Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-Trail pierwsze wrażenia


Gość Sawkus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni już jeżdżę tym autkiem

i kilka moich pierwszych wrażeń

 

- samo autko jest OK! silnik 2.2tdi idzxie dobrze - trochę głośny (wcześniej miałem benzynę) - ale nie przeszkadza

- przyzwyczajony byłem do wyzszych obrotów silnika (moja hondzia najlepiejk się czuła ok 4000) - ale za parę dni pewnię się dostosuje

 

- ma mały promień skrętu - parkuje się lepierj niż sie spodziewałem

- duże lustra boczne - dobra widoczność do tyłu

 

- co do jakichś minusików

- tylna klapa nie zamyka się pod swoim ciężarem - trzeba trochę jej pomóc

- bagażnik dość obszerny - ale za to płytki - koło zapasowe wewnątrz i przez to nie ma zbyt dużej pojemności

- ściągania w prawo nie zauważyłem

 

- w teren nie wjeżdżałem - po śniegu do połowy osi i lekkim błotku - bez problemu

- zegary na środku - też bez problemu - nawet mi się to podoba - a szczególnie schowek przed kierownicą w miejscu standardowych zegarów

- trochę (a właściwie dużo bardziej niż trochę) niefunkcjonalne przełączniki z lewej pod kierownicą (do lusterek - składanie - no bo ustawia się nie za często), świateł dalekosiężnych itp) - to kiepskie miejsce, albo za dużo tych przycisków.

 

w takim aucie brakuje mi na razie

- podgrzewanych lusterek (byłem pewny że w tej klasie to jakiś bardzo podstawowy standard) - więc nawet nie zwróciłem uwagi na ic brak

- no i przydałby jakiś prosty komputer pokładowy - też go nie ma)

- mogliby umieścić również zegar jako osobny wyświetlacz - po przełanczanie go jest trochę niewygodne)

- podłoga bagażnika bardzo śliska - wszystko niezamocowane lata po bokach

- firmowa wykładzina bagażnika (kupiłem takową) również jest śliska (brakuje jej warstwy antypoślizgowej - trzeba będzie coś dokombinować) - jednak już jest sporo lepiej niż bez niej.

 

- A największą wadą tego auta - jest obsługa w salonie - szczyt niekompetencji i brak poszanowania dla czasu klijenta (to długo historia na osobny wątek)

 

 

Aet tak na koniec to jesteśmy bardzo zadowoleni z tego autka !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem pewny że w tej klasie to jakiś bardzo podstawowy standard

Podstawowa wewrsja p10 miala to standardowo. Podgrzewanie luster radze sobie zalozyc bo sie bardzo przydaja. Ogolnie to gratuluje zakupu :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

- A największą wadą tego auta - jest obsługa w salonie - szczyt niekompetencji i brak poszanowania dla czasu klijenta (to długo historia na osobny wątek)

 

No to już chyba raczej wina dealera niż auta, które pewnie gdyby mogło gadać to by opowiedziało co z nim wyczyniali.

Obsługa w salonach Nissana w PL jest tragiczna (nie licząc oczywiście paru wyjątków) - prześledź parę wątków o Navarach to będziesz mógł wyrobić sobie opinię i wybrać lepsze ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem pewny że w tej klasie to jakiś bardzo podstawowy standard

Podstawowa wewrsja p10 miala to standardowo. Podgrzewanie luster radze sobie zalozyc bo sie bardzo przydaja. Ogolnie to gratuluje zakupu :one:

proponuję założyć:

opis jest TU

dotyczy co prawda Almery ale zasada jest podobna, sądzę, że nawet część instalacji będzie w Twoim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni już jeżdżę tym autkiem

i kilka moich pierwszych wrażeń

 

-Podzielam twoja opinie.Tez jezdze tym autkiem od niedawna i jest cool.

Nie wiem ktory model uzywasz ale np. w moim lusterka sa podgrzewane. Co do innych plusow i minusow to sa zgodne z moimi odczuciami.

Zycze szerokich i lagodnych bezdrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa w salonach Nissana w PL jest tragiczna (nie licząc oczywiście paru wyjątków) - prześledź parę wątków o Navarach to będziesz mógł wyrobić sobie opinię i wybrać lepsze ASO.

Poproszę o te parę wyjątków !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. jestem zadowolony z serwisu w Siedlcach. Starają się, jak dotąd niczego nie popsuli (w innych warsztatach zdarzało się), a jeżeli czegoś nie potrafią to mówią otwarcie, zamiast ściemniać i udawać że zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawkus - a ile kosztuje X z tym dieselkiem?

 

118 500 o ile mnie pamięć nie myli + 3500 za światła na dachu razem z relingami

 

ja dostałem 8% upustu - więc wyszło 112 240 (czy soś koło tego)

 

pozdro

 

[ Dodano: Sro 07 Lut, 2007 12:33 ]

Ja np. jestem zadowolony z serwisu w Siedlcach. Starają się, jak dotąd niczego nie popsuli (w innych warsztatach zdarzało się), a jeżeli czegoś nie potrafią to mówią otwarcie, zamiast ściemniać i udawać że zrobili.

 

a w którym miejscu Siedlec jest ten servis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulica Floriańska, tuż przy rampie kolejowej (droga na Łuków) - N52 09.447 E22 17.058

dzięki - może kiedyś skorzystam

 

A diesel jest nissana ? czy nie wiadomo ?

 

nie mam pojęcia

 

 

Co do X -a to właśnie założyłem mu CB - fotki podam w innym wątku

 

W niedzielę i w poniedziałek wybieram się w dłuższe tracy więc podam po przyjeździe jakieś uwagi no i sprawdzę mu spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A diesel jest nissana ? czy nie wiadomo ?

 

Jest to konstrukcja Nissana.Przynajmniej z tego co mówi dealer. Od Renault brali silniki do mniejszych aut. Czekamy na fotki i opinię po dłuższej jeździe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odkrycie !!!!

 

Muszę zamieścić małe sprostowanie:

 

To autko posiada podgrzewane lusterka :) ale włanczane są jednym przyciskiem razem z ogrzewaniem tylnej szyby :( !!!!!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odkrycie !!!!

 

Muszę zamieścić małe sprostowanie:

 

To autko posiada podgrzewane lusterka :) ale włanczane są jednym przyciskiem razem z ogrzewaniem tylnej szyby :( !!!!!!!

 

pozdrawiam

 

Dlaczego Cię to martwi. Wydaje się to być logicznym rozwiązaniem. Tak samo mam rozwiązane u siebie w Galancie i całkiem sobie to chwalę. Nie wiem jak w X trail-u, ale w Galu wyłączenie następuje po iluś (nigdy nie liczyłem) minutach. Zapobiega to chyba zbyt dużemu obciążeniu układu grzejącego.

Czy X trail posiada podgrzewaną przednią szybę? :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!!! Nowy jestem w Tym Towarzystwie :)

Swoja przygode z Nissanem zaczalem w czwrtek wyjezdzajac z salonu wlasnie X'em 2,5. Doswiadczenie i wrazenia moga dotyczyc tylko 100 km jakie do tej pory przejechalem. Przesiadlem sie z Laguny II Grandtour i jak na razie juz wiem, ze byla to zamiana komfortu na zupelnie inne wrazenia. Oczywiscie nic zlego nie mam na mysli bo wybor auta byl w moim przypadku swiadomy. Inna sprawa to motywacje mojej Sqwaw, ktore opisze innym razem.

Jak do tej pory to poza innym sposobem umieszczania kilku przelacznikow (ESP, lusterka), ktore bedac pod kierownica z lewej strony oraz sliska podloga bagaznika to niczego niefortunnego nie znalazlem. Umieszczenie zegarow na srodku deski zupelnie mi nie przeszkadza. Po pierwszym ustawieniu fotela nie dokonywalem zadnych korekt - siedzi sie w nim bardzo dobrze i pewnie. Samo prowadzenie wydaje sie byc dokladne i precyzyzjne a pod pedalem gazu wyraznie czuje sie te 165 KM. Reasumujac jestem bardzo zadowolony z auta :diabel:

Pozdrawiam wszystkich

 

krecio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawkus napisał/a:

włanczane są jednym przyciskiem razem z ogrzewaniem tylnej szyby

 

Przeciez to standard. W kazdym aucie sie tak wlancza .

 

No nie całkiem - w poprzednik aucie (Honda) miałem oddzielne włanczanie

 

Sawkus napisał/a:

No i odkrycie !!!!

 

Muszę zamieścić małe sprostowanie:

 

To autko posiada podgrzewane lusterka ale włanczane są jednym przyciskiem razem z ogrzewaniem tylnej szyby !!!!!!!

 

pozdrawiam

 

 

Dlaczego Cię to martwi. Wydaje się to być logicznym rozwiązaniem. Tak samo mam rozwiązane u siebie w Galancie i całkiem sobie to chwalę.

 

martwi mnie to - ba jak jest szyba z tyłu zaparowana to niekoniecznie lusterka i na odwrót.

Ale wolę mieć podgrzewanie lusterek razem z szybą niż ich nie mieć.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Mieczysław

Mam x-trail z 2005 r. 2,5 l - automat, full wypas, przebieg 34 tys. oprócz tego,że pali 13 l. to zachowuje sie bez zarzutów. W zimie idzie po sniegu jak czołg, na oponach Michelin X-ice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieczysław
Witam wszystkich!!!!! Nowy jestem w Tym Towarzystwie :)

Swoja przygode z Nissanem zaczalem w czwrtek wyjezdzajac z salonu wlasnie X'em 2,5. Doswiadczenie i wrazenia moga dotyczyc tylko 100 km jakie do tej pory przejechalem. Przesiadlem sie z Laguny II Grandtour i jak na razie juz wiem, ze byla to zamiana komfortu na zupelnie inne wrazenia. Oczywiscie nic zlego nie mam na mysli bo wybor auta byl w moim przypadku swiadomy. Inna sprawa to motywacje mojej Sqwaw, ktore opisze innym razem.

Jak do tej pory to poza innym sposobem umieszczania kilku przelacznikow (ESP, lusterka), ktore bedac pod kierownica z lewej strony oraz sliska podloga bagaznika to niczego niefortunnego nie znalazlem. Umieszczenie zegarow na srodku deski zupelnie mi nie przeszkadza. Po pierwszym ustawieniu fotela nie dokonywalem zadnych korekt - siedzi sie w nim bardzo dobrze i pewnie. Samo prowadzenie wydaje sie byc dokladne i precyzyzjne a pod pedalem gazu wyraznie czuje sie te 165 KM. Reasumujac jestem bardzo zadowolony z auta :diabel:

Pozdrawiam wszystkich

 

krecio

 

[ Dodano: Sro 04 Kwi, 2007 13:45 ]

Ja też mam x-traila 2,5 l /165 km/- automat. Full obcja. Jedyny mankament to duże spalanie 13 l po mieście. Ciekawe ile twoje cacko kotłuje tej taniej benzyny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...