Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co najlepsze dla maximy


VQPower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Panowie, potrzebuję namiar na kogoś z allegro (lub inne wysyłkowe) kto sprzedaje dywaniki do maximy QX (95-99) ale PASUJĄCE, niestety naciąłem się raz i nie chce ponownie.Koleś mi wysłał złe, tylne były kwadratowe a jak wiadomo się takie nie zmieszczą Może ktoś kupił dobre i może polecić.

 

 

ps: Wiem, że jest oddzielny wątek na forum o dywanikach ale jednak nie potrzebuje 100 odpowiedzi ze pasowały do primery wiec do maximy tez będzie ten sam gość miał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze samemu sobie zrobic dywaniki. Na przodzie mam oryginalne gumowe dywaniki a tylne nie ori ale tez niezle pasuja. Mamy wzor wiec potrzeba "tylko" materialow. I jesli z dywanikiem nie powinno byc problemu to nie wiem jak bedzie z ta gumowa podstawa. Jak wiadomo ma ona takie bolczyki zapobiegajace przesuwaniu sie. Obszycie mysle ze nie problem w kazdym sklepie z dywanami powinni to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jakbys znalazl cos ciekawego to daj znac, tez bym dal na lato jakis dywanik.

Te z allegro to w wiekszosci jakas cienka nedza.

 

Nawet nie jest źle, znalazłem ładne i trwałe, ale nie pasują .... chyba zrobię szablony i wyślę do kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dywaniki przeznaczone do Maximy, czyli domyślnie na pewno do wersji europejskiej pasują do USA?

 

np. http://allegro.pl/item616328306_dywaniki_w...00_sprawdz.html

( sprzedawca nie wie )

 

 

Przednie będą pasowały patrząc na oko, ale tył na bank nie, kwadraty nie wejdą bo prowadnica fotela dość mocno wchodzi do wewnątrz, więc muszą mieć dużo większe wycięcia niż te co na foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie dotyczące oleju do maximy A32 3.0

niewiem na jakim jeździła poprzednio a musze wymienić chyba najlepszym wyjściem było by wlanie mineralnego ?? czy może półsyntetyk ??.

Wydaje mi sie że troszke oleju bierze ale są to nieznaczne ilości .

Jaki dobry olej polecacie do maxi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące oleju do maximy A32 3.0

niewiem na jakim jeździła poprzednio a musze wymienić chyba najlepszym wyjściem było by wlanie mineralnego ?? czy może półsyntetyk ??.

Wydaje mi sie że troszke oleju bierze ale są to nieznaczne ilości .

Jaki dobry olej polecacie do maxi ??

Ja osobiście od lat używam w takich sytuacjach mineralnego Elfa 15W40

Jest dobry ma dobre własności uszczelniające (sprawdzał się nawet we fiacie Uno)

Do mojej maxi J30 też wlałem i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące oleju do maximy A32 3.0

niewiem na jakim jeździła poprzednio a musze wymienić chyba najlepszym wyjściem było by wlanie mineralnego ?? czy może półsyntetyk ??.

Wydaje mi sie że troszke oleju bierze ale są to nieznaczne ilości .

Jaki dobry olej polecacie do maxi ??

 

A mozesz napisac z ktorego roku jest Twoja maxima i jaki ma przebieg (czy oryginalny?)? Jak pracuje silnik, zwlaszcza na zimno? Mineralnego bym poki co nie wlewal, zwlaszcza ze nie bierze duzych ilosci oleju. Jesli chodzi o marke oleju to raczej twoj wybor, bo firm duzo, kazdy bedzie polecal co innego. Ja jezdze na Mobil 1 5w50, silnik bardzo dobrze na nim pracuje, od wymiany do wymiany nie musze nic dolewac. W poprzednich autach tez zawsze byl Mobil (lub ewentualnie GM Opel, zreszta to pewnie tez byl mobil).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak .

moja maxi jest z 97 r przebieg ma 220tysi wygląda na orginalny choć moge sie mylić oczywiście .

Jeżeli chodzi o pracę to mi zaczynaja klepać regulatory zaraz po odpaleniu tak z sekundę a potem cisza ,oprucz tego nic sie nie dzieje pracuje równo cicho znaczy normalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po odpaleniu to pewnie przez chwilke lancuch slyszysz. Jesli chodzi o branie oleju to moja tez troche wezmie ale i tak bede lal polsyntetyk (ja jezdze na midlandzie).

 

dlaczego łańcuch ?? mi sie bardziej wydawało że to regulatory takie miałem wrażenie bo w colcie GTi kumpla wyglądało to tak samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze odpowiedni bedzie polsyntetyk, nie ma co przedwczesnie przechodzic na mineralny. kolega dylson chyba ma racje, bo w tych silnikach jak cos slychac rano podczas rozruchu to lancuch, a na regulatory rzadko kto narzeka.

Edytowane przez Gruzin87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze odpowiedni bedzie polsyntetyk, nie ma co przedwczesnie przechodzic na mineralny. kolega dylson chyba ma racje, bo w tych silnikach jak cos slychac rano podczas rozruchu to lancuch, a na regulatory radzko kto narzeka.

jeżeli łańcuch to co ?? zbliża sie wymiana czy wina słabego smarowania przez olej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli 'rzezi' tylko chwilke podczas rozruchu, a na cieplym silniku jest wszystko cacy to na pewno nie musisz zawracac sobie rozrzadem glowy. mysle ze po wymianie oleju moze byc ciszej, zwlaszcza jesli dlugo nie byl wymieniany, ale cudow nie ma co sie spodziewac. wymien olej i jak na cieplym silniku wszystko ladnie bedzie chodzic, to jezdzij i ciesz sie zyciem B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące oleju do maximy A32 3.0

niewiem na jakim jeździła poprzednio a musze wymienić chyba najlepszym wyjściem było by wlanie mineralnego ?? czy może półsyntetyk ??.

Wydaje mi sie że troszke oleju bierze ale są to nieznaczne ilości .

Jaki dobry olej polecacie do maxi ??

 

Jeżeli nie wiesz jaki olej był w silniku to zalej półsyntetyk. To zawsze w połowie do pełni syntetycznego i w połowie do mineralnego.

 

Ja myślę, że należałoby wlać taki olej jak do 350 Z a nie taki jak do Micry czy Almery.

 

W Twoim silniku są o wiele większe przeciążenia niżeli w 1.4 czy 1.6.

 

Twój olej musi spełniać swoje zadanie i chronić Twój silnik w każdej sytuacji. Musi być bardzo dobrej jakości. Najwyższej. I myślę, że nie ma co oszczędzać pod tym względem.

 

 

 

NATOMIAST DO MAXIMY NALEŻY WLAĆ OLEJ CASTROL TWS 10W60, (koszt oleju około 65 zł, zakup tylko w ASO)

 

filtr oleju oryginalny Nissan lub np. KNECHT, bądż PURLUX - montowane na 1-wszy montaż.

 

Można iść po kosztach i zastąpić filtr oryginalny dedykowany do Maximy oryginalnym Nissan o oznaczeniu SR20DET - musi pasować i spełniać swoją role. (koszt filtra około 70 zł)

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/59456-zestawienie-czynnoci-przegldowych/

 

Pozdrawiam

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego każdy stara się być mądrzejszy od producenta silnika i poleca zupelnie inne oleje. Skoro producent zaleca stosowanie oleju 5w30, to po co kombinować i szukać czegoś innego. Ja od kilku lat jeżdże na syntetyku 5w30 i wszystko jest dobrze. Dodam tylko, że maxima ma już ponad 300 tys. km. Nie ma żadnych wycieków, oleju nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego każdy stara się być mądrzejszy od producenta silnika i poleca zupelnie inne oleje. Skoro producent zaleca stosowanie oleju 5w30, to po co kombinować i szukać czegoś innego. Ja od kilku lat jeżdże na syntetyku 5w30 i wszystko jest dobrze. Dodam tylko, że maxima ma już ponad 300 tys. km. Nie ma żadnych wycieków, oleju nie ubywa.

 

5w30 to raczej do Micry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego każdy stara się być mądrzejszy od producenta silnika i poleca zupelnie inne oleje. Skoro producent zaleca stosowanie oleju 5w30, to po co kombinować i szukać czegoś innego. Ja od kilku lat jeżdże na syntetyku 5w30 i wszystko jest dobrze. Dodam tylko, że maxima ma już ponad 300 tys. km. Nie ma żadnych wycieków, oleju nie ubywa.

 

 

Jak producent produkowal te silniki, to nie bylo takich olei jakie sa dostepne dzis. Olej 5w30 to jest jeden z kilku w tym wykresie z instrukcji, wiec stosowanie danego oleju to juz kwestia wyboru uzytkownika. Sam mialem zalany olej 5w30 mobila, ale o dziwo szybko znikal, przeszedlem na 5w50, nie musze nic dolewac od wymiany do wymiany, silnik swietnie na nim pracuje. Moze cud?? Kolega misiulek narzekal na glosny lancuch przy rozruchu (tak by wynikalo z opisu) i jeszcze nie wie co bylo lane wczesniej, wiec dlatego i polecam mu polsyntetyka.

 

 

A takie pytanie: jakie polecacie paski klinowe, wymienial ktos juz w a33? wystarczy wymienic sam pasek/paski (ile jest w maxi a33 3.0?) czy cos jeszcze?

Edytowane przez Gruzin87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A takie pytanie: jakie polecacie paski klinowe, wymienial ktos juz w a33? wystarczy wymienic sam pasek/paski (ile jest w maxi a33 3.0?) czy cos jeszcze?

Zależy od zużycia rolek. Czasami wystarczy wymiana pasków (np co 24 m-ce, przebieg może być niewielki ale guma tak ja olej starzeje się i trzeba wymienić). Mechanik jak zdejmie paski i rolki to chyba bez problemu określi czy wymieniać komplet. Niech posłucha pracę silnika przed zdjęciem pasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpierdol20

a masz takiego mechanika w okolicy?bo ja jeżdżę sobie i michę ciesze.oleje pozmieniałem wszystko gra na pierwszy rzut oka, ale chciałbym żeby ktoś za jakieś normalne pieniądze się nią zaopiekował i zobaczył czy wszystko jest ok. ja nie mam porównania, bo nawet nie znam nikogo, kto ma maxime w mojej okolicy. i szczerze to siedziałem tylko w swojej:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to robil moj znajomy (mechanik) i jesli chcesz to lozysko na rolce albo klimie (lozysko ok 80-100zl) zmieni Ci bez problemu. Na alternatorze raczej nie bo duzo grzebaniny przy tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...