Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osiągi, mody i wykresy z hamowni naszych Nismo


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokonałem paru kosmetycznych zmian, moment obr. wzrósł o 20Nm za to moc spadla o 5KM dalej coś mam nieszczlnego, prawdopodobnie to wina kolektora wydechowego który popękał w wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i updejt po kolejnej dorbnej modyfikacji :!: zamykam usta niedowiarkom :wink: i zachecam do dlubania i drutowania :lol: teraz atakuje walory optyczne 8)

 

pozdrawiam :!:

 

ps. dzieki Coobcio za zaangazowanie i pomoc

 

dolot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 konie i 4 niutki wiecej, widac zdecydowana poprawe osiagó powyzej 3700obr.min tak trzymać, przy następnej wizycie na hamowni zrobie Ci power Giuzika i powinny wyrówanc sie te neirówności na dole bo to ewidentnie wina zbyt ubogiej mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale moim wynikiem. Ale najpierw co w autku zrobione:

- brak kata

- przyspieszony zaplon by Coobcio :)

- Stozek + pospiesznie zrobiony nadmuch

- porting kolektora wydechowego.

 

I taki oto wynik... (nie sugerujcie sie obrotami, ich wysokosc zostala nie do konca porpawnie skalibrowana. Wystarczy odjac ok. 1500 i juz jest ok :) )

 

P6143903.jpg

 

:D:D:D:D tak sie cieszylem jak to zobaczylem :)

 

A teraz pytanie do specow - czy taka strata mocy na kolach to normalna rzecz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata na kołach bardzo mała...

Także masz strasznie mały moment obrotowy i moc.

Poweidz gościowi co to kalibrował że twój silnik kreci sie do maks 7500 i nich ci ponownie wydrukuje wykres, z moich obliczen wynika że dysponujesz ok 130 koniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer

Ja też byłem razem z Sami'm na tej hamowni... Mi z kolei wyszedł pomiar w totalnie inną stronę - za mało :( U Sami'ego dodam pomiar był na 5. biegu. U mnie zrobiono to na 4. ale problem u mnie też był z kalibracją obrotów, bo nie mam obrotomierza.

 

Moje mody to:

- wycięty kat ponadprogramowy (ten zaraz za kolektorem); drugi zostawiony,

- EGR out

- zimny dolot z samego zderzaka, cały zamknięty aż do puszki seryjnej filtra

- z tyłu tłumik przelotowy

- świece NGK

 

Osiągi serii na Niemcy czyli takiej wersji jaką kupiłem to:

Moc maksymalna: 55 (75) przy 6000 RPM

Moment max.: 112 przy 4000 RPM

 

Oto wykres:

IMG_0353.jpg

 

Niestety jak się skumałem dopiero po pomiarze :x - nadmuch był ustawiony na środek otwartej maski, a przecież dolot mam cały zamknięty od zderzaka, gdzie dmuchało conajmniej 2 razy słabiej. I tu moje pytanie dlaczego tak słabo z mocą i momentem? Czy to nadmuch? A może ten kat, który został jeszcze nie wycięty? Mam ponad 160tyś km przebiegu i kat niewymieniony ani nie wycięty... A może co innego??? Może źle zrobiony pomiar, bo po modach auto wyraźnie lepiej jeździ.

 

Aha! Hamownia była obciążeniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie dziwna ta hamownia.... :roll: dobrze rozumiem Sami masz 150 Nm z 2.0 GTi? jakos to do mnie nie trafia... pomiar byl wykonany na 5-tym biegu na przelozeniu 0,76? ktos na tej hamowni mocno dostal w glowe? chlopaki skoczcie tam gdzie ktos wam wykalibruje sprzet i zrobi to jak trzeba :!: to miejsce omijajcie szerokim lukiem. sam mam zadne o tym pojecia ale to co czytam to mnie mocno zaskoczylo... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer

Też mam mieszane uczucia co do tej hamowni i kolesia co hamował auta. Zazwyczaj się tym nie zajmują, gdyż jest to firma instalująca gaz w autach, a hamownia jest im potrzebna do ustawienia map wtrysków. Także z założenia pewnie nie przykuwają większej wagi co do wiarygodności pomiarów potencjalnych zagazowywanych Poldków i pewnie tak było w naszym przypadku. Co do auta Samiego, to fakt że moment max = 150 Nm jest stanowczo za mały :arrow: powinien być 178 Nm @ 4800 RPM. U mnie to już totalny czeski film... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po tym co napisales konec zludzen :shock: szkoda wydanej kasy na ten pomiar. w trojmiescie powinna byc jakas normalna hamownia i pomierzcie wozy jeszcze raz :!:

 

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Xzandafera widać dokaldnie powyzej 5000 jakieś obciecie osiągów - ewidentnie jest to wersja 75 konna.

 

Najlepiej rozmontuj cały dolot u siebie razem z tą puszką i zobacz czy tam nie siedzi jakaś zwęrzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to d*pa jednym slowem. Ale nic to, porpawimy sie :) Coobcio - 130 koni?? 130 koni pokazywal na wykresie jak mierzyl mnie na 4ce, przy 5 tys obrotow bo pozniej cos hamownia nie dzialala jak trzeba i nie mierzyla... wiec skoro przy 5 tys mam 130koni.. to przy 7 powinno byc wiecej chyba?? Na pierwszym pomiarze jest tez normalna wartosc momentu, dopiero teraz to zauwazylem - 185,9 Nm... cholera nie wiem co o tym sadzic. Najchetniej wzialbym moc z drugiego mierzania a moment z pierwszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech gość jeszcze raz wam to rpzeliczy i wydukujcie, Sami niech gość w twoim wypadku poda ze maksymalne oborty masz 7500.

 

A i niech wykalibruje przełożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer
twój silnik kreci sie do maks 7500 i nich ci ponownie wydrukuje wykres, z moich obliczen wynika że dysponujesz ok 130 koniami.

 

A ktoś wie do ilu kręci się N14 1.4 :?: Gdzie to ma odcięcie, bo będzie to bardzo pomocne przy następnym hamowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz na gazniku to nie ma odciecia jako tako.

Jak masz wtrsyk to standardowo czyli 7100obr.min wedłóg licznika czyli pewno jakies 7000-7050 w realu.

Trzeba w sieci poszukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DZisaj Shamowaliśmy Grega76 Primere po zamontowaniu Power Guzika by Coobcio.

Wynik więcej niż zadowalający, zmneijszyła sie dziurwa w obrotach i doszło 6koni i 8nm teraz spokojnie Greg może swoja rudą skuką wciągać P11 GT :D

 

Oka dosyć gadania oto wykres:

GREG76powerbutton.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZisaj Shamowaliśmy Grega76 Primere po zamontowaniu Power Guzika by Coobcio.

Wynik więcej niż zadowalający, zmneijszyła sie dziurwa w obrotach i doszło 6koni i 8nm teraz spokojnie Greg może swoja rudą skuką wciągać P11 GT :D

 

dzieki Cooboo$ za opieke nad moja lalka :wink: bez Ciebie oczywiscie nie byloby tych wynikow. zeczywiscie wynik mocno mnie zaskoczyl :shock: znow moge zmienic stopke 8) jak wrocisz z czeresni to wiesz juz co pewnie bedzie nowego 8) u Macka sie odrazu pomierzy i zobaczymy co na n/a wyjdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jakie wdzięczne auto do dłubania, niektórzy z nas nie zdają sobie sprawy z potencjalu i wytrzymałości SR20... :D

 

Jak wróce z Czeresni to modów kolejnych ciąg dalszy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Greg jak mozesz to zapodaj aktualny wykres z hamowni, zaraz wracam z czeresnoilandu to bym sobie zerknal.

Mylsle zreszta ze innych tez zaciekawi w jakim stopniu pomaga zastopenie wydechu "rynna" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Korzystając z koneksji Coobcia zhamowałem swoje nismo u Grabowskiego. Kilka cech charakterystycznych. Rok produkcji 1994, silnik SR20Di (jednopunkt), przebieg 205kkm. Tuning: kolektor wydechowy 4-2, brak katalizatora, zaślepiony EGR. Instalacja gazowa I-szej generacji (najprostsza z możliwych), fabryczny dolot.

Wyniki pomiaru benzyna:

moc: 110,8km przy 5552obr

moment: 165,7Nm przy 3282obr

 

Wyniki pomiaru gaz:

moc: 112km przy 6083obr

moment: 161,7Nm przy 3255obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze coś nie widze wykresu.

Ps. wyniki bardzo ciekawe, calkowicie seryjny SR20Di o podobnym przebiegu mial 121kucy i 171nm a po wywaleniu kata skoczyla mu moc do 126 i 173nm.

 

U Ciebie tak lekko licząć zwęrzka od gazu zabija beznynie 15-20 koni - Standard 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...