Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-Trail pierwsze wrażenia


Gość Sawkus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszych wrażeń ciąg dalszy

Dzisiaj zaświeciła się check engine, przy okazji chyba pojawił się komunikat, ze start/stop nie działa. Zadzwoniłem do serwisu, zasugerowali lawetę, no to telefon do Assistance, 30 min i pojawiło się auto. Na miejscu w serwisie, okazało się, że przy okazji uaktualnią oprogramowanie ( ponoć w piątek kiedy odbierałem auto dopiero się ukazało... ). Niby dzisiaj auto ma być do odbioru. W salonie nie było aut zastępczych, a że akurat zadzwoniłem do assistance ubezpieczyciela, a nie Nissana, ten ostatni też nie mógł nic zaoferować, więc kolejny telefon do ubezpieczyciela i za godzinę podstawili auto z wypożyczalni...

Tak na marginesie, Hyundai i30 ma o niebo lepsze audio niż X-trail ( chyba, że to kwestia wielkości ).

 

Update:

X miał być na 18ta, będzie na czwartek/piątek, w zależności czy trafioną sondę lambda wyciągną z któregoś auta w salonie czy zdąży przyjść nowa z Warszawy...

Ktoś już chyba pisal, ze wymieniali mu ją 2-3 razy. Ciekaw jestem co dzieje się od tego czasu.

Swoją drogą to chyba rekord, kiedy auto po wyjeździe z salonu, trafiło na serwis z przebiegiem 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. ""Tak na marginesie, Hyundai i30 ma o niebo lepsze audio niż X-trail ( chyba, że to kwestia wielkości ).""

 

Nie mogę się z tym zgodzić. Strefa audio akurat niewiele się różni. To szmelc i to.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo "gra" uważam za troszkę na wyrost w tym zdaniu. 

Ja bym napisał: ".... wydaje dźwięki zdecydowanie lepiej"  :P

 

XC60 naprawdę fajne wersje zaczynały się od 150-160k i dodatkowo trzeba było czekać jakieś 2miesiace, na co nie mogłem sobie pozwolić.

 

Ja bym poczekał... dla mnie zdecydowanie najładniejszy suvik ostatnich lat... choruje na niego... :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Bardziej XC90, ale o ile zakup byłby możliwy, tak zakładam, że później eksploatacja/serwis dałyby sie mocno odczuć, a nie samym autem człowiek żyje ( no chyba, że będzie to w końcu Sunny gti-r ).

 

Narzekań ciąg dalszy :whistle: :

- brak możliwości zaprogramowania natężenia dźwięku przy włączaniu audio. Można zostać szybko obudzonym jak się zapomni ściszyć po zakończonej jeździe...

- niska, w moim mniemaniu, czułość wyszukiwania stacji radiowych, choć co dziwne, mile zaskoczony zostałem ilością tych w DAB ( być może zwyczajnie nie wiedziałem, że jest już tylu nadawców ).


Ja bym poczekał... dla mnie zdecydowanie najładniejszy suvik ostatnich lat... choruje na niego... :dribble:

Ładne to będzie jak ujednolicą gamę w stylu 90-tek. Q5 i inne Tiguany pochowają się w szopach. Oczywiście to tez kwestia gustu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pogląd, że x źle skręca czy jest powolny czy hamuje i co ciekaw, źle się prowadzi to nieprawda. Jeżdżę dizlem i to słabym i jest dość sprawny. Dobrze skręca i w codziennym życiu sprawdza się bardzo dobrze. Zgadzam się jednak, że te gadżety to lipa. Dlatego zamówiłem dla żony visię ale dopłacałem za elementy stylistyczne i lakier orange. W takiej konfiguracji zapłaciłem za niego 93 tysiące. Dobrze hamuje. Tu znowu Strider nie ma racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z taką opinią także. Miałem okazję ostatnio pojeździć wieloma autami, które ogólnie dzielę na takie, do których wsiadasz i jedziesz i wszystko jest ok i na takie do których wsiadasz jedziesz i coś jest nie tak... Nissanowi ciężko coś zarzucić. Skręca ok (poza samym przełożeniem powinno być większe, bo przy elektrycznym wspomaganiu takie kręcenie kierownica nie jest potrzebne - było dobre bez wspomagania albo przy słabszym hydraulicznym), hamuje ok - ale trzeba pod uwagę brać masę. Jak przesiadłem się z Corolli to pierwsze "niespodziewane" hamowanie było dość zaskakujące ale różnica w masie przecież nie znika, trzeba ja zatrzymać. Silnik i skrzynia - w mojej wersji cudo, nie mam żadnych zastrzeżeń, auto jest dynamiczne, skrzynia pracuje jak marzenie. Na autostradzie przy 130 wciskając gaz można przyśpieszyć bez problemu. Jeśli chodzi o gadżety... Ja wybrałem wersję N-Con z pakietem ze względu głównie na: pełne światła LED - może nie są najmocniejsze na rynku, ale świeca dobrze, do tego skrętne, ładne felgi z topowej wersji, elektryczny bagażnik - wygoda oraz system bezdotykowy kluczyka, mega wygoda. Nawi oczywiście tragedia, nie ozywam, mam proclipa i naviexperta z telefonu, google nie lubię za samodzielnie bezmyślne ingerowanie i brak kontroli nad rodzajem dróg.  Kamery przydatne choć jakość słaba, mimo wszystko przydaję się zwłaszcza tylna i widok na prawe przednie koło przy krawężnikach. Lepsze to niż u konkurencji kamery 360... zrobione z kamery tylnej :) No i najważniejsze, co się często tu przewija, nie kupisz auta tak wyposażonego w tej cenie (SUVa). Nie ma opcji. Podobnie wyposażona RAV4 kosztuje >150 kzł. A Toyota nowoczesnością nie zabija. To cecha chyba wszystkich japońców. Wybierając dzisiaj znowu wybrałbym Xa :) A to chyba o czymś świadczy. Każda przejażdżka to przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Strider napisał:

Proszę Cię, oderwij się trochę od tego, czym aktualnie się poruszasz, ja nie obrażam Waszych X-trailów do których mam ogromny sentyment i tak jak piszesz za 93k jak najbardziej można go kupić, ale pisząc, że X-trail się dobrze prowadzi to to jest jakiś żart. ;) Potestuj konkurencyjne rozwiązania to zrozumiesz o co mi chodzi. X-trail ze swoją monstrualną podsterownością i wysokim środkiem ciężkości prowadzi się źle i jest to przypadłość typowa dla SUVów z tamtego okresu. Co z napędem All-mode 4x4i, który w trybie auto załącza się powoli i na śniegu to wygląda tak: samochód wyjeżdża przodem z zakrętu, systemy myślą, myślą, aha! może by dołączyć tył? Dołącza się tył wprowadzając samochód z podsterowności w nadsterowność. To ma być dobre prowadzenie? Ja naprawdę bardzo lubię X-trail'a i cenię go najwyżej poza samochodami sportowymi, ale spójrzmy na to jakoś obiektywnie i uczciwie. 

Mówisz, że dobrze hamuje, a na ile kilometrów starczają Ci klocki przednie? Ja w najgłupszym okresie mojego życia załatwiłem je w 18kkm, co nie zdarzyło mi się w żadnym innym samochodzie. Ujmijmy to delikatnie X-trail hamuje dobrze, ale krótko i nie za często. Popatrz zresztą na rozmiar przednich tarcz X-trail'a. Czy 296mm przy masie jaką prezentuje diesel z automatem, 4x4 i wyposażeniem Tekna czyli jakieś ~1800kg ma prawo dobrze hamować? Ano odpowiem - nie może. ;) Takie same tarcze hamulcowe montowane były w Jukach i dużo słabszych i lżejszych Qashqai'ach. Octavia 3 RS przy wadze 400kg mniejszej ma 340mm i to jest adekwatny hamulec. Zwykłe Skody Octavie 3 mają bodajże 288mm lub 312mm przy dużo niższej wadze i gabarycie samochodu. Umówmy się też, że Octavia to też nie jest jakiś high-tech w świecie motoryzacji. ;)

Nie wystarczy napisać "Strider nie ma racji", ale trzeba to jakoś uargumentować, ja wszystko, co napisałem potrafię udowodnić i wykazać na konkretnych przykładach. To bardzo fajnie, że jeździsz tym dieslem i, że Ci wystarcza, ale 10,7s do 100km/h i 12.7s w przypadku CVT, ale obiektywnie szczególnie osiągi automatu w 2020 roku są kompromitujące dla marki Nissan. Od 2007 roku nie ma w tej materii żadnego postępu, a momentami jest nawet regres. To jest 13 lat i zero postępu? Na jakiej płaszczyźnie X-trail T32 jest lepszy i nowocześniejszy od X-trail'a T31 z 2007 roku? Czy jest praktyczniejszy? Nie. Czy jest szybszy? Nie. Czy ma lepsze hamulce? Nie. Czy lepiej skręca? Nie. Czy ma lepsze audio? Nie. Czy ma lepszy napęd 4x4? Nie. Czy ma lepsze silniki? Nie. Czy ma lepsze światła? Nie. Czy lepiej wygląda? Tak! Niektórym bardziej się podoba, ale innym odwrotnie. :D Czy jest wygodniejszy? Nie. Czy jest lepiej wyciszony? Nie. Czy ma lepszą skrzynię biegów? Nie. Czy ma ładniejsze wnętrze? No tak trochę jest lepiej szczególnie po ostatnich liftingach. Czy ma więcej gadżetów? Tak! Potencjalnie może mieć trochę więcej średnio działających gadżetów. Czy serio uważacie, że ten bilans dobrze wypada dla Nissana? Nissanie, quo vadis? :D Popatrz jaki progres zrobiła Dacia marka budżetowa pomiędzy dwoma generacjami Dustera. Która marka tak jak Nissan przespała te ostatnie 13 lat na rynku europejskim? Mi to się czasem wydaje, że Renault chce planowo wykończyć Nissana na naszym rynku.

Z jednej strony piszesz, że hamuje OK, a z drugiej piszesz, że nieźle się dałeś zaskoczyć. X-trail nie jest zbyt ciężki jak na SUVa i nie jest o jakaś niespotykanie duża masa. Otóż inne marki jakoś lepiej radzą sobie z wyhamowaniem takiej masy i nie masz takich traumatycznych odczuć przy Tiguanie, czy Q5. Masz rację, co do LEDów, już nie chciałem o tym pisać by już tak strasznie nie atakować X-trail'a, ale faktem jest, że też są gorsze od konkurencji - bixenony w T31 były lepsze, a o wspaniałych światłach dalekosiężnych, których pozbawione T32 już nawet nie wspomnę..

Tylko to wszystko o czym piszesz nie jest w autach za ok 100 tys :) raczej za ok 200 tys :) Także... Tam gdzie inne auta nawet się nie zaczynają cennikowo X się kończy albo ma przynajmniej nieźle wyposażoną wersję :) A nikt tu nie mówi, że to jakiś cud miód. Po prostu auto za rozsądne pieniądze, którym się normalnie, fajnie jeździ. To wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider niestety ale nie masz racji. Z tymi klockami po 18 tysiącach przebiegu to grubo już kłamiesz. Mam pewne wątpliwości czy w ogóle miałeś/masz t32. Wyślij jakąś fotkę na dowód proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Strider, po cholerę się rozpisujesz jakie to złe mamy auta, jakie to one mają kiepskie osiągi itd. Kupiliśmy wszyscy świadomie, nikt na siłę nam tego nie kazał zrobić i cieszymy się wszyscy podróżowaniem. Ty,  z opisu tak wynika masz Skodę Octavię i nikt z nas nie pisze jaka to ona jest kiepska, niemiecka na siłę i jeszcze parę innych przymiotników można wymieniać. 

Kupiliśmy to na co było nas stać i tyle w temacie.

Ps. Bardzo podoba mi się BMW X 5 ale mnie nie stać, choć znajomy ma i trochę narzeka. 

Kurtyna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ArtM napisał:

Ty,  z opisu tak wynika masz Skodę Octavię i nikt z nas nie pisze jaka to ona jest kiepska, niemiecka na siłę i jeszcze parę innych przymiotników można wymieniać. 

No prawda taka, że Octavia udaje coś czym nie jest a X nic nie udaje :) Na szczęście nigdy jej nie rozważałem, jak już chciałbym takie coś wybrałbym Corollę którą miałem rok. Styl VW w ogóle do mnie trafia. Może nowa Octavia jest coś warta, ale na pewno nie za tyle za ile ją wycenili (pewnie te wszystkie "nowoczesności" tyle kosztuję bo nie wiem co w zwykłym kompakcie dla ludu :) może tyle kosztować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No vag to jest potęga. Zwłwszcza nowa octavia, która testu łosia nie przechodzi przy 70 km/h. Nie wspomnę o prowadzeniu się badziewia w postaci kodiaq i tego drugiego kamiqa, nie wspominając o szpetnym wyglądzie. Smartfony na kółkach i masa nowych audic i vw z popalonymi z tyłu ledami. Coś czego w innych markach po prostu nie widać. No ale tak to jest jak się skupia na animowanych światełkach i smartfonach wsadzonych w dechę, zamiast na jakości. Lektura forów vaga jest znacznie ciekawsza niż nissana. Ale najczęstszym tłumaczeniem się właściciela vaga jest to, że dużo tego jeździ stąd wrażenie, że się często coś psuje. Hitem są dla mnie audice z ostatnich lat z dziennymi na zwykłych żarówach. No premium jak tralala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej firmie średnio co miesiąc-dwa wystawiają 3-4 letnie rapidy, octavie lub superby. Stan jak na 4 lata i 250kkm zawsze opłakany. Żłopią olej od początlu. Wszystkie. Jak sprzedają to silnik do remontu. Kolumna kierownicza do naprawy. Przeciekająca klapa z tyłu i rdza. Fordy, które też mamy, wytrzymują 1-2 lata dłużej i jalkieś 100kkm więcej. A ponoć aut na f się nie kupuje. Kolega, który raz rapida kupił 4 lata temu po 5000 km miał wtryski do wymiany. VAG nie jest święty? Przecież to ordynarni kanciarze. Zrobie foty tych audic z tymi dziennymi na żarówkach. Nawet nie wiem która to generacja. Ale wygląda biednie, a cenniki jak oglądam zaczynają się coś pod 100 tys. zł. 

Silnik może zniknął szybko bo może normy spalania, a może nissan renault nie bawią się w wielokrotne przeróbki niedorobionych silników jak vag. 6 lat to jednak nie takie szybko. 

 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie wraz z nową metodą pomiarowania vag również wycofał mnóstwo wersji silników, więc obstawiam, że 1,2 nissan wycofał nie przez rzekomą awaryjność, a właśnie te normy. 1,2 i 1,6 zastąpiono 1,3. Z resztą jak się grzebie w informacjach o silnikach nissan i/ lub renault ze świata to większość modeli ma je pomiędzy 6 do 10 lat produkcji. Tylko nieliczne modele mają montowany dany typ silnika przez 10 i więcej lat. Owszem są doniesienia m. in. z Francji, że jakoś organizacja konsumencka wystosowała żądania odnośnie nadmiernego zużycia oleju... Tylko renault się sie przyznaje, a słowa użyte w kontekście potencjalnej awarii to podobno, mogą i niektóre. Mamy tu na forum przykłady zatarcia silników. Pytanie ilu wszystkich użytkowników 1,2 digt w Polsce jest na forum. Jaki procent miał awarię całkowitą, ile procent bierze np. więcej niż litr oleju na 3000-5000 km. Mój bierze lub nie bierze, z tego rozmazanego bagnetu ciężko stwierdzić, jednak główna smuga trzyma się pomiędzy wycięciami na bagnecie przez okrągłe 12k km - co tyle gdzieś wymieniam olej. Znam osobiście więcej osób, które mają samochody z tym silnikiem, niż osób, które posiadają samochody z vag. Niektórym z nissan/ renault/ dacia faktycznie bierze olej, ale nie jakoś nadmiernie i nikt jeszcze nie miał wymiamy lub remontu. A niektórzy już mają ponad 200 tysięcy km nastukane. Za to wśród vagowców mam jednego w rodzinie co w pasacie silnik szlag trafił po niecałych 50 kkm i znajomego co miał superba w którym silnik szlag trafił przy około 80kkm (znam ogólnie więcej przypadków, nie rozpisuje się o każdym, z resztą na przestrzeni miesięcy, lat mogę coś przekręcić) . Znowu ktoś powie tego jeździ w Polsce więcej niż nissana. Tak. Ale patrząc na całą europę to te proporcie nie są już tak drastyczne. Vag patrząc na ilość marek sprzedaje ostatmio o około 70-80% więcej aut niż nissan renault, przy uwzględnieniu, że w ostatnim czasie (rdr) nissan renault zaliczył ponad 11% zjazd, a vag tylko 3% No i jeszcze Francja to mniej ludzi niż Niemcy, a jest jeszcze psa, który sprzedaje więcej aut niż mercedes i bmw. Jak się prześledzi całą Europę to nie wychodzi by auta z vag kupowano szczególnie ze względu na niewyobrażalną jakość, design i wyposażenie. Poza Niemcami, Polską głównie z sprowadzanym w większości szrotem nigdzie nie widziałem tyle vw, mercedesów i bmw. Z resztą w samych Niemczech odnoszę w ostatnich latach wrażenie, że jest coraz więcej aut spoza Niemiec. Jakbym miał wybrać coś z innej marki to byłoby to bmw, mazda, subaru, kia, hyundai, honda, toyota, ale na pewno nie vag. 

 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u nas robią i nie są to auta sprowadzone, a nowe i nie jest też tak, że piłuje się je na zimnym i jezdzi jak chce. Tak czy inaczej wytrzymują mniej niż fordy. Co jest ciekawe, zwłaszcza że od strony prywatnej mam niemiłe doświadvzenia w rodzinie z fordami. 

Gdzieś w innych wątkach, żeby nie było że nadaję tylko na vag, pisałem, że wszystkie marki z którymi miałem do czynienia generalnie wytrzymują bez większych przygód co najmniej 8 lat i/lub ok. 150 kkm co dla przeciętnego użytkownika jest ok wg mnie. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nissanie nie podoba mi się to, że niższe segmenty kastrują z opcji bardziej niż chyba inne marki. Np. brak grzanej szyby czy elektrycznych foteli nawet w najwyższej wersji pulsara. Jakby było to nawet nie mając tego w moim dołożyłbym to sam. :)

Może twraz się coś zmienia bo juke ma opcję grzanej szyby przedniej. Wcześniej chyba nie miał, nie kojarze w każdym razie. 

Obserwuje wątek xtraila nawet bardziej niż qq. Nieśmiało planuje zakup za jakieś 6-7 lat, o ile dożyję. Chciałem infiniti, ale się wynieśli z europy... 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...