Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie X-trail silnik 2.2 dCI 136 KM


vazaha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz mowimy o spalaniu niech mi ktos powie ile spala X-Trail bo ja sie z glowe lapie po

poprzednim VW 1.9 TDI. :/

Pale ok. 10 l. w cyklu mieszanym, na szosie prawie to samo a w miescie nawet 12 l/ 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Moje pierwsze spalanie po zakupie 10L w mieszanej,cały czas 2WD może z raz Lock zapiełem na śniegu pod góre żeby poszaleć.

Ciekawe jak będzie tym razem z godzine w terenie go po męczyłem reszta mieszana jazda tylko że tu u mnie górzysty teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam, nie wiem jakie macie roczniki ale ostatnio czytalem na forum www.nissanforums.com na temat problemow z silnikami 2.2 dci z rocznika 2006, dotyczylo to duzego spalania (wiekszego niz podawano w ofercie) i szarpania silnikiem miedzy 2200 a 2500 obrotow, ktore to wystepowalo sporadycznie podczas jazdy na 5/6 biegu, niektore x-trail z tym silinkiem mialy wymiane oprogramowania lub modulu co eliminowalo szarpanie i poprawialo spalanie, dodatkowo goscie dostawali wydluzenie gwarancji i czeki na 100 lub 200 futow rekompensaty. moze to jest przyczyna duzego spalania. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli o mnie chodzi to Grudzien 2006.

Ale poprawiam sie, po prawie roku i przejechaniu niespelna 20000 km spalanie unormowalo sie w cyklu mieszanym na 8.5 l / 100 km, wic nie jest zle.Pisze to gwoli informacji dla innych uzytkownikow dCi

SZerokiej i odsniezonej drogi

vazaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam !!

Ja również się przyłączam do stwierdzenia ze X na dziwne wysokie spalanie. Mi również spala w granicach 10 l na 100 km. Prawdopodobna diagnoza tak dużego spalania to walnięty któryś wtryskiwacz ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10L w SUV-ie to dużo?? :D Nie rozśmieszajcie mnie to normalne spalanie Samochód wysoki, ciężki to normalne. Żona w X3 2,0D Manual 150HP w mieście 10-11L na trasie 8-8,5L Cudów nie ma musi tyle spalić.

Jeszcze jeden przykład CRV 2,2 ictdi delikatna jazda w mieście 9-9,5L ale bardzo delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malin_f1, Być może masz racje mój X ma w dowodzie 1700 kg z groszami a to nie mało. Spotkałem się jednak z opiniami, że X powinien palić 7-8 na 100 km Heh może ktoś naczytał sie ulotek a tankuje i nie patrzy na spalanie i ilość przejechanych km. W sumie malin_f1, pocieszyłeś mnie trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury ludzie gadają albo podają spalanie z kompa pokładowego a spalanie liczy się pod dystrybutorem :)

Mam X- trail 2005 r z silnikiem 2,2 Olej Spalanie:

trasa 7,5 l/100km

miasto 9,1 l/100km

mieszane 8,6 l/100 km

Sprawdziłem to dokładnie . Pozdrawiam użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy bardzo delikatnej jeździe (czyt. kapelusz) jeżdżąc dynamicznie w mieście 11L jak nie wierzysz to wpadaj potestujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od niedawna x-traila rocznik 2004 2,2 dci.. dopiero "badam" spalanie.. ale mam już pierwsze spostrzeżenia.. zatankowałem na full przy ok. 20 km przejechanych na rezerwie - weszło 47 litrów.. po 100 km (trasa bez klimy) zatankowałem znowu.. weszło 6,5-6,7 l.- no to myślę nieźle.. :) następnego dnia miałem 500 km wypad i tu mogłem już zaobserwować spalanie na dłuższym odcinku.. coś czuję że za chwilę zacznie palić się rezerwa- może jeszcze z 20-50 km- czyli wychodzi iż 550 km na 47 litrach- tym razem nie będzie to tak wesoło - wychodzi niewiele mniej niż 10l/100km (tym razem klima działała prawie non stop)

dalsze spostrzeżenia podeślę za kilka tankowań

a-ha i mam pytanie.. ile faktycznie wchodzi do baczka.. i przy jakim stanie zapala się rezerwa?? przetestował bym do końca (tak to robiłem wcześniej w benzynie) ale tutaj podobno lepiej nie narażać się na zapowietrzenie wtrysków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

x z 2004 2.2 136 - mój pierwszy tysiąc km (na liczniku 70 000km) wyszło przy cyklu pół na pół Kraków/(pseudo) autostrada ;) 4 osoby + klima i wyszło 7.5 l/100km

kolejny tysiąc i średnia spadła do 7.15/100

z tym, że leję BP Ultimate Diesel

auto po wymianie wszystkich płynów ustrojowych i filtrów

raczej płynna jazda poza miastem do 130 km/h, Kraków oczywiście jako Stołeczne Królewskie Miasto Korków ze średnią 13 km/h :one:

 

ciekawy jest wątek rezerwy bo zalałem pod korek i jechałem do lampki, po czym jeszcze jakieś 60 km i znów pod korek a tutaj patrzę na liczniku 48,5 l - więc wychodzi, że zbiornik ma 60 l ale rezerwa jest ustawiona na 15 litrów... czyżby japońska przezorność?? ale raczej nikt rozsądny kaszlakiem nie jeździ do dna bo szkoda silnik zasyfiać szlamem z dna albo zassać powietrze do układu paliwowego

 

jak masz takie autko, to musisz mieć kasę na jego mądrą eksploatację

 

pozdrawiam z huty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uzupełnienie wypowiedzi o DPF

Zauważyłem bardzo ważną zależność pomiędzy filtrem DPF w ... termostatem.

Niedogrzany silnik to bardzo częsty zapalenie lampki filtra. W dni ciepłe jest prawie niezauważalne /sprawność termostatu/ - więc jeśli często zapala Wam się lampka DPF to proponuję spr. termostat czy się nie zawiesił / w pozycji otwarte /.

Spalanie w filtrze DPF odbywa się jak wszyscy wiedzą przy podniesionej temperaturze spalin ok 500-600 st. Uzyskuje się to poprzez specjalną technikę podawania paliwa, lecz komputer uruchomi tą procedurę po osiągnięciu właściwej temperatury silnika - i tak wracamy do nieszczęsnego termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Uzupełnienie wypowiedzi o DPF

Zauważyłem bardzo ważną zależność pomiędzy filtrem DPF w ... termostatem.

Niedogrzany silnik to bardzo częsty zapalenie lampki filtra. W dni ciepłe jest prawie niezauważalne /sprawność termostatu/ - więc jeśli często zapala Wam się lampka DPF to proponuję spr. termostat czy się nie zawiesił / w pozycji otwarte /.

Spalanie w filtrze DPF odbywa się jak wszyscy wiedzą przy podniesionej temperaturze spalin ok 500-600 st. Uzyskuje się to poprzez specjalną technikę podawania paliwa, lecz komputer uruchomi tą procedurę po osiągnięciu właściwej temperatury silnika - i tak wracamy do nieszczęsnego termostatu.

 

Nastepne uzupelnienie PDF

PKKK ma racje tylko zapomnial dodac ze aby sadze sie z filtra czastek stalych wypalily producent zaleca minimum 15 min jazde z szybkoscia od 80 km/godz.

W przeciwnym razie , zwlaszcza jak sie jezdzi duzo po miescie z malymi obciazeniami lampka ma prawo sie zapalac sygnalizujac ze..... trzeba te sadze wypalic.

szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monte Christo - wyczytałem, że wkręcasz się na 3,5 - 4 tys obrotów. Nie wiem czy masz diesela, ale to jest może przyczyną takiego spalania. Ja osobiście śmigam delikatnie i nie przekraczam 3 tys.

Za krótko mam auto, aby ocenić ile pali. Zalałem do pełna - więc niedługo będę wiedział co i jak.

 

 

Mam przy okazji pytanie (może juz to było - to wybaczcie) - gdzie jest ta kontrolka DPF. Mam x-trail z 2003 (114kM) i nie wiem, czy mam tę kontrolkę czy nie. Ta kontrolka jest koło zegarów?

 

i z innej beczki - jest u mnie pod kierownicą po lewej stronie przy przełączniku świecenia świateł w zależności od obciążenia samochodu - taka zielona dioda. Nie wiem co to jest i póki co nie zauwazyłem, aby się paliła.

Poradzicie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monte Christo - wyczytałem, że wkręcasz się na 3,5 - 4 tys obrotów. Nie wiem czy masz diesela, ale to jest może przyczyną takiego spalania. Ja osobiście śmigam delikatnie i nie przekraczam 3 tys.

Za krótko mam auto, aby ocenić ile pali. Zalałem do pełna - więc niedługo będę wiedział co i jak.

 

 

Mam przy okazji pytanie (może juz to było - to wybaczcie) - gdzie jest ta kontrolka DPF. Mam x-trail z 2003 (114kM) i nie wiem, czy mam tę kontrolkę czy nie. Ta kontrolka jest koło zegarów?

 

i z innej beczki - jest u mnie pod kierownicą po lewej stronie przy przełączniku świecenia świateł w zależności od obciążenia samochodu - taka zielona dioda. Nie wiem co to jest i póki co nie zauwazyłem, aby się paliła.

Poradzicie.

Pozdrawiam

 

Kontrolka jest w zegarach, pali sie na zolto jesli ostrzega i chyba na czerwono jesli jest zle ale tego nie mialem okazji sprawdzic.

Nie bardzo wiem czy w rocznikach starszych juz byl filtr DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2 DCI 2006 :) kurcze moze to przyzwyczajenie z benzyny :(

Jak najlepiej zmieniac biegi w jakim przedziale zeby spalanie zminimalizowac ?

 

Też mnie ciekawi ten temat.

Ale powiem tak: jak ruszam to np. z 1 na 2 zmieniam już przy 1,5tys. Potem z 2 na 3 gdzieś przy 2tys. Potem gdzieś w okolicach 2,5-2,7 itd. Generalnie im niższy bieg tym mniej się wkręcam. Ruszanie przy takich przełożeniach nie jest zbyt zrywne, ale powinno być ekonomiczne. Jadąc szybciej staram się oscylować w okolicach 2tys. obrótów co przy 6 biegu daje mi prędkość 100km/h a to mi styka do normalnej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 1,5 roku x-traila z 2004r. jak go kupowałem miał 130 000 km. Zrobiłem nim już 40 000 km w różnych warunkach, miasto, teren,autostrada, góry, camping 7m, jazda z boxem i rowerami na klapie itd.

Codziennie auta raczej nie oszczędzam, i jeżdżę raczej szybko i dynamicznie a i cały czas na "auto 4x4" no i klima.

Odnośnie spalania - nie mogę powiedzieć, że jest paliwożerny :D średnie spalanie 7,5-8,5 l/100. Dla przykładu ostatnia weekendowa trasa - 5 dorosłych osób, box na dachu, 3 rowery na tylnej klapie, napęd auto 4x4, klima, trasa mieszana, miasto, autostrada 140-160, lasy, 100 km zabawy w lesie (bez obciążenia ;) w 2 osoby) wynik na zbiorniku 654 km - ostatnie 20 km na rezerwie.

 

Jedna uwaga którą zauważyłem, należy dbać o filtr powietrza! miałem okres, gdzie spalanie było wyższe. Problem znikł jak kupiłem filtr tuningowy, który można czyścić bez jego wymiany. Czyszczę co jakieś 3000-5000 (2 -3 razy czyszczenie filtra pomiędzy zmianami oleju)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...