Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Olej w skrzyni biegów


Gość Bajbusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poruszany był tu kilkukrotnie temat wymiany oleju w skrzyni biegów po 60k km.

 

Nie mogę niestety nigdzie znaleźć potwierdzenia, że olej się w ogóle wymienia. W manualu oryginalnym od N16 nie ma słowa o tym, w żadnym z przeglądów też nie ma.

 

Miałem wcześniej Seata Ibize 2 i w nim skrzynia była bezobsługowa i nie było mowy o wymianie oleju - chyba, że by wyciekł.

 

Skąd więc ta opinia ?

 

Zastanawiam się nad wymianą bo coś w mojej almerce ciężko wchodzi wsteczny i czasami haczy skrzynia a na liczniku 90k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyjete jest, ze olej w skrzyni wymienia sie srednio co okolo 50-60 kkm wiele osob tego nie przestrzega, bo raczej zapomina sie o tym. Jesli dopiero co zakupiles auto, to proponuje wymienic ten olej, to nie jest kosmiczny wydatek, a bedziesz mial na bardzo dlugo spokoj.

 

Gratuluje zmiany marki na "sluszna" i zapraszam >>TUTAJ<< , a pozniej <<TUTAJ>>

 

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm rozmawialem w ASO i mowia to samo :) - chca 250 zeta za wymiane wraz z olejem

 

Ciekawe gdzie w ksiazce uzytkowania od Nissana to jest napisane bo przypadkiem mam oryginalna i nie moglem znalezc.

 

Proponuja mi olej Shella 75W80 ... slyszalem, ze najlepszy jest 75W90 transaxle - czy mam sie upierac przy nim czy pozostawic to serwisowi ?

 

dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jaki olej najlepiej zastosować w skrzyni biegów w Almerze N16 2.2 TDI ? Czy może być to Shell Trasaxle 75W/90 jeżeli w książeczce pojazdu nie mam wpisu zastosowanego oleju.?Książka obsługi poleca NISSAN XZ lub ekwiwalent. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja zalałem skrzynie olejem Shell Trasaxle 75W/90 i jestem bardzo zadowolony, ładnie pracuje tak jakby lepiej :D. Do skrzyni wlazlo 4.8 l :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcos26

ja tez nie wiedzialem co bylo wlane wczesniej wiec zalalem polsyntetyczny olej o specyfikacji 75W90 GL-4 niemieckiej produkcji marki RAVENOL. Skrzynka chodzi ok nie mam zadnych zastrzezen Na razie przerobilem mrozy -12stC i bez problemu ze skrzynka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2004 r wymieniałem olej w skrzyni w ASO nissan i wlali Shell Trasaxle 75W/90. Zapłaciłem za 5 litrów 219zł +35 wymiana=254zł Koszt 1litra oleju wynosił 43,92zł . Ciekawy jestem jaki są teraz koszty bo zbliża mi sie termin wymiany i czy opłaca bawić się w wymianę samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jaki są teraz koszty bo zbliża mi sie termin wymiany i czy opłaca bawić się w wymianę samemu.

 

Co ile wymienia sie olej w skrzyni biegów ? Zależy to od przebiegu , wieku auta czy dopiero jak są problemy z biegami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jaki są teraz koszty bo zbliża mi sie termin wymiany i czy opłaca bawić się w wymianę samemu.

 

Co ile wymienia sie olej w skrzyni biegów ? Zależy to od przebiegu , wieku auta czy dopiero jak są problemy z biegami ?

 

Co 60 tys. km lub co dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2004 r wymieniałem olej w skrzyni w ASO nissan i wlali Shell Trasaxle 75W/90. Zapłaciłem za 5 litrów 219zł +35 wymiana=254zł Koszt 1litra oleju wynosił 43,92zł . Ciekawy jestem jaki są teraz koszty bo zbliża mi sie termin wymiany i czy opłaca bawić się w wymianę samemu.

 

Niech kolega zdecyduje sam. Polecam tą stronę ROMIKO ostatnio sam kupiłem tu olej i sam wymieniłem. Przesyłka szybka wymiana bezproblemowa i dotego nie zurzyłem pięciu litrów tylko chyba 3 z tego co pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotego nie zurzyłem pięciu litrów tylko chyba 3 z tego co pamiętam

jakbys mial diesla 2,2 to bys zuzyl 5l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile wymienia sie olej w skrzyni biegów ?

 

Generalnie przyjęta jest zasada wymiany oleju w skrzyni biegów co 60kkm lub co 4 lata eksploatacji samochodu. Posiadacze Almer N16 powinni pamętać, iż skrzynię biegów należy zalewać olejem syntetycznym o klasyfikacji lepkościowej 75W-90, GL-4 lub GL-4/GL-5 ( dopuszczony jako zamiennik syntetycznego Nissanowskiego XZ - 75W-80 ).

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile wymienia sie olej w skrzyni biegów ?

 

Generalnie przyjęta jest zasada wymiany oleju w skrzyni biegów co 60kkm lub co 4 lata eksploatacji samochodu. Posiadacze Almer N16 powinni pamętać, iż skrzynię biegów należy zalewać olejem syntetycznym o klasyfikacji lepkościowej 75W-90, GL-4 lub GL-4/GL-5 ( dopuszczony jako zamiennik syntetycznego Nissanowskiego XZ - 75W-80 ).

Pozdrawiam :D

 

Dziękuję za precyzyjną odpowiedź :) Czyli u mnie już najwyższy czas wymienić olej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcos26

nie ma takich oznak poprostu olej sie wymienia po danym przebiegu na nim lub z ilosci lat jakie olej sobie lezal w skrzynce. A poniewaz w Polsce jesli ktos ma auto to raczej jezdzi nim na codzien wiec wchodzi glownie kwestia przebiegu. Jesli skrzynka by zaczynala pokazywac ze czas wymienic to mogl by byc trosze za pozno lepeij wymieniac regularnie i oszczedzioc sobie wydatku:P Z reguly wymienia sie co 45-60 tys km Ja osobiscie wymieniam co 60tys km :) Ale jesli auto dopiero co kupione warto to zrobic :):) od razu i miec pewnosc ze olej jest good.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZ3RYF, maxpaynemm,

Witam,

Czy są jakkoweś problemy z wymianą oleju w skrzyni biegów w Almerce n16 2,2 Di?

To znaczy czy trzeba na coś uważać jak się samemu wymienia (poza twarzą ma się rozumieć ;) )

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcos26

ja wymienialem samodzielnie razem z kumplem i bez problemow bylo. Zdejmujesz oslony silnika plastikowe. Zlewasz olej. Ja wlewalem olej strzykawka do tego przystosowana wiec bylo prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZ3RYF, maxpaynemm,

Witam,

Czy są jakkoweś problemy z wymianą oleju w skrzyni biegów w Almerce n16 2,2 Di?

To znaczy czy trzeba na coś uważać jak się samemu wymienia (poza twarzą ma się rozumieć ;) )

 

pozdrawiam,

 

 

Ja mam jedenpięć ale myślę że wymiana jest raczej podobna... czyli banalnie prosta :D pewnie tylko 2,2 mają ciaśniej w komorze silnika i to pewnie jest ta dodatkowa trudność.

 

1. odkręcasz korek wlewu (zazwyczaj jest na przedniej ściance skrzyni patrząc od czoła auta)

2. Odkręcasz korek spustowy i fiiiuuu do jakiegoś pojemniczka :D

 

Reszta w odwrotnej kolejności :D życzę powodzenia :) mi to zajeło 30 min + czas na oczekiwanie aż stary olej dokładnie zleci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...