Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SR20 - Jego Odmiany i Parametry


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jesli sie nie mylę to 1.6 ma prawa półoś bez podpory, więc może być problem z długoscia półosi. poza tym nie wiem czy rozrusznikzapasuje do koła zamachowego 1.6 i 2.0 raczej sie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sr 20 w wersjach GT i GTI miały inną obudowę a na temat przełożeń poszczególnych biegów nie bede sie wypowiadał bo nie jestem pewien. przełożenie głowne seryjnie miały 4.176

 

bloki w sr20 nie zależnie od końcówki oznaczenia Di, De DE DET itd sa takie same tzn to jest jeden odlew róznica jest tylko w tym że jesli było turbo ro były robione dodatkowe gwinty na smarowanie i chłodzenie turbo oraz dysze natrysku denka tłoka. róznice tkwia w głowicach. zatem każda skrzynia bedąca z silnikiem sr20 bedzie pasowała do innej odmiany sr20

 

co do przełożeń trzeba grzebać w manualach poszczególnych samochodów posiadających odmiany sr20 i szukać najkożystniejszej. oczywiście jesli potrzebna jest skrzynia np do primery lub sunnego to skrzynkę z s14 czyli 200Sx mozna sobie darować:))) bo to tylny napęd:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poczytałes dokładnie. podpasuje kazda z SR20..... byle z przedniego napędu jeśli szukasz do primery:)

w miejsce .... wstaw DE,Di,De itp itd

Edytowane przez CZAJNIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czyli jak mam skrzynke z sr20deh to tylko taka podpasuje??

W p11 jest górne mocowanie poduszki skrzyni, w De, Di, DE boczne więc starej skrzyni do p11 nie wrzucisz...

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

trochę pokopałem w gratach, porozbierałem kilka sr20 i jest tak:

 

blok od RWD sr20det ma inny rozstaw śrub jeśli chodzi o skrzynię. tak wiec skrzynia np z 200SX nie podejdzie do silnika z primery.

różnice sa też pomiędzy głowicami silników FWD i RWD. do tego pompy oleju otwory na mocowanie półosi itd.

generalnie jest masakra. niby oznaczenie wszystkoich silników jest SR20 ale jest tyle róznego rodzaju róznic że można sie wpakować w minę kupując części.

jeśli chodzi o skrzynię FWD to w n-14GTI n-15 Gti i p10gt jest chyba najkrótsza przełozenie główne 4,176 aczkolwiek jesli sie nie mylę to wszystkie skrzynie do FWD sr20 przełożenia poszczególnych biegów mają te same.

 

skrzynie z wersji gt i gti maja radiator na obudowie widoczny od przodu skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W P11 GT była naj krótsza skrzynia biegów jaka występowała w FWD SR20 bez szpery o przełożeniu głównym 4,437

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

w sprawie walkow

zamiennie mozna stosowac walki?? tj sr20de z sri-131ps chce zeswapowac walek z sunny gti/ ostrzejszy

i dalej sie zastanawiam czy walek z st20det wlezie do sr20de? jest znacznie ostrzejszy od sr20de gti, tak samo z wydechami

 

jak to jest? ktos probowal wsadzic walek z det do de? jakie byly by efekty?

czekam na odp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne pytanie czy wałek ssący z sunnego gti podejdzie do SR20 z P11.144? jeżeli nie to jaki agresywniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEH ma dźwigienki zaworowe z rolkami, tak samo jak w P11.144, wałki są w obu takie same. Do głowicy na rolkach nie ma nic seryjnego ostrzejszego, trzeba szukać aftermarketów - tomei, jwt, brian crower, cat cams (gruba kasa niestety). Co innego ze ślizgami (P10, N14), tam można wsadzić wałki z GTiR nawet, do tego wałki w niektórych high portach (odpowiedni rok produkcji gra rolę) są ostrzejsze niż w low portach, więc tak też można tanio zyskać na mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...