Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wykresy Maxim po hamowni


Szalony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyslalem ze moze dobrze by bylo zalozyc taki temat w naszym dziale.

Moglibysmy sobie porownywac parametry naszych Cacek ;)

Moze nawet byloby dobrze ten temat przykleic, ale to juz zalezy od Waszych wypowiedzi ...moze nasz mod da sie namowic :)

 

Na poczatek moj wykresik .....niby jestem zadowolony ale cos moment troche za maly wyszedl.

Moze przekombinowalem troche z dolotem

 

Maxi Szalonego

wykres1.jpgth_PICT6096.jpg

 

 

Maxi jacaV6

skanuj0001.jpg

 

 

 

Maxi WielkiegoWaca

13416314540.jpg

w przetlumaczeniu na polskie to 230KM i 315Nm

 

Maxi GRZECHa

hamownia.jpg

 

mody:

- domowej roboty Y-pipe

- brak 3 katów (przegląd przechodzi !)

- filtr K&N (seryjna pucha)

 

"mody":

- ciepły dolot (czyli dzwięk jak stożek, kosztem zaciągania powietrza spod maski)

- brak zaworu regulacji do zamiennej długości kolektora dolotowego (dzięki t0maszowi już mam!)

- fele 17" + oponki 245/45 (pewnie też coś to zmienia)

 

Maxi Dylsona

e08d56ec1b9956a0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko ok ale jakoś mi ten moment u Ciebie sie nie podoba, coś musi być nie halo.

To jako drugi wykres zapodam swój :

 

skanuj0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cos moment troche za maly wyszedl

Dane katalogowe:

193km przy 6400obr/min

255nm przy 4000obr/min

Wiec jedyne o co mozesz sie martwic to o to ze lapiesz max moment o 500obr/min za pozno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane katalogowe:

193km przy 6400obr/min

255nm przy 4000obr/min

Wiec jedyne o co mozesz sie martwic to o to ze lapiesz max moment o 500obr/min za pozno.

 

Pewnie przez te 2 pier**lone dziury w obudowie filtra i lapie spod maski cieple powietrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przez te 2 pier**lone dziury

A ja za namowa jednego goscia namowilem do tego mojego brata :P Musisz wreszcie doprowadzic do nich zimne powietrze. Kiedys nawet wysylalem Ci linka skad poprowadzic rure.

Edit

Teraz jak spojrzalem na wykres to widze ze to 255nm masz juz praktycznie przy 3500obr/min. Szkoda ze nie da sie tu normalnie pokrecic zaplonem. Patrzac jakie to dalo efekt u Jacka u Ciebie tez mogloby byc ciekawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 257km i 263nm. Czyli wynika z tego ze Marcin nie ma co sie martwic ze ma za maly moment. A wyniki naprawde super :)

 

heh troche mnie zle zrozumiales.

tylko moment sie mnozy przez 1.35, moc zostawiasz.

a jesli chcesz sie dowiedziec ile jest na wale to musisz dodac straty ok 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no faktycznie zle zrozumialem :P W takim razie na "nasze" to bedzie ok 230km i 263nm? Mam nadzieje ze tym razem dobrze to policzylem :)

20% z 191=38

191+38=230

Tzn wyjdzie 229 ale te wyniki podawalem w przyblizeniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no faktycznie zle zrozumialem :P W takim razie na "nasze" to bedzie ok 230km i 263nm? Mam nadzieje ze tym razem dobrze to policzylem :)

20% z 191=38

191+38=230

 

z momentem musisz zrobic tak samo. czyli dodac 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z momentem musisz zrobic tak samo. czyli dodac 20%

Czyli 234nm? Cos malo. Czy znowu zle zrozumialem i mam dodac 20% do 195 pomnozonych juz wczesniej przez 1.35(263)? Wtedy bysmy otrzymali 315nm co by bylo b.dobrym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to bedzie 315nm !!1

 

Wiesz Dylson przejmowac to ja sie nie przejmuje bo furka smiga jak nalezy, zbiera sie jak nalezy....a zeby miec dokladny pomiar to tzreba by sprawdzic tez na innej hamowni....bo jak sie okazalo moja Maximak byla najmocniejszym autkiem jakie bylo mierzone u nich :D

Za tydzien w sobote najprawdopodobniej bede w Warszawie i moze tam sie zmierze :D ...tak wiec Jacku bede do Ciebie niedlugo dzwonil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze moze zamiesc te wykresy w pierwszym poscie coby bardziej czytelnie bylo a pod wykresem Waca napisz wartosci przeliczone na "nasze" czyli:230km i 315nm :)

Ps. nie wiesz czy da sie zmierzyc automata? Bo z tego co slyszalem to ciezka sprawa moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak wiec Jacku bede do Ciebie niedlugo dzwonil

niema sprawy, może i ja sobie strzele drugi pomiar ?

Ps. nie wiesz czy da sie zmierzyc automata? Bo z tego co slyszalem to ciezka sprawa moze byc.

jak podjechałem na hamownie ze swoim to usłyszałem pytanie :

- mam nadzieje że to nie automat ?

tak wiec raczej niechcą mierzyć z takimi dziwnymi :P skrzyniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych filmik z hamowanka.....dodany obok wykresiku :)

Z tego co tam slychac to 8 sekund sie rozpedzal( nie licze oczywiscie bujania na niskich biegach.

A Wy macie jakies filmiki z hamowanka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy macie jakies filmiki z hamowanka ??

Ja niestety niemam, siedziałem podczas hamowania jako pasażer ;) ale z tego wszystkiego zapomniałem nagrać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

W tym tygodniu zamierzam powymieniać płyny i filtry, i założyć nowe świece. Po tym wszystkim chciałbym shamować autko. Pytanie brzmi tak: Gdzie i za jaką cene? Jestem z Olkusza wiec do Krakowa mam rzut kamieniem, ale może macie jakieś inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

^^

WOW :)

 

Edit:

Doczytałem w innym wątku, że cienka linia to LPG. Pomijając te 250KM ;), to gdzieś 210 jest. Widać na samej górze że brakuje mu paliwka, może jest tak wyregulowany że wtryski nie są w stanie więcej podać. Jakby to poprawić, pewnie z 215 by było na gazie.

Ale to właściwie pikuś, w codziennej jeździe rzadko kiedy kręci się powyżej 5,5 tys (przynajmniej ja). Do tego momentu wykres LPG ładnie podąża za benzynką. Gratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...