Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SR20 - Jego Odmiany i Parametry


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie...

Niedawno kupiłem auto pochodzenia krajowego i mam zagwostkę:

- numer VIN odczytany w check'erze na autobaza.pl wskazuje na silnik sr20de a mam p11.144 o pojemności 1800cm3.

Czy możliwe jest coś takiego, w dokumentach nie ma wzmianki o zmianie silnika.

A drugą ciekawostką jest to, że tylko w ww. bazie mój VIN jest rozkodowywany, w innych serwisach wyświetla błąd nr VIN.

Co to może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Kradziony pewno... i przebijane blachy - standard

Nie strasz ludzi...

 

- numer VIN odczytany w check'erze na autobaza.pl wskazuje na silnik sr20de a mam p11.144 o pojemności 1800cm3.

Mi w Micrze pokazywało, że mam 1.4 a pod maską siedziało 1.0. W 100NXie pokazało, że mam SR20 a pod maską siedzi GA16.

Najlepszy VIN-checker jest na ruskiej stronie opisywanej gdzieś u Nas na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niczym się nie różni... high port tez ma taką samą tylko ma dodatkowo doczepione do niej cięgiełko... (wsyztko fi 60mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Może mam troche laickie pytanie, ale zapytam :)

 

Gdybym chciał do swojego Nissana wsadzić silnik podłużnie to raczej trzeba się rozglądać za takim gdzie był tak montowany :?: Czy też może być SR20 z np Primerki czy Sunnego gdzie jest montowany w poprzeg :?:

 

I dodatkowe pytanie, czy wsadzając komplet - silnik + skrzynia np z jakiegoś Sx'a można do podłączyć pod aktualny wał czy trzeba praktycznie cały napęd zmieniać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie pasował i od tego wzdłuż i w poprzek, różnicę mogą robić kolektory... co do wału to nie chcę być złym prorokiem ale marne szanse aby to pasowało (nie dowiesz się dopóki nie porównasz... podejrzewam, że najgorszy problem może być z długością...)

Tak BTW to jaki u siebie masz engine?? LD20??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LD20??

 

LD28, z LD20 ten samochód by nie jeździł :P

 

[ Dodano: Nie 09 Wrz, 2007 12:24 ]

(nie dowiesz się dopóki nie porównasz... podejrzewam, że najgorszy problem może być z długością...)

No, prawdopodobnie może być tak, bo moja skrzynia dosyć długa jest i może potem brakować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem kiedys SWAPA nat tym aucie http://www.panoramaplocka.republika.pl/kadett.html

byl tam silnik 1.2 a wsadzilem 2.0 z rekorda sam to robilem, musialem najpierw wsadzic silnik na poduszki wlacznie ze skrzynia ustawic na tej samej wysokosci co byl, nastepnie z dwoch walow zlozyc jeden ,mi sie udalo za pierwszym razem bez wywazania ,wazyl 800kg i mial 115km :diabel2:

najlepiej jakbys zdobyl silnik ze skrzynia od nissana 300zx tylko to sa kosmiczne koszty, najlepiej dorobic kolektor ssacy pod podwojny gaznik coby zaoszczedzilo problemow z przekladka wiazki pod wtryski, no i chamulce jakies mocniejsze,obnizyc no i na drift ciekawe jakby to latalo bokami :diabel2: :diabel2: :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja was trochę pomeczę :D sprawa wyglada tak: kupiłem primerę p10 SR20De (low port) z zatartym silnikiem, po rozebraniu doszedłem do wniosku, że nie opłaca sie tego naprawiać. teraz planuję kupić drugi silnik DE, ale na allegro łatwiej dostać DEH. Czytałem trochę o różnicach poniędzy tymi silnikami...... interesuje mnie czy musiałbym zmieniać głowice aby ten silniczek wpasowac do p10, bez zamiaru przerabiania wiązki elektrycznej, uladu zapłonowego.... Przekładam kolektor ssący...... i jazda. To pewnie byłoby zbyt piękne :/ A może ktoś wie gdzie mogę niedrogo :D i w dobrym stanie dostac SR20DE? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej dorobic kolektor ssacy pod podwojny gaznik coby zaoszczedzilo problemow z przekladka wiazki pod wtryski

 

zgadnij co łatwiejsze, dorobić kolektor i ustawić te gaźniki żeby chociaż miało tyle mocy co seria czy położyć wiązkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to skrzynia z sr20 rwd i fwd jest inna i nie podejdzie jedna do drugiego.

 

To jest chyba jasne, że jest inna - w jednym jest silnik wzdłuż, w drugim w poprzek ale z tego co wiem to silniki sr20 pasuja zarówno do jednej jak i do drugiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik pasuje...

pasuje ale jeździć nie będzie, są pewne różnice pomiędzy SR20DE montowanym w N14/N15/P11 etc. a tym montowanym w japońskich S13, S14 i S15 w wersjach J i Q (te z SR20DE) które nie pozwalają na wpasowanie FWD SR20DE do S'ki. Skrzynia od SR20DET nie pasuje pod SR20DE. Nawet posiadając skrzynię z S'ki niedoładowanej z Japonii się nie da. Trzeba mieć SR20DE wraz ze skrzynią RWD z japońskiej S'ki J lub Q żeby to się dało przeswapować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zell zamieszałeś :D

Prosto ujmując są Przednio (to samo 4x4) i tylko napędowe SR20DET. Każdy DET 4x4 i przednionapędowy będzie pasować do skrzyni z SR20 przednionapędowego.

 

Przykłady SR20DET przednionapędowych:

- Bluebird

- Avenir

- RNN14 (4x4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak jest :D

ale ty teraz mieszasz :D

NIE MA DET przednionapędowego, są tylko 4WD albo RWD, SR20DET z Avenira czy Bluebirda był montowany w tych samochodach tylko ze skrzynią 4WD. Skrzynia z przednionapędowego SR20DE pasuje pod SR20DET z 4WD. Za to jak już wspominałem żeby SR20DE lub DET zamontować w RWD zarówno silnik jak i skrzynia muszą pochodzić z samochodu RWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość red_shogun
pasuje ale jeździć nie będzie, są pewne różnice pomiędzy SR20DE montowanym w N14/N15/P11 etc. a tym montowanym w japońskich S13, S14 i S15 w wersjach J i Q (te z SR20DE) które nie pozwalają na wpasowanie FWD SR20DE do S'ki. Skrzynia od SR20DET nie pasuje pod SR20DE. Nawet posiadając skrzynię z S'ki niedoładowanej z Japonii się nie da. Trzeba mieć SR20DE wraz ze skrzynią RWD z japońskiej S'ki J lub Q żeby to się dało przeswapować.

 

Prosto ujmując są Przednio (to samo 4x4) i tylko napędowe SR20DET. Każdy DET 4x4 i przednionapędowy będzie pasować do skrzyni z SR20 przednionapędowego.

Przykłady SR20DET przednionapędowych:

- Bluebird

- Avenir

- RNN14 (4x4)

 

NIE MA DET przednionapędowego, są tylko 4WD albo RWD, SR20DET z Avenira czy Bluebirda był montowany w tych samochodach tylko ze skrzynią 4WD. Skrzynia z przednionapędowego SR20DE pasuje pod SR20DET z 4WD. Za to jak już wspominałem żeby SR20DE lub DET zamontować w RWD zarówno silnik jak i skrzynia muszą pochodzić z samochodu RWD.

 

Panowie z łaski swojej weźcie już tak dobitnie wyjaśnijcie tą kwestię swapowania SR20DE/DET - wdłużne/poprzeczne - skrzynia w FWD/RWD/AWD. Bardzo mnie ciekawi (mam nadzieję że nie tylko mnie) ta tematyka. Prosiłbym o wyjaśnienia na przykładzie ewentualnego swapu SR20DET z 200SX do przednionapędowego wozidełka z SR20DE (np. B13, N14) - to w końcu da się czy się nie da, a jak się da to jakim kosztem i czy to opłacalna zabawa? :P Proszę o tłumaczenie łopatologiczne - z góry thx za odp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zamontować SR tylnonapędowego (czyli z 200SX'a) do przednionapędowego auta (a przynajmniej nie za normalne pieniądze) i taniej będzie zakupić SR20DET z GTi-R'a, Avenira czy innego pędzonego na 4 łapy Nissana lub uturbić DE, robiąc przy tym nawet remont na kutych gratach z odpowiednim stopniem sprężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...