Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera - osiągi


Gość macias-1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek_83

Ja na prostej Pyrzyce-Szczecin lecialem swoja GA16DS(gaznik!!!)183 km/h.Mozliwe(watpie)ze poleciala by kilka kilometrow wiecej,ale droga sie powoli konczyla :D Mysle,ze nie jest zle jak na taki slabiutki motorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Ja swoją 2.0 (na gazie) ostatnio na obwodnicy trójmiejskiej pojechałem 210km/h.Kto da więcej??? 8)

Moją p11-144 sr20de 140KM najszybciej jechałem po płaskim terenie,

na trasie kołobrzeg - koszalin 220km/h. Mam fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę, że sprawdzenie wozu pod kątem prędkości max. nie jest złym pomysłem pod warunkiem, że bryka jest w miarę sprawna (dobre opony , amortyzatory) i oczywiście odpowiednie miejsce do tego (szeroko i mały ruch pojazdów).Moja Primerka na gazie osiąga około 200km/h po prostym ale myślę, że z górki poszła by więcej bo jeszcze troszkę obrotów miała w zapasie. Myślę, że gdyby była bez gazu(nie miała zwężki na układzie zasilania powietrzem) to by była szybsza.Kolo miał opla vectrę 2.0 115 km bez bazu i miałem nie liche problemy z dogonieniem go (kumpel bmw 525 na gazie też miał problemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem CI ze odeiecie seryjnej priemrki konczy się na 6500obr.min przy tych obrotach na V biegu leci równo 239km/h - sprawdzone na hamowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją Primerką W10 2.0 SLX na autostradzie koło Poznania jeszcze przezd zagazowaniem smigałem 180 km/h a nie było to maximum bo na drodze było mokro i troszkę sie obawiałem teraz po zagazowaniu najszybciej jechałem 170 km/h ale mysle ze do 200 powinna sie bujnąć. Ale tak ogólnie jej nie dusze trzeba dbac o bezpieczeństwo żony i synala. Może kiedyś sie trafi ładny odcinek i sucha jezdnia wtedy sobie podgonie moją NYSE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją na dzień przed przed tym cholernym i niepotrzebnym buum wykręciłem na 4 do odcinki 190km/h - liczniokowe a na piątce rozbujałem się do licznikowych 220km/h na trasie lazienkowskiej w średnim ruchu, pewno i na 5 doszedł bym do odcinki ale trzeba bylo się łamać w ostry w prawo.

 

Jeszcze w Turbowersji ni zdążyłęm sie rozbujać na 5 do odcinki, jak pech to pech kurdę :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primery maja na tyle dobre zawaisy ze nie czuc jak sie jedzie 200km/h i więcej, ja swoja jak smigałem przez któtch chwile te 240km/h to czulem sie 100% pewny że sie nic nei stanie bo wiem ze w kazdej chwili moje klocki Ferodo mnie wychamują ze znakomity seryjny zawias lekko zmodyfikowany utrzyma mnei na drodze itd...

Z reszta ma się szybki samochod to raz na jakiśczas mozna nim szybko pojechać oczywiscie w jakims sensownym miejscu a nie np. na ul. modlinskiej SUPER slaloem miedzy samochodami na mm przy prędkosci 130-140km/h jak to miało niedwano miejsce - Sprawdzanie nowego sprzegła :wink:

i klocki Ferodo nie pomogły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie pomogly ale z DżoDżo opracowalismy patent na porpawe radykalną porpawe hamwoania, wydatek rzędu do 20zł i w cholere będzie można się pozbyć kolektorów siły hamwoania i to raz na zawsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie pomogly ale z DżoDżo opracowalismy patent na porpawe radykalną porpawe hamwoania, wydatek rzędu do 20zł i w cholere będzie można się pozbyć kolektorów siły hamwoania i to raz na zawsze :D

no to dawajcie u mnie z hamulcami jest tak z przodu ok.2,5 z tyłu trochę gorzej 1.15 - 0,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przód 2550 a tył 1110.

 

U Ojca w Skodzie Octavi 1,9tdi gdzie na tyle siedzą bębny jest super

przód 3000 a tył 2500.

 

JAk skoncze z samochodem to opatentuje tą łączke przewodów i sprawdze to na przegladzie jak to działa i myśle ze będe mogł wykonać pare takich łączników dla reszty klubowiczów któży cierpią na słabe hamulce w swoich P10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodość ma swoje racje- ale uważaj bo może być nie zadługa- a chłopcy w radiowozach to nie gówniarze i coraz lepszy sprzęt mają- a za taką prędkość to prawko na rok poleci- to nie jest ciekawe!!!!!! :twisted: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi się doczekałem poszła 220 silnik 2,0 TD zamknąłem licznik ale mnie to kosztowało 100 zł.Uprosiłem "niebieskich" chcieli 500 i 6 pkt ale ali 100 i 2 punkciki jak na "misi" to byli całkiem fajni.Żadko sie to zdarza ale....pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta 2.0 TD musiałą być niezle dłubana albo licznik musiał tak pokazywać.

 

Zeby w rzeczywistości osiągnąć w takim aucie 220km/h trzeba dysponować dlugą dlugą prostą i mocą maksymalną minimum 140 koni mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prostej to się zgodze była długa i jest z wrocka do opola na autostradzie a co do 140 km to nie wiem po co ? Miałem applausa to jest daihatsu jak ktos nie wie 1,6 105 km i zamykałem licznik czyli 210, teściu ma clio 1,2 i 180 można pociskać to po co 140 km do osiągnięcia max prędkości.licznik nie oszukuje bo mnie pieski skasowały, wcale się nie chwale i wierzyc nikt nie musi , ale po to jest forum i ten temat.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze prędkości maksymalne z kosmosu...

 

No ale cud może się zdzrzyć np. maluchu jerzdzące 120km/h...

 

Moja Prima dawo dawno temu jak miała 135 koni to za cholere nie chciała przekroczyć 205km/h (licznokowo) raz jak jechałem w 3 osoby z puław do warszawy to przed wiazdem do miejscowyosci ryki udało mi się wydusić 207km/h fakt faktem że nigdy nie mialem idealnych warunków na drodze żeby długo się rozpędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją po autostradzie (niemcy) mialem 200km/h fakt że musialem już hamować ale kawałek tak lecialem i nie chciala więcej!:( Moim zdaniem powinna jechać szybciej tak kolo 220 to normalnie! Co wy na to? Mam 2,0 na pełnym wtrysku w dowodzie niemieckim mam wpisane 116KM! Może ma jakiś ogranicznik czy coś takiego? Odp

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przeanalizowałem silnik Nissna GA14DE i GA16DE, twoja zdredukowana moc bierze się z przytkanego wydechu (katalizator dodatkowy przykrecony do kolektora wydechowego) i pewno zwerzka która wchodzi do puszki filtru powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja 1,6 z 93r. z pasazerem w niedziele pomykalem na trasie Lublin - Ryki 160km/h, dalbym rade wiecej ale koles jechal wolniej przede mna i nie mialem jak go wyprzedzic.Jak bedzie okazja to jeszcze musze wycisnac wiecej i zobaczyc ile naprawde da rade pomknac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na A10 na 4 pasach jadac z Berlina w kierunku A12 na swiecko poszla rowne 200km/h w 2 osoby. Narazie moja gaznikowka smiga jak trzeba dodam ze nie ma problemu pociagnac ja na 4 biegu do 160km/s autostrada zmusza czasami do takich manewrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...