści: ...kupię zużyte opakowania po olejach Mobil, cena za opakowanie w bardzo dobrym stanie - 5 zł sztuka....

W Warszawie za takie opakowanie płacą znacznie więcej, nawet około 15 zl,bańki po MOBIL 1 nie mają praktycznie żadnego zabezpieczenia, można je odkręcić z całym korkirm z powrotem zakręcić i niema praktycznie żadnego śladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze o tym oleju słysze, a jest jakieś sklep internetowy gdzie można go kupić?

 

na Allegro poszukaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem ze olej Valvoline to rewelacyjny olej szczególnie do samochodów gdzie jest duzu hydrauliki, wiekszość serwisów aut japońskich go polecają, naprawde super olej....goroąco polecam

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłem Na Valvoline i naprawde wsio rewelacja, skusiło mnie i zalałem silnik olejem Mobila i zaczeły sie problemy na zimnym silniku rozrzad zaczał sie strasznie tłuc silnik jaks niemrawo chodził wrociłem do Valvolina i jest rewelacja- naprawde polecam ten olej bo tak jak napisał

VALVOLINE to jedyny olej nie rozlewany w Polsce

a np. Mobila rozlewaja w garazu w Krakowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przejde z Mobila polsyntetyka na Valvoline polsyntetyk,to nic sie nie stanie?

Nie, nic sie nie stanie, wrecz powinienes poczuc pozytywna roznice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłem Na Valvoline i naprawde wsio rewelacja, skusiło mnie i zalałem silnik olejem Mobila i zaczeły sie problemy na zimnym silniku rozrzad zaczał sie strasznie tłuc silnik jaks niemrawo chodził wrociłem do Valvolina i jest rewelacja- naprawde polecam ten olej bo tak jak napisał
VALVOLINE to jedyny olej nie rozlewany w Polsce

a np. Mobila rozlewaja w garazu w Krakowie ;)

 

Witam, mam dokładnie ten sam problem, zalałem mobil 1 i silnik zaczol pracować jak sieczkarnia,teraz napewno przejde na Valvoline bo mam dość słuchania jak to rzęzi...

Powiedzcie czy Valvoline robi oleje do skrzyni biegów odpowiadający normą dla P11? GL-4 ! Jeśli tak to podajdzie dokladnie jaki to typ

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do skrzyni DuraBlend Gear Oil GL-4 75W-90 lub jest jeszcze full syntetyk GL-4 ,a z hydrauliką i Valvoline to święta prawda - jak zalałem go po Mobilu to przestałem słyszeć te makabryczne stukanie szklanek po zapaleniu silnika... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalalem jakis czas temu Valvoline MaxLife 10 W40 i gdzies po 2K silnik mi zaczal nap.... jak sieczkarnia balem sie tym jechac. pojechalem do norauto zalalem Carstrolem z beczki i byl spokoj. nigdy wiecej nie zaryzykuje. teraz kupilem Motul 4100 Power 15W50 5L i na dniach zmieniam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przejde z Mobila polsyntetyka na Valvoline polsyntetyk,to nic sie nie stanie?

Nie, nic sie nie stanie, wrecz powinienes poczuc pozytywna roznice :)

 

ale na jakim valvoline smigasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten valvolne 10w60 ma jedną klasę jakości nizej w stosunku do Edge 10w60... dlatego po raz kolejny chyba zaleję Castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle nad zmianą na MOTULA 300V 5w40 znazłem taką oferte:

MOTUL

120zł/2l nie ma tragedi

lał to ktoś?

jestem zdania że do nissan tylko oleje od 10w.. ale motul na bazie estrów to troche co innego

co o tym sądzicie?

jakie słyszeiście opinie na temat MOTULA 300V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...