Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra 1.0 Rally


Marek_Rz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie klubowiczów NissanKlub, bardzo dawno nie zagladałem na forum a tu tyle ciekawych rzeczy jest opisywane. Do niedawna rajdowałem Micrą 1.0 z seryjnym silnikiem + stożek i Shell V-Power Racing. Musze wam powiedzieć że dobrze się spisywała na trasach KJS-ów, przyniosła mi kilka zwycięstw. Za niedługo 1.0 zastapie 1.3 SuperS. Micra 1.3 jest w stanie przekładki zawieszenia i środka z 1.0. Chciałbym w nowje rajdówce podnieść moc, napewno zaczne od wydechu z seryjnego na 4-2-1 a potem co dalej ???. Mam nadzieje że mi podpowiecie.

 

kilka fotek http://www.rzepienrally.pl

 

Klip 1 http://video.google.pl/videoplay?docid=4614215425523522323

Klip 2 http://video.google.pl/videoplay?docid=4233494294716911637

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odezwij sie do Coobcio on na pewno ci pomoże :) ja myślę że można zamontować agresywne wałki rozrządu podnieść stopień sprężania i zająć sie programowaniem kompa :) ewentualnie zmienić coś w układzie zasilania :) lub tiuning na maxa i wrzucić jakąś suszarkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ogladac Micre na szlakach rajdowych (i to jak widac w bardzo opanowanych rekach) :one: Zycze sukcesow i mam nadzieje ze doczekamy sie z czasem jakiegos opisu samochodu i relacji z kolejnych startow!

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszarki napewno nie wsadze, ponieważ z silnikiem 1.3 mieszcze się w klasie 3 czyli do 1.3. Po turbodoładowaniu wylądowałbym znacznie wyżej. Micra vs Subaru, z góry wiadomy wynik. Na kjs-ach jest jednak inaczej. Trasy są ciasne bardziej sprawnościowe więc duży samochód z ogromnym nawet potencjałem nie ma szans. Wiele razy już złoiłem skóre mocnym furą. Przegrywałem na prostych ale zato na zakrętach, nawrotach, slalomach nadrabiałem. Kto kiedyś jeżdził w amatorskich lub oglądał wie o co chodzi.

 

 

Tak jak wcześniej wspomniałem Silnik seria.

Dolot zimny, oczywiście stożek.

Z układu wydechowego pozostał, seryjny kolektor i pierwszy katalizator, puzniej już tylko przelot z jedną strumienicą. Te niewielkie modyfikacje + Shell V-Power Reacing delikatnie w sposób odczuwalny podniosły dynamikę silnika.

 

Śodek bez zbędnych balastów kierownica pasy i dwa kubełki, boczne szyby z pleksy w środku goła blacha.

 

Zawieszenie: sprężyny Jamex i amory gazowe NK- taki zestaw był najtańszy i w zasadzie spełnił moje oczekiwania. Do tego rozpórki między kielichy i wspawany pręt w poprzeczkę tylniej belki.

 

Oponki Yokohama 175/50/13 naprawde polecam, są rewelacyjne za niewielką kase namiastka prawdziwego sportu.

 

Wracając do 1.3 to zanim zaczne jakie kolwiek przeróbki to musze zaopatrzyć sie w książkę od FIA prosto z USA, tak aby wszystko zgadzało się z normami, ponieważ będe dążył do tego aby startować w PZM PolskimZwiązku Motorowym

 

[ Dodano: Wto 13 Lut, 2007 09:28 ]

Witam mobiliki ma pytanie odnośnie ABS-u w 1.3, jest mi on tam do niczego nie potrzebny. Słyszałem ze jak wypnę bezpiecznik to już nie będzie działał, tylko czy w tym momencie nie pogorszy się siła chamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu na wstępie CI powiem że piętą achillesową wszsytkich nissanów są bardzo mierne układy wydechowe - zabijają multum mocy i cholednie dławią silnik, osobiście nie testowałem jak się sprawdzają wydechy dla tych silników, co do kolektora 4-2-1 to nie rób go z za grubych rur, a resztę wydechu rób nie szerszą jak 52mm no i odradzam strumienicę...

 

Co do silnika 1.0 to doskonały mod dla niego to przekładka wałków z 1.3 (wzrost mocy do 15KM) do silnika 1,3 nie wiem jakie wałki by podeszły - być może jak występował takowy silnik w wersji gaźnikowej to można by z niego przeszczepić wałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wydechu to mój fumfel z Krakowa, zrobił taki wydech w dobrym zakładzie w Krakowie 4-2-1 na podstawie projektu wykonanego przez Świątka do micry 1.0 Ja chcę to powielić do mojej 1.3, być może trzeba będzie odrobine zwiekszyć tylko średnice rur. U niego jest fi 40mm. Nie był z tą Micrą na chamowni ale słychać że teraz ten silnik oddych jak należy.

 

Jak tylko znajdzie się finans to pierwszą modyfikacją będzie 4-2-1. Słyszałem tylko że niepowinno się robić tego z nierdzewki zewzględu na szybkość opuszczania spalin z silnika, ale na moje oko im szypciej wylatują to chyba lepiej. Jaka jest wasza opinia na ten temat ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem tylko że niepowinno się robić tego z nierdzewki zewzględu na szybkość opuszczania spalin z silnika, ale na moje oko im szypciej wylatują to chyba lepiej. Jaka jest wasza opinia na ten temat ????

 

Totalnie bez sensu bo to niema nic do rzeczy czy to zrobisz kwasa czy z innego metalu

Szybkość wylatywania zależy od średnicy rur ewentualnie może mieć jeszcze znaczenie kształt to zn. kolanka więcej niż 90st mogą wyhamowywać a nie metal w końcu z żadnego nie będzie w środku chropowaty

 

Może chodziło o to że jak zrobisz nie wyliczony i będzie za luźny to może być odwrotny efekt od zamierzonego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rury na kolektor fi 40mm to w seri 2.0 SR20DE z rurowaym kolektorzem ma 38mm :D

DO 1,3 taka średnica w zupęlności wystarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezła ta strona,co podałeś,nawet pod polskiego klienta-i parę gratów do nysek też mają.

 

a co do micry 1.3 to mój kumpel,który nie jest zrzeszony w nissan klubie,przerabiał już ten temat-z 1.3 wycisnoł ok 110 koników,które oczywiście zweryfikowane zostały na hamowni-silnik z tą mocą dobił 400 000km i wyzionoł ducha,,,z tego co pamiętam to miał kompletny wydeszek z kwasa,dolot zimny,wałki od świątka i parę innych exstrasów.jak zobaczę się z nim to wybadam dokładniej jakie mody poleca :D

 

pamiętam że wycioł jakąs gruchę,zgrubienie z wydechu[nie umiem okreslić co to]i micra,poprostu straciła moc totalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal do kiviego on w wielu autach czegoś takeigo dokonywał - projekt jego rajdowego sunny GTi jest opisany nieco pod twoim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy potrzebuje wyłączyć ABS w Mikrze 1.3, słyszałem że czeba wypiać bezpiecznik. Gdzie mam go szukać, bo w środku auta tam gdzie są wszystkie bezpieczniki od abs-u nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświerzam temat który podjołeś.Kolega który dłubnoł konkretnie micrę podpowiedział że możesz zmienić tłoki w silniku 1.3 na te od 1.0-zwiększysz kompresję,a co za tym idzie to moc wzrośnie,wydech poo całości 45 mm,regulacje zapłonu,plus mody o których wspominałem wcześniej-tak przygotowana micra 1.3 dysponowała ponad 100km mocy zweryfikowanej hamownią[wcześniej dodałem że wałki były od świątka]-dodatkowo,spiek od radzikowskiego,a głowica splanowana aż o 1.2 mm!!!!!!-podobno stuku nie było,,,, :one:

 

czekam zniecierpliwością na efekty twoich modów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada moja Micra 1.3 i mój nowy kolektor 4-2-1. Za kolektorem są jeszcze 2 przelotowe tłumiki.

 

kol2_8x6.jpg

kol1_8x6.jpg

soft3_8x6.jpg

soft2_8x6.jpg

 

 

 

Co do hamulców to na razie seria, na amatorskich rajdach wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...