Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porównanie Pathfindera z innymi samochodami


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może zostałem źle zrozumiany porównałem samochody które użytkuje i celowo o tym napisałem bo różnice konstrukcyjne miedzy autami sięgają 10 lat. I mimo takiej różnicy wieku toyota ma parę atutów. Tak się składa że krawaciarzem nie jestem ale zdarzyło mi się takowych wyciągać zeszłej zimy (ML, Cr-V). Co do zachwytów nad tą konkretną Toyotą to są one są z mojej strony uzasadnione, samochód ma 250tkm i praktycznie 99% części to fabryka włącznie ze świecami żarowymi. Nie ma mowy o zapoceniach z jednostki, transmisji, napędach czy tym podobnych dziwnych historiach. Wiem też że LC120 miał parę problemów jak większość nowych samochodów, i właśnie ciekawi mnie trwałość Navary mam nadzieję że będzie podobna.

P.S

Bin Ladeny to wymagający rynek i tam jeździ się tylko LC100 i Patrolem reszta nie istnieje ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bin Ladeny swoje cięższe sprzęty wożą pickupami.

 

BTW w Egipcie w bazach nurkowych jeżdżą Hiluxy , Nissany Pickupy D22 i ciorają po pustyni , po skałach , kamieniach ze sprzetem nurkowym dla grupy 30 nurków - czyli jest to około 1000-1200 kg , a wiadamo jak arabusy jeżdżą :D

 

Navara to dla nich troche za skomplikowana bo kowal wszystkiego nie naprawi , ale za 20 lat będą jeździć naszymi Navarami :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nissan Pathfinder: Więcej mocy

zródło: autoelf.pl

 

 

Pod maskę terenowego Nissana trafił 4-litrowy benzynowy V6.

 

Jak dotąd Nissan Pathfinder był oferowany wyłącznie z 2,5-litrowym silnikiem wysokoprężnym. Dla amatorów większych mocy stworzono nową odmianę benzynową. 3,5-litrowy silnik z 350Z i Murano rozwiercono do pojemności 4 litrów, co dało w efekcie moc 270 KM. Nowa wersja produkowana jest wyłącznie z 5-stopniową automatyczną skrzynią biegów i z najbogatszym wyposażeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kamela26

tak sie zastanawiam........bo podobno między pathem a navarą jest taka przeoaść, ze jeden to prawdziwy samochód terenowy a drugi to SUV, a jak mówimy o testach zderzeniowych ( których navara nie ma) to korzystamy z testów patha, bo to podobno to samo... :| jest w tym jakaś logika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26
bo buda, strefy zgniotu itd są takie same ale mechanizmy napedowe i wyposazenie wnetrza sie rózni

 

o jak sie miło zrobiło , a czym sie różnią te mechanizmy napędowe i wyposażenie wnętrza ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Bombel przesadził. Wyposażenie wnętrza się nie różni specjalnie chyba niczym. A napęd różni się zasadniczo. Kamela ma sprzęgło wiskotyczne odpowiedzialne za dołącznie prozdu a my w Navarze mamy albo tylko tył albo na sztywno 50/50. Mamy z tyłu most a w Pathu sa półosie i wielowahacz jeśli dobrze pamiętam. My mamy blokadę tylnego dyfra.

Co do tego czy Navara jest terenowa a Path jest SUVem to was pogodzę. Obydwa to SUVy tyle że Navara sie do roboty nadaje i ma większe możliwości przewozowo ładunkowe. Chłopaki z Actictrucks nie mogą sie mylić a nazywają Navarę SUVem :D

 

 

Kamela to jak ? Umówimy sie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
Navara jest terenowa a Path jest SUVem to was pogodzę. Obydwa to SUVy tyle że Navara
-Ryzy,tys wyksztalcony gosc i mysle ze jezyki obce nie sa Ci obce-prosze rozwin skrot SUV.PRZECIEZ GDYBYS NA ZACHODZIE POWIEDZIAL ZE KUPILES SOBIE SUVA-NAVARE TO POPUKALIBY SIE W CZOLO.To nic nowego ze w pl nie maja pojecia co oznaczaja angielskie oznaczenia.Przykladem niech beda modne lozka-solaria z wydajniejszymi lampami i jakie w pl maja oznaczenie-TURBO :D:D Wytlumacz na zach. ze to niby taki synonim mocy.Dla anglojezycznych turbo to poprostu turbina.Gdy wiec kolejny raz slysze bezsensowne naduzywanie angielskich skrotow to nie moge nie zareagowac,sorry..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon

"SUV-Określenie to pojawiło się w USA i tam funkcjonowało w odniesieniu do luksusowych samochodów terenowych. Ponieważ obecnie w Ameryce Północnej nie oferuje się spartańsko wyposażonych terenówek, więc określenie SUV jest tam często mylnie uważane za tożsame z określeniem „samochód terenowy” (all-terrain lub off-road vehicle). Rolę aut terenowych spełniają tam pick-upy, nazywane z ang. truck (cieżarówka).

Za pierwszy samochód typu SUV uważa się Jeepa Wagoneera, który pojawił się na rynku w USA w 1962 roku. Za pierwszy europejski samochód tego typu uchodzi Range Rover, debiutujący w 1970, jednak dopiero w dziesięć lat później posiadał wyposażenie klasyfikujące go do tej..."-WIKIPEDIA.GOOGLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26

ciekawostka : żródło www.infomoto.pl

 

 

3,5-litrowy silnik V6 z serii VQ Nissana po raz 13. z rzędu trafił na doroczną listę 10 najlepszych silników (Ward’s 10-Best Engines) Ward’s Communications, Inc. To jedyny silnik, który na liście Ward’s pojawia się co roku od czasu, kiedy zaczęto przyznawać nagrody w tym plebiscycie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
3,5-litrowy silnik V6 z serii VQ Nissana po raz 13. z rzędu trafił na doroczną listę 10 najlepszych silników (Ward’s 10-Best Engines) Ward’s Communications, Inc. To jedyny silnik, który na liście Ward’s pojawia się co roku od czasu, kiedy zaczęto przyznawać nagrody w tym plebiscycie.
-No i..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26
No i ... co z tego wynika?

_________________

 

to,....... że i 2,5 CDI jest the best, bo jak wiadomo ma moment obrotowy 403/2000, dobra odpowiedz ?? :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz chociaż w jakich Nissanach jest montowany bo chyba nie w Pathu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-No i..?

 

pytanie oczywiście do kameli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do wnętrza Patha i Navary, to chyba do Patha mozna wiecej bajerów zamowic i o to mi chodziło :)

 

bo Path jest z założenia bulwarówką a Navara wołem roboczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
np w MURANO, w Pathie jest ten sam tylko rozwiercony do 4.0
-Taki sam tylko inny :D:D

 

[ Dodano: Wto 08 Maj, 2007 08:00 ]

chyba do Patha mozna wiecej bajerów zamowic i o to mi chodziło
-nie liczac rynku polskiego-do patha mozna zamowic dodatkowo-dvd w podsufitce dla pasazera,klima dla pasazera-tyl,tryb auto w ustawieniach 4x4.Wiecej roznic nie odnotowalem.tzw IT PACK,xenony-po uzgodnieniu z salonem,przyciemnione szyby,skorzana tap,klimatyzacja ...to samo.Nie zwrocilem uwagi czy path posiada elektryczny szyberdach(przydatny na postoju-przy rozgwiezdzonym niebie i jako "rozjasniacz" w dzien kabiny wew.)

 

[ Dodano: Wto 08 Maj, 2007 08:02 ]

jesli sie myle to prosze o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamela26
nie liczac rynku polskiego

 

co to znaczy nie licząc rynku polskiego ? mam to wszystko oprócz DVD łącznie z szyberdachem własnie na rynku polskim.

 

 

ps/ Bombel nie krzystam z neostrady :D, kombinuj dalej, o IP wystaczy poprosić ........oczywiscie prośbe musisz uzasadnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
co to znaczy nie licząc rynku polskiego
-polskie salony nie oferuja w navarze lamp wyladowczych xenon.

 

[ Dodano: Wto 08 Maj, 2007 08:24 ]

nie rozumiem dlaczego nagle okreslenie SUV stalo sie perioratywne?To jakas kicha miec suva?!(bmw x5,mercedes ml,Q7...)Ale pick-up nie jest suvem i tyle.To tylko pol-ciezarowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy gordon
tak mi przykro, w pathie oferują
-czy napisalem ze tak nie jest?Zwroc uwage ze nie chodzilo w tej wymianie zdan czego nie ma path! TYLKO CZEGO W POROWNANIU NIE MA NAVARA.Wiec juz tak sie nie dopominaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do SUV to Sport Utility Vechicle.

ja bym to okreslil raczej sub urban...i moze tak na poczatku bylo tylko tacy pseudo ofroudowcy przemienili to na sport utility coby nie bylo ze to gabloty dla "podmiejskich kur domowych"

jak wyjdzie navara z mociejszym silnikiem to sobie o mnie przypomnisz

jesli by byl w ofercie kiedy kupowalem, silnik4l to i tak bym chwycil dizla bo ja dizle wole...a navare z ta 4 chyba tez swego czasu sprzedawali (wegry czy gdzies widzialem)

300 km na WSCHÓD
hehe dobre
zeby spotkać sie z kolejnym..........
hehe i to ryzym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... Kama... Co wydaje ci się że Nissan zacznie wstawiać do Navary V6 4.0???? Chyba pomyłka...

mowie ze widzialem...zaraz poszukam

a co do SUV to chyba faktycznie to wychodzi od suburban i od chevroleta

w slowinikach ang mozna znalezc conajmniej 3 tlumaczenia:

SUV Sport Utility Vehicle

SUV Suburban Utility Vehicle

SUV Suburban Vehicle (Chevrolet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...