Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rowery w navarze


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś sprawdziłem ten bagażnik...nie da się zamontować

 

 

 

ciekawy jestem czy taki uchwyt Thule da sie zamontować na pake (nie klape),

http://www.thule.com/Thule/ProductPage____28157.aspx

 

i jakimiś garażowymi sposobami go przymocować, ja tego uchwytu nie widziałem, ale wydaję się że może się jakoś uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zamówiłem coś takiego ze światłami:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=350078647

 

Interesują mnie dwa rowery + trzeci dziecinny

Tak więc rozwiązanie dla mnie idealne. (obym ich nie zgubił) :)))

Z wożenia drabiny zrezygnowałem :).

Jak przyjdzie, zamontuję i zdam relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, rowerki wejdą na pakę, w ostateczności można jedno koło odkręcić. Ja liczę na to, że 4 szt. wejdą ;)

 

Ja w zeszłym roku, jadąc na wczasy tak zrobiłem. Poza zdjęciem kół musiałem zdemontować kierownice, siodełka i po jednym pedale i oczywiście solidnie zamontować na pace (aby rowery się nie poniszczyły, aby nic się od ich smarów nie pobrudziło itp). Były to tylko 2 rowery, zajęły połowę paki, a operacja zajęła sporo czasu. Na miejscu powtórka i za trzy tygodnie następna. Mimo takiego wielkiego "bagażnika", jadąc w cztery osoby pod namiot ledwo się spakowałem.

Na następny wyjazd, mimo przestróg, zamontowałem bagażnik dachowy i teraz nawet na krótkie wypady wrzucam rower na dach, oczywiście jak zachodzi potrzeba mogę załadować do 4 szt. Grzałem z tym zestawem ponad 140 i luz, na zakrętach też. Trzeba jedynie uważać na gałęzie. Zdecydowałem się na to jak popatrzyłem na Paty i inne terenówki z takim rozwiązaniem. Sam spokojnie ładuję rowery, oczywiście bez drabiny :) .

Co do spalania, to pewnie zwiększa się jak przy każdym innym aucie 3-5%, choć ja u siebie tego nie zauważyłem. Od początku średnie spalanie mam 10,4, a w trasie z rowerami koło 10, więc bez zmian.

Dodam, że nie mam oryginalnych rur na dachu, a bagażnik mam zwykły Thule-2 belki+2 belki na relingach zabudowy. Teraz mogę tam jednocześnie wozić 4 rower i deskę wind..

Co do bagażnika na hak, to należy wybrać model z opcją odchylania, aby dostać się do tylnych klap, bo to jedyny dostęp. :516:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, najczęściej jeżdżę gdzieś niedaleko do 100km. często kilkanaście- dziesiąt. Jak miałbym siedzieć przez godzinę, rozkręcać i później skręcać to odeszłyby mi szybko chęci na wycieczki. Myślałem o dostępie do paki, wydaje mi się, że góra się otworzy, mam jeszcze szyby boczne otwierane :). Jak już to powieszę, pomyślę o dodatkowych linkach spinających całość, żeby nie jeździć patrząc ciągle w lusterko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo linek, to duzy wybor jest na stronie www.4na4.pl, oglądałem je osobiście, wyglądają bardzo dobrze, mają specjalną klamrę (grzechotkę?) do ściągania liny, chce kupic dwie takie właśnie do spinania rowerów. Koszt nieduży, 37 zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest hard top i zamknięcie pod klucz. Przy wszelkiego rodzaju bagażnikach i uchwytach rowerowych mocowanych na haku jest opcja, że przyjdzie złodziejaszek i zabierze rower.

 

Teraz w wiekszości przypadków rowery są z hamulcem tarczowym i łatwym odkręcaniem motylków - nakrętek na piaście przedniego koła. Dokładnie 15 sekund zajmuje mi wyjęcie przedniego koła i drugie piętnaście sekund zapakowanie roweru na pakę. Na pace oprócz plastikowej wykładziny mam miękką matę, więc nic nie ma prawa porysować się lub poobijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pace oprócz plastikowej wykładziny mam miękką matę, więc nic nie ma prawa porysować się lub poobijać.

 

Racja oczywiście. Też stosuję tę opcję, ale tylko do krótkich wyjazdów z jednym rowerem i pustą lub nieznacznie zapakowaną paką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagaznik przyszedł i rowerek już woziłem. Co prawda na razie pojedyńczo bo taka była potrzeba. Łatwy i szybki montaż, po 10 min. bagaznik z rowerkiem gotowy do jazdy. Na co nie zwróciłem uwagi podczas zakupu, to brak regulacji do szerokości ramy. Na szczęście można poziome pałaki zamocować od środka i wchodzą w ramę roweru. Warto na to zwrócić uwagę bo inaczej trzeba podczepiać za koła. Niestety dołaczona lampa nie bardzo pasuje do mocowań i trzeba pomyśleć o własnym rozwiązaniu z przyczepieniem, nawet do rowerków ;).

O ile konstrukcja wytrzyma nasze drogi to rozwiązanie bombowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Mam na belkach między relingami założone 3 bagażniki rowerowe Thule zamykane na kluczyk. Zmieściły się 3 sztuki. Dwa w jedną stronę, a trzeci odwrotnie, na mijankę. Wstawianie rowerów trochę niewygodne, wysoko, ale możliwe.

Jedna poprzeczka przemieszczała się razem z bagażnikami w czasie jazdy, przez co wszystkie rowery przesuwały się do tylu, mocowanie Thule jest w moich bagażnikach przesuwne. Ustabilizowałem ją obejmami z podkładką zaciśniętymi na relingach.

Pytałem w ASO o jakieś lepsze rozwiązanie - nic nie zaproponowali, mimo, że cisnąłem i temat zgłębili. Minus dla Nissana.

Na trasie jeżdżę z rowerami na tych bagażnikach z dowolną prędkością, nie czuję przy takich solidnych uchwytach żadnych ograniczeń.

Edytowane przez Jimmy Pif Paf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...