Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bajery i dodatki w naszych Micrusach..


Gość Benet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj wymienilem podsiwetlenie w zegarach :diabel: ... na malo oryginalne niebieskie :P [nie wime czemu ale dioda w zegarku nie swieci ... ma ktos pomysl dlaczego ?? :| ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dla przypomnienia - jestem Dawid, urodzilem sie i mieszkam w Poznaniu.

Nissan Micra to nie jest moj pierwszy samochod (wczesniej mialem Seicento i Nissana 200sx). W autach uznaje tylko kolor czarny lub srebrny (prosze sie tu nie bulwersowac - to moje prywatne zdanie :P )

 

Oto kilka zdjec mojego malego autka kupionego okolo roku temu...

 

Specyfikacja:

model K11

rocznik 1998

silnik 1.3 DOHC 16v

3 drzwiowy

czarny :)

el. szyby

centralny zamek

skorzana kierownica

halogeny

 

Modyfikacje:

- wyspawany standardowy tlumik i zamontowany NRS Ulter

- wywalone oryginalne fotele przednie i zamontowane skorzane, sportowe fotele z Fiata Coupe

- zmieniony grill na Kamei-style wlasnej roboty + zaczek Kamei

- zalozona rozpórka przednia, górna

- zmienione kola na alu 15'' BORBET (kolor grafitowy) + oponki Marshal Racer 195/45/15

- zalozone glosniki Sony Xplod na tylnej półce + Kenwoody w drzwiach + radio JVC mp3

- zalozone atrapy wlotow powietrza na masce

- zmieniona galka zmiany biegow na skorzaną

- przyciemnione tylne lampy i boczne migacze

 

SP_A0011.jpg

SP_A0012.jpg

SP_A0013.jpg

SP_A0014.jpg

SP_A0015.jpg

SP_A0016.jpg

SP_A0017.jpg

SP_A0018.jpg

SP_A0019.jpg

SP_A0020.jpg

SP_A0021.jpg

 

-> KROTKI FILMIK <-

 

W najblizszych planach mam zamiar zamontowac tylny spojlerek i przyciemnic szyby.

Chcialem tez zalozyc uklad dolotowy i filtr stozkowy, ale nie moge nikogo znalezc kto by mi to zrobil :P

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka ladna :diabel2:

 

Chcialem tez zalozyc uklad dolotowy i filtr stozkowy, ale nie moge nikogo znalezc kto by mi to zrobil
no przeciez samemu mozna :)

 

przy okazji zapraszam na spoty :) zawsze 2 piatek miesiaca w plazie na ostatnim poziomie :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

davenam stawiam że max w tym samochodzie przejadą się 2 osoby przy tych felgach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

davenam stawiam że max w tym samochodzie przejadą się 2 osoby przy tych felgach

 

Jak sie zwieksza profil felg przy jednoczesnym zmniejszaniu profilu opon (proporcjonalnie) to wszystko gra i nic sie stac nie moze.

Tak jak w Seicento mialem 14'' i nieskoprofilowe opony - tak teraz w micrze mam 15'' i oponki 45. Weszlyby 16'' ale profil opon musialby byc wtedy 40 ;P

 

Jechaly nim 4 osoby nie raz i wszystko jest wporzadku.

Co prawda - tu nie zaprzeczam - nierownosci na drogach sa bardziej odczuwalne niz przy normalnych kolach ... no ale cos za cos :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest - ja przynajmniej nie obnizalem.

juz mi ktos mowil nie raz ze wyglada na obnizony lekko ale ja nic o tym nie wiem - moze jakis poprzedni wlasciciel.

 

PS. poszukuje jakiegos dobrego i taniego zakldu co przyciemnia szyby - najlepiej bez ich demontazu. - ktos moze zna ? (mowa o Poznaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos kolejnych modyfikacji

 

od samego poczatku juz wywalilem kolo zapasowe z bagaznika (nie lubie jak mi cos niepotrzebnie ciąży) ...

 

kupilem sobie za to kolo w sprayu :P

 

od dluzszego czasu myslalem o wypelnieniu tej wneki na kolo zapasowe jakas pianką, ktora dobrze by wypelnila puste miejsce, a po zastygnięciu dalo się z niej wyciąć wnęki na np gaśnice, trójkąt itp tak zeby nie latalo to wszystko w tej dziurze a wetknięte w ta pianke i przykryte dywanikiem pozostawialo bagaznik calkowicie pusty i plaski :)

 

moze to dosc nowatorski i dziwny pomysl, ale zawsze tak chcialem zrobic,

szukalem na allegro ale nie bardzo sie znam na piankach itp i nie wiem skad by taka pianke mozna wytrzasnąć ...

 

moze ktos ma jakies sugestie w tym temacie ?

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dluzszego czasu myslalem o wypelnieniu tej wneki na kolo zapasowe jakas pianką, ktora dobrze by wypelnila puste miejsce, a po zastygnięciu dalo się z niej wyciąć wnęki na np gaśnice, trójkąt itp tak zeby nie latalo to wszystko w tej dziurze a wetknięte w ta pianke i przykryte dywanikiem pozostawialo bagaznik calkowicie pusty i plaski

 

jedyne co mi przychodzi do glowy to pianka montazowa .... tylko nei wime czy spelni twoje wymagania ....

 

co do samego miejsca ... na woofer jak najbardziej ... przynajmniej zakryjesz i nie widac ... no i bagaznik jest .... :)

 

a ja osobiscie wole miec kolo zapasowe ... zwykle nie w sprayu ... +/-5kg do jazdy po miescie nie robi roznicy :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc pianka montazowa ale najpierw bys musial wysciełac te miejesce po kole jakąś folią bo ci sie przylepi do wszystkiego:P a po wycieciu otworow na rzeczy ładnie ja matą szklaną przejechac co by trwale było

 

no i mozesz jeszcze z polipropylenu czy jakos tak

a i jeszcze jeden materiał zwykły styropian;] :D

a testowałes juz koło w aerozolu?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

dziekuje za wyrazy uznania mojej micry :P

 

co do kola w sprayu to jeszcze nie mialem okazji

prawde mowiac odkad pompuje kola azotem (od okolo 2005 roku) to jeszcze nigdy (w 3 samochodach) nie mialem laczka ... choc nie mowie ze to zasluga azotu - moze mam szczescie ;)

 

kola mi sie nie chce wozic, a z ta pianka to wlasnie nie wiem.

moze i taka pianka uszczelniajaca co sie kladzie np. przy montarzu okien by byla dobra, tylko pewnie by byly potrzebne spore ilosci :P no i nie wiem jak to sie potem tnie czy latwo czy trudno...

ale podjade w wolnej chwili do castoramy czy gdzies i sprobuje :)

 

bede informowal o moich postepach :P

 

pozdrowionka

 

ps. jeszcze apropo modyfikacji - choc to sie raczej do tego nie zalicza, to wymienilem dzis wycieraczki wszystkie na VALEO Silencio . bardzo ladnie dzialaja , tak wiec polecam.

Na przodzie mam ze spojlerkami, a z tylu nie mam silencio tylko zwykle bez spojlerka.

Od strony kierowcy jest dluzsze a od pasazera jest krotsza...

 

-------------------------------------------------------------------------------

 

PS 2.

Jeszcze jako ciekawostke wrzucam zdjecia jak raz kupilem alusy za duze do Micry :P

To Borbety 16stki na tyle szerokosc 9'' ET 38 (opony 235) , a na przodzie 7.5'' ET 35 (opony 205) wiec calkiem spore i sporo ważyly :P

nawet jak powsadzalem gumy w sprezyny to nie dalo sie jezdzic bo mala dziura i obcieraly :) tak wiec na drugi dzien sprzedalem i kupilem te co mam teraz.

ale ciekawie to wygladało :P

- teraz widze, ze jeszcze wtedy nie mialem przyciemnionych lamp z tylu ...

 

:D

 

DSC00900.jpg

DSC00901.jpg

DSC00902.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście poprzednie felgi nie pasowały z tymi lepiej wygląda micrus;] a co do pianki tej co przy oknach to wlasnie to jest montarzowa, powinn jedna pucha starczyc:P bo sie ta pianka dosc rozpręża , tyle ze wlasnie potem po wycięciu dziur

wyszpachlowalbym ją albo cos bo bedzie brzydok wygladła:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i taka pianka uszczelniajaca co sie kladzie np. przy montarzu okien by byla dobra, tylko pewnie by byly potrzebne spore ilosci no i nie wiem jak to sie potem tnie czy latwo czy trudno...

 

no to jedna duza pucha wystarczy tylko .... musialbys ja po zaladowaniu we wneke czyms przykryc zeby nie zrobila ci sie gorka :diabel: co do ciecia ... nie ma problemow jest dosyc miekka tak wiec potem czyms by trzeba ja wzmocnic i wykonczyc jak mowigray5,

 

........

 

btw. na tych borbetkach wygladala przekozacko :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonono fotele kozak :D Szkoda ze nie robili Micry ze skorzana tapicerka :(:D.

 

P.S a co to za tłumik masz z tyłu ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonono fotele kozak :D Szkoda ze nie robili Micry ze skorzana tapicerka :(:D.

 

Robili, to byla jedna z opcji, niestety w ksztalcie zwyklych foteli czyli bez jakiegokolwiek trzymania bocznego, a do tego byly sliskie (jak to skora) i w ogole mozna bylo na wyjsciu z zakretu siedziec u pasazera :diabel2: na fotelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S a co to za tłumik masz z tyłu ?

 

no napisal ...

 

Modyfikacje:

- wyspawany standardowy tlumik i zamontowany NSR Ulter

- wywalone oryginalne fotele przednie i zamontowane skorzane, sportowe fotele z Fiata Coupe

- zmieniony grill na Kamei-style wlasnej roboty + zaczek Kamei

- zalozona rozpórka przednia, górna

- zmienione kola na alu 15'' BORBET (kolor grafitowy) + oponki Marshal Racer 195/45/15

- zalozone glosniki Sony Xplod na tylnej półce + Kenwoody w drzwiach + radio JVC mp3

- zalozone atrapy wlotow powietrza na masce

- zmieniona galka zmiany biegow na skorzaną

- przyciemnione tylne lampy i boczne migacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P wkradl sie maly blad - chodzilo o NRS Ulter :)

 

jak brzmi mozna posluchac na stronce www.ulter.pl w dziale Galeria Dzwiekow

co prawda jest tylko honda civic do wyboru, ale chodzi o dzwiek tlumika ktory u mnie brzmi tak samo.

 

Z pianka sprobuje w weekend przy chwili wolnego i zdam relacje z efektow :)

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wyscielił dno reklamowkami jednorazowymi :P zeby ładnie po wyschnieciu odeszło. nastepnie,wylał pianke,i powycinał nadmiar oraz wneki nozykiem do tapet,na koncu całe koło z pianki ooopierdolił czrnym lakierem w sprayu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie musiałeś coś przerabiać davenam aby zamocować ten tłumik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie musiałeś coś przerabiać davenam aby zamocować ten tłumik??

 

Bylem w warsztacie KALIŃSKIEGO w Chybach - tam sie zajmuja tylko tłumikami ( http://www.kalinski.pl/ ).

 

Wiem ze odspawali mi stary + okolo 50cm rury od niego (powiedzieli zebym sobie zostawil i jak bede chcial wymienic spowrotem to mi przyspawaja spowrotem).

 

W tym miejscu wsadzili NRS Ulter, poprzyczepiali go takimi metalowymi paskami (sa w zestawie razem z tłumikiem) i koniec.

 

Podczepili chyba jescze dodatkowy uchwyt na gumce zeby trzymal sie w miare sztywno i nie uderzal o boki zderzaka.

Oni tam robia wszystko szybko i fachowo - polecam.

 

Za zmiane zaplacilem chyba okolo 70zl.

 

Ostrzegam tylko ze tlumik wzmacnia drgania auta na postoju :P

i zwieksza spalanie o okolo 0.5 litra :) (tak na oko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepili chyba jescze dodatkowy uchwyt na gumce zeby trzymal sie w miare sztywno i nie uderzal o boki zderzaka.

Oni tam robia wszystko szybko i fachowo - polecam.

 

taaa chlopaki sie znaja na rzeczy :) tylko ze za instalke mojego wzieli 100 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiktor24

witam

zamontowalem sobie w micrze niebieskie zarówki, i efekt mam jak u kolegi "Mli", czy montujac diody bede mial lepszy efekt oswietlenia licznika tzn. bardziej wyrazny niebieski,

moze macie jakies informacje o sprzedazy licznika do micry 97 1.0 z obrotkiem ale do wartosci 140zl, bo na allegro drogo gosciu chce za licznik z obrotkiem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...