Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz >nukwa> jak tam u Ciebie z czasem. Zeskanowałeś troszkę?

Bardzo byłbym zobowiązany za umożliwienie przeczytania instrukcji w całości.

 

Witam

 

W przyszłym tygodniu będę miał trochę luzu w pracy i wówczas całą instrukcję zrobię aparatem cyfrowym i udostępnię chętnym.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TINO 2,2Di
Nic tam nie ma na tej stronie. Niestety został usunięta.

 

masz rację aukcja została chyba wycofana może pojawi się jeszcze raz

była to szczegółowa obsługa na trzech płytach CD stworzona dla mechaników

 

 

Witam jestem posiadaczem tino 2,2 dci i mam problem z zapalaniem przy niskich temperaturach

podstawową sprawą są świece,wystarczy każdą pokolei wykręcić i po przekręceniu stacyjki sprawdzić czy grzeje(powinna robić się czerwona jak zapalniczka)najwygodniej jest sprawdzać we dwie osoby

jeśli świece są ok.to przy wielkich mrozach można podgrzewać świece dwa razy nie więcej bo nadużywanie tej czynności w krótkim odstępie czasu jest szkodliwe dla świec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbowałem w osobnym wątku, ale bez odpowiedzi. Poszukuje halogenów do Almery Tino - 2002 rok. Może ktoś się orientuje czy pasują od zwykłej N16 czy tez jak gdzieś przeczytałem od Alfy 156.

P.S. A tak w ogóle to tez zgłaszam swój udział w wątku o Tino ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chba niewiele Ci to da, tak myślę, Nie ma chyba za wiele tych samochodów,części używane jeszcze trudniej dostać. No, ale spróbować zawsze możesz. Choć w salonach to na pewno nie będą wiedzieli.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kama. Almera Tino to jest jednak w dalszym ciągu Almera, inna buda, ale to co ma pod spodem to Almera. Zresztą Tino jest na płycie podłogowej Almery, myślę, że ma wiele wspólnych podzespołów.

Swoją drogą ciekaw jestem ile ich jest w Polsce? W moim 18-tysięcznym mieście są dwie. Ma to swoje plusy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. W Bielsku może będzie z 10, 15. Ja osobiście widziałam 3 z moją to już 4, ale nie jest to popularny samochód. Choć powiem Ci, że tak wizualnie to tiono mocno się różni od zwykłej almery.Tino ma krótki przód i tył, jest wyższy przez co ładiejszy oczywiście.Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon 19 Lut, 2007 12:13 ]

W ogóle b. podobny mam samochód do Twojego - też ten kolor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś wrócił kolega z nart ze Szwajcarii i tam Tino jest pełno.

Mnie się bardzo podoba, siedzi się wyżej, lepsza panorama i widoczność. Bagażnik duży itd.

No i ta moc 2200 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k_sknerus

Mam almerę tino 2001 w benzynie. Dokupiłem do CD firmowego Clariona CY138 sterowanie przy kierownicy /seryjnie montowane w tych samochodach/. Czy ktoś mi pomoże jak to diabelstwo podłączyć do radia, aby to zadziałało??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich . 04 lutego zainicjowałem temacik i widzę że była potrzeba bo jest nas trochę.

Ja uzytkuję Tinko benzyniaka 1.8 z 2003 r. Muszę przyznać że troszkę brak mu mocy, myślę że 2.0 byłoby idealnym rozwiązaniem. Autko sprawuje sie świetnie ale nie oszczędzam na dobrych przeglądach, olejach itp. W okresie gwarancyjnym sypnął sie mechanizm weycieraczek przedniej szyby i na tym end.

Muszę przyznać że wcześniej jeździłem różnymi markami i w skali porównawczej Tinko wypada w czołówce - a już komfort widoczności przedniej szyby i podwyższenie jest nie do podrobienia.

Pozdro :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdobyłem instrukcje obsługi Tino po polsku w wersji elektronicznej. Wiem, że pytaliście o tę instrukcję, chętnie się podzielę. Proszę podać email. Stron 208. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie. Co może być przyczyną lekkich zrywów podczas jazdy na niskich obrotach-przy 2000 i poniżej ( na dwójce szczególnie ). Mam silnik 2,2 di 2002 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co palą się postojowe gdy palą się mijania równocześnie w czasie jazdy? Może tylko u mnie?

Nie tylko u Ciebie tak jest a we wszystkich samochodach,chodzi o bezpieczeństwo, jezeli spali Ci sie zarówka mijania, postojówka bedzie okreslała obrys samochodu w nocy, zeby jadacy z naprzeciwka wiedział ze jedzie auto a nie np motocykl :)

 

[ Dodano: Czw 01 Mar, 2007 10:44 ]

Witajcie. Mam pytanie. Co może być przyczyną lekkich zrywów podczas jazdy na niskich obrotach-przy 2000 i poniżej ( na dwójce szczególnie ). Mam silnik 2,2 di 2002 r

zrywa czy prerywa,moze jezdzisz na zbyt niskich obrotach? jezeli przerywa tzn ze sa jakies przerwy w dostarczaniu paliwa, sprawdz;

filtr paliwa

przewody czy gdzies nie za zacisniete,rozszczelnione lub czy z nich nie kapie

mozna sprawdzic przepływomierz

 

Opisz dokładniej co sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co palą się postojowe gdy palą się mijania równocześnie w czasie jazdy? Może tylko u mnie?

Nie tylko u Ciebie tak jest a we wszystkich samochodach,chodzi o bezpieczeństwo, jezeli spali Ci sie zarówka mijania, postojówka bedzie okreslała obrys samochodu w nocy, zeby jadacy z naprzeciwka wiedział ze jedzie auto a nie np motocykl :)

 

[ Dodano: Czw 01 Mar, 2007 10:44 ]

Witajcie. Mam pytanie. Co może być przyczyną lekkich zrywów podczas jazdy na niskich obrotach-przy 2000 i poniżej ( na dwójce szczególnie ). Mam silnik 2,2 di 2002 r

zrywa czy prerywa,moze jezdzisz na zbyt niskich obrotach? jezeli przerywa tzn ze sa jakies przerwy w dostarczaniu paliwa, sprawdz;

filtr paliwa

przewody czy gdzies nie za zacisniete,rozszczelnione lub czy z nich nie kapie

mozna sprawdzic przepływomierz

 

Opisz dokładniej co sie dzieje.

 

Dzięki za podpowiedź. Raczej zrywa lub spowalnia przy ok. 2000 obrotów; tak jakby się coś łączyło lub rozłączało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adampod

RE: Sterowanie radiem Nissan Tino.

 

 

Powinna byc dodatkowa wiazka przewodow od sterowania przy kierownicy do radia.

Mialem podobny problem u siebie.Przelozony mialem caly kokpit i niedzialalo.W radiu Nissana sa dwie kostki i obie powinny byc podlaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kama_30

Witajcie, ja z zupełnie innej beczki. :diabel2: Jaki olej wlac do mojego nissana almery tino 2,2 diesel? :?: Przebieg 19000 km? :( Słyszałam, że shell półsyntetyk, a jakie Wy wlewacie? :kosci: Czy oprócz oleju przy takim przebiegu i filtrów, mam jeszcze coś sprawdzić? Dzięki za pomoc, pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiany robić nie będziesz. Mnie wlał majster Orlen półsyntetyk. Najtańszy jaki był, chciałem nawet jakiś lepszy i droższy lecz stwierdził, że skoro jezdziło auto na Orlenie to lepiej niech tak pozostanie. Filtr oleju wymienia się razem z olejem. Twój przebieg wskazuje, że na razie nic się nie wymienia ale przy okazji można spojrzeć na inne płyny, hamulcowy itd.Ja mam przebiegu 65000 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kama_30

Hej Many, a skąd wiesz...? :P

 

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2007 15:39 ]

że sobie sama nie wymienię oleju? Zaraz tu na forum podpytam jak to się robi, zakasam rękawki i spódniczkę i olej wymienię,że tralala! :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja z zupełnie innej beczki. Jaki olej wlac do mojego nissana almery tino 2,2 diesel? Przebieg 19000 km? Słyszałam, że shell półsyntetyk, a jakie Wy wlewacie? Czy oprócz oleju przy takim przebiegu i filtrów, mam jeszcze coś sprawdzić? Dzięki za pomoc, pozdrawiam

Witaj, polecam olej Shela lub Volvoline oczywiscie półsyntetyki, do tego normalny przeglad jaki kazdy mechanik Ci zrobi czyli hamulce,zawieszenie, silnik skrzynia czy nie ma gdzies jakichs wycieków i to by było na tyle.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od niedawna mam przyjemność jeżdzić tino 2.2 dCi z komputerkiem ale niestety nie posiadam instrukcji :( i niewiele wiem co i jak się ustawia jeżeli ktoś mógłby udostępnić instrukcję z góry dzięki. Szukałem chyba wszędzie :?: . Moje autko sprowadziłem z Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...