Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam ten sam problem, co Kama_30, jednak udało się go rozwiązać i to bez wizyty w serwisie. Trzeba po prostu zdobyć instrukcję, mnie się to udało u zwykłego mechanika, jednak pan mechanik nie znał języka angielskiego i sama musiałam ją sobie przetłumaczyć, po przetłumaczeniu była to po prostu pestka, wiec zrobiliśmy to sami. Jeśli jeszcze ktoś te instrukcję potrzebuje, to niech się do mnie zgłosi. :)

 

[ Dodano: Pią 11 Maj, 2007 17:08 ]

Mam jeszcze pytanie. Dlaczego do Almery Tino leje się olej półsyntetyczny? Zawsze wydawało mi sie, ze oleje syntetyczne są najlepsze do nowoczesnych silników, a tu dowiaduję się, ze ma być półsyntetyk. Jeśli do tej pory jeździliśmy na syntetycznym, to czy teraz możemy zmienić olej na ten polecany półsyntetyk? Bardzo proszę o pomoc, bo wymiana oleju się zbliża. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
nukwa, Poszukuję instrukcji do mojej Almery Tino 1,8 rok 2001 lub każdej , od dwóch dni jestem jej właścicielem ,proszę

 

Jutro otrzymasz na priv.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wczoraj wysłałem Ci instrukcję do Tino. Czytaj.....

 

[ Dodano: Czw 07 Cze, 2007 10:21 ]

A może mi ktoś z użytkowników Tino podać wymiary bagażnika? Szukam czegoś z większym "kufrem" i jak narazie jestem przy Space Wagon-ie.

 

Przy wyjętych siedzeniach nawet 2000 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi lekko stuka pod podłogą. Jest to ponoć łącznik stabilizatora/ok 50 zł +robota/.

Czy ktoś wie czy jest to do natychmiastowej wymiany czy można trochę pojeżdzić?

Majster dorażnie coś tam wstrzykiwał na kanale, miało pomóc ale dalej występują małe stuki. Jak ktoś wie niech coś napisze.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy jest to do natychmiastowej wymiany czy można trochę pojeżdzić?

 

"Trochę pojeżdzić" pojęcie względne, na bezpieczeństwo nie wpływa póki jeszcze stuka jak przestanie to będzie, jest to element do wymiany. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nukwa,witam bardzo serdecznie, również kupiłam Tino i jestem taka szczęśliwa :) taka wygoda i wogóle... ale też nie mam instrukcji po Polsku :( jak by można było mi też przesłać bardzo prodzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów Od kilku dni jestem posiadaczem Almery Tino 2,2 Di,rocznik 2001.Goraca prosba o instrukcje w języku polskim :)

 

[ Dodano: Czw 21 Cze, 2007 15:27 ]

Witam Mam problemy przy pierwszym uruchamianiu mojej TINO zawsze rano Chwile trzeba chechłac i pojawia sie biały dym.Ale dzieje sie to tylko przy pierwszym uruchamianiu w ciągu dnia.Może ktos mial podobne problemy Co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podobno bardzo często występuje w Tino awaria silniczka wycieraczek przednich :029: właśnie i mnie to spotkało orginał wraz z czymś tam kosztuje ponad 1000 a używanych niet !!! Może ktoś z was znalazł jakiś podobny co by pasował(szczególnie chodzi o cenę)mój jest boscha 0390241373. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość agusia_73

witam od niedawna jestem posiadaczka nissana almery tino silnik 1.8 rocznik 2004 niestety nie posiadam instrukscji obslugi do niego czy kto jest moze w jej posiadaniy bardzo prosze o kontakt pozostawiam swojego meila agusia_73@interia.pl

 

P.S cz ktos moze robil sobie spojler na tylna klape?? jak tak to gdzie to sie robi lub kupuje?? z Gory ziekuje z informacje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum. No i szczęśliwym posiadaczem Almerki Tino 2,2 DI rocznik 2002. I od razu mam pytanie: czy ktoś miał taki przypadek, że silnik nie może wejść na obroty pomimo dodawania gazu do dechy? Zamula się tak prawie zawsze kiedy obroty spadna poniżej 2000. Wymieniłem wszystkie filtry i olej, oraz przeczyściłem silniczek krokowy. I dalej się tak dzieje. Ktoś miał coś takiego? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

Poszukuję też instrukcji po polsku ( mam po holendersku..). Jakby ktoś miał to może mógłby się podzielić na prv palucha@poczta.onet.pl

pozdrawiam wszystkich Almerowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym właścicielem Tino 1.8 Benz `05 i nowym forumowiczem.

Proszę o cierpliwość i przesłanie mi instrukcji obsługi (chyba najczęstsza prośba na forum) na mail. kkomorowski1@wp.pl.

Czy ktoś wykonuje przeglądy w Warszawie lub okolicach? Gdzie, za ile? A może ktoś dysponuje zakresem wykonania przeglądu po poszczególnych przebiegach.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi

 

pozdr

 

kk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wskazuje na to, że sprawcą przymulania mojego Tino jest zawór EGR. Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że w samochodach sprzedawanych przez dealerów w Polsce tego zaworu nie ma. Natomiast w tych sprzedawanych w unii są. Mechanik dzisiaj będzie go zaślepiał - dam znać czy ta akcja załatwi problem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dopiero się zarejestrowałem.

Nissana Tino kupiłem miesiąc temu, więc wszystkie informacje będą dla mnie cenne.

2,2 dci z 2002r.

Ale póki co, bardzo bym prosił o instrukcję obsługi tego auta w języku polskim, widzę że jest osiągalna na forum, podaję swój e-mail: ambrozy0@poczta.onet.pl

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i juz moja Almera chodzi jak rakieta. Ostatecznie zaślepienie zaworu EGR nic nie dało i skończyło się na wizycie w Polmotorze w Szczecinie. Czas oczekiwania na audiencję ok 2 tygodnie! Okazało się po rozebraniu połowy silnika, że przyczyną przyksztuszania silnika jest zawalony nagarem kolektor. Cały zabieg diagnostyki, demontażu, czyszczenia i montażu trwał tydzień. Pod koniec zadzwonił miły pan z serwisu i poinformował, że po przeczyszczeniu kolektora samochód się nie dławi. Ale żeby uzyskał pełną moc należałoby zdjąć głowicę i przeczyścić wszsytkie kanały w silniku. Ten "niezbędny" zabieg miałby kosztować jedyne ok 1800 zł. Zrezygnowałem. Zapłaciłem diagnostykę i czyszczenie 420 zł i samochód jeździ jak zloto.

Ostatnio zabrałem się za wymianę żarówek podświetlenia klawiszy klimy i regulatorów nawiewu. Żeby wyjąć cztery żaróweczki musiałem rozmontować całą deskę rozdzielczą. Potem okazało się, że jak na razie nigdzie nie można dostać odpowiednich żarówek. Może ktoś wie, gdzie w Szczecinie można takie nabyć?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś się wypowie w następującej sprawie. Jak to jest z silnikami diesla. Czy wszystkie są turbo? I czym się różni DI od DItd. Mój ma oznaczenie YDTDI, rocznik 2002. Co to jest za cholera. Niech ktoś skrobnie dwa zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś się wypowie w następującej sprawie. Jak to jest z silnikami diesla. Czy wszystkie są turbo? I czym się różni DI od DItd. Mój ma oznaczenie YDTDI, rocznik 2002. Co to jest za cholera. Niech ktoś skrobnie dwa zdania.

Zacytuję tych co się lepiej ode mnie znają na rzeczy:

W silniku DI paliwo jest wtryskiwane bezpośrednio do cylindra powyżej tłoka. W silniku IDI paliwo jest wtryskiwane do małej komory wstępnej połączonej z cylindrem wąskim przejściem, które wchodzi stycznie do komory wstępnej. Podczas suwu sprężania to tego przejścia wlatuje powietrze wywołując silne zawirowanie w komorze wstępnej. Następnie do komory wstępnej wtryskiwane jest paliwo i tam następuje zapłon. Połączenie szybko wirującego powietrza oraz gwałtownego rozprężania spalin z komory wstępnej do cylindra polepsza mieszanie i spalanie paliwa z powietrzem.

 

A litera T oznacza turbosprężarkę.

Wygląda na to, że silnik DI jest starszym typem silnika z bezpośrednim wtryskiem i w odróznieniu od lepszych modeli ma mniejszy stopień spężania. Z tego co wiem silniki DI charakteryzują się mniejszą mocą ale też mniejszym spalaniem.

 

Ja mam Almerkę Tino 2,2 DI. Jest lekko mulasty w porównaniu np z Peugeotem Partnerem 2,0 HDI, którym jeździłem wcześniej, ale spalanie ma takie samo - 6,5 l/100km, pomimo większej pojemności.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...