Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie X-trail silnik 2.2 dCI 136 KM


vazaha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

A u mnie jest tak:

2,2 dCi, 136 KM, 2004r.  Zawsze jazda mieszana, przeważnie z większym udziałem dużego miasta. Prawie wszystko to 2WD plus zawsze dodatek ze 25 km 4WD (pracuję w duzym miescie a mieszkam poza, ponad 500m npm pod lasem, ostatnie 2 km dość stroma droga gruntowa). W sezonie letnim prawie nieużywam klimy.

- spalanie od 6,1 do 6,5

- wakacyjny wyjazd, trasa, 4osoby i bagażnik po dach 5,9 litra!

- jeśli zdarzy mi się, że auto musi naprawdę ciężko orać czyli oprócz wspomnianej jazdy mieszanej, zdaży się dzień pracy koło domu. Przyczepa około 800kg targanie po drodze gruntowej, powiedziałbym z 5km, 4WD. Wowczas średnia skacze w okolice 7,5. Nigdy jednak nie przekroczyłem tej granicy.

Nie do uwierzenia? Też nie wierzyłem ale zrobiłem tym autem już kilkadziesiąt tys km i uwierzyłem :)

pozdrawiam Kondi

Tak mniej więcej wychodzi spalanie tego silnika jak wszystko jest sprawne.

Niestety te same silniki wyposażone w filtr cząsteczek stałych dpf spalają min.1,5 litra więcej i to pod warunkiem ,ze jest on w pełni drożny.Z chwilą kiedy dpf będzie miał mniejszy przepływ będzie ciezko zejść ze spalaniem poniżej 10 litrów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- średnie spalanie 7,3 l (codzienna jazda: wkoło komina, miasto, trasa, klima bez klimy jak warunki wymagaja 4wd),

- max coś ponad 8 l (zazwyczaj jak wleje jakiś diesel premium),

- min 6.3 l (trasa do 90 km/h).

Takie spostrzeżenia: duży wpływ na spalanie ma ciśnienie w oponach im większe tym oszczędniej, relingi dachowe + 0,5 l, verva czy V-power jakoś więcej pali chyba efekt placebo :devil:

Edytowane przez carbomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hei, jestem stosunkowo nowym posiadaczem X sa z 2008r, automat...komp pokazywal ok 8l miasto. Pewnego dnia zaczal szalec- od 11 do 13. Wystraszony po przejechaniu ok 200 km zmierzylem wlewajac pod korek- wyszlo ponad 10 l :( w koncu to tylko ok 25 nok na 100 km...jednak to byl tylko jeden dzien- teraz pokazuje ok 7,5 l, na trasie 5,5 do 100 km. Caly czas jezdzilem tak samo, na tej samej ropie...Teraz mam zrobione 600km na baku i jeszcze z 1/3 zostala. Moze on tak jak z kobieta...czasem ma pewien okres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hei, jestem stosunkowo nowym posiadaczem X sa z 2008r, automat...komp pokazywal ok 8l miasto. Pewnego dnia zaczal szalec- od 11 do 13. Wystraszony po przejechaniu ok 200 km zmierzylem wlewajac pod korek- wyszlo ponad 10 l :( w koncu to tylko ok 25 nok na 100 km...jednak to byl tylko jeden dzien- teraz pokazuje ok 7,5 l, na trasie 5,5 do 100 km. Caly czas jezdzilem tak samo, na tej samej ropie...Teraz mam zrobione 600km na baku i jeszcze z 1/3 zostala. Moze on tak jak z kobieta...czasem ma pewien okres

Może włączyło się wypalanie filtra dpf?-wtedy chwilowe spalanie rośnie do ok.13l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podobnie jest u mnie.Nie jeżdżę jak emeryt,ale wolno też nie i spalanie mam bardzo podobne jak u Ciebie.Tankuje zawsze pod korek i mam dokładny wynik.Nie wiem jak bym musiał się wściekać na  drodze,żeby dojść do spalania 8.5 L.Od dwóch lat było ok a tu nagle taki klops i spalanie + 3 litry.Jutro kupię środek do paliwa i zobaczymy przy następnym tankowaniu czy jest jakaś zmiana

Trochę już czasu minęło i spalanie się unormowało.Nalałem ustrojstwo do paliwa(pierwsze lepsze z półki na stacji),wymieniłem filtr i przede wszystkim wróciłem do paliwa z Orlenu.Od kilku tankowań spalanie na poziomie 7-7.2 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Ja też chętnie podzielę się swoimi obliczeniami spalania.

Mam X-traila T30 z 2005 - 136 KM.

Zrobiłem od zakupu X-traila 2400 km dopiero :)

Mieszkam we Wrocławiu i jeden zbiornik ponad 500 km zrobiłem 100% po mieście ogólnie króciutkie trasy do pracy mam 4,5 km plus załatwianie różnych spraw w mieście i spalanie wyszło mi 8,11 l/100km. Napęd włączony 2wd i bez klimy - jakoś nie jestem zwolennikiem zwłaszcza po mieście wole sobie szyberdach otworzyć tymbardziej że upałów jeszcze nie ma :)

Do tego wczoraj robiłem trasę Wrocław-Warszawa-Wrocław i na przejechanie 610 km w takiej trasie do baku weszło 48,5 litra (czy jakoś tak) ogólnie kalkulator pokazał 7,99 l/100km :). Jazda cześciowo z klimą, przed wyjazdem sprawdzałem ciśnienie w oponkach (przód 2.3 tył 2.5 bara - naklejka na drzwiach pokazuje że powinno być przód 2.2 a tył 2.5 :) ) i ta trasa do warszawy to w 4 osoby była bez bagażu praktycznie.

Ja jednak tak mam, że zazwyczaj jeżdżę do 20 km powyżej ograniczenia i to się też tyczy tras ekspresowych i autostrad najcześciej trzymam tam od 140 do 160 :) po prostu tam gdzie można nie lubie jeździć wolno i tak też było tym razem. Chwilke nawet rozpędziłem się do 180 ale musiałem uciekać przed goniącym mnie BMW X6 a nie było jak uciec na prawy pas.

 

Mam nieszczęsną nawigacje i tam jest taka opcja że pokazuje ile czasu (od resetu) silnik jest odpalony ile się w tym czasie zrobiło km i jaka średnia prędkość no i wychodzi, że od zakupu bo wtedy kasowałem te dane (1.03.2014) przesiedziałem już w aucie blisko 58 godzin :P zrobiłem w tym czasie 2400 km więc średnio wychodzi około 41km/h prędkość :) więc o czym my tu mówimy.

Uważam takie spalania za akceptowalne i poprawne chociaż przed zakupem łudziłem się że będzie palił 6 litrów :P hehe...

 

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/65164

Pod linkiem moje średnie spalanie z tych 2200 km które mam wpisane w motostacie wychodzi 8,05 l/100km.

 

Być może za jakiś czas będę jechał na wakacje więc wtedy nie będzie mi się śpieszyć to może "spróbuje" osiągnąć spalanie na poziomie 6,5 ale nie obiecuje :)

 

Pozdawiam,

Artur,

 

P.S.

jeżdzę na zwykłej ropie z BP - już miałem zatankować przy autostradzie na orlenie -autostrada A2 okolice Łodzi- ale cena 5,70 była dla mnie nie do zaakceptowania a paliwka starczyło do stacji w Sieradzu i tankowałem za 5,27 (43 grosze różnicy tylko dlatego, że jest przy autostradzie to jest lekka przesada. Nawet gdybym miał już całkowitą sacharę w zbiorniku to zatankowałbym niezbędne minimum do dojechania do nastepnej stacji - nie rozumiem takiego podejścia właścicieli stacji przy takich trasach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mam X-a od początku sierpnia 2014... 

 

Miasto - (prędkości do 60km/h)

 

- Przy spokojnej jedzie w mieście (tryb 2WD), zmiana biegu przy 2000-2200 obrotów na wyższy, spalanie średnie pokonując dystanse jednorazowo 11 km (dojazd do pracy) w lecie spalanie na poziomie 8,6L/100km, jesienią lekko ponad 9L/100km, zima w temperaturach poniżej zera - prawie 10L/100km - wszystko bez klimatyzacji... Przy dynamicznej jeździe (zmiana biegów ponad 3k.rpm) powyższe wartości na poziomie 1,5 więcej na setke... 

 

Trasa - przejazdy z Wałbrzycha do Kluczborka, Zielonej Gory, Szczecina, Środy Wlkp, Krakowa i Warszawy ...

 

- spokojna jazda, płynne przyspieszanie, z prędkościami pomiędzy 90-110km/h z jednym pasażerem - spalanie na poziomie 7,5l/100km (wiec nie wiem skąd wynik 6,2, chyba ze jazda na centusia, 6 bieg i 1500rpm i cały czas za Tirem a te 120km/h to z gorki przez pare sekund... a później remont silnika...)

 

- spokojna jazda z prędkościami pomiędzy 120-150 km/h (głownie S'ki i Autostrady) z jednym pasażerem - spalanie na poziomie 9-9,5 L/100km

 

Wyjazdy urlopowe - auto załadowane na maxa, 4-5 osób, Box dachowy i dwa rowery na dachu, na ogonie przyczepa kempingowa o wadze 1400-1450kg...

 

- autostradowe - przy stałej prędkości 85-90km/h - spalanie na poziomie 10-10,5 L/100km

- na bocznych drogach i pipidówkach) kręcenie się po pasie brzegowym nad morzem, Bieszczady czy Rejony Świeradów, Szklarska czy Harrachov, - spalanie na poziomie 12-13L /100 km

 

Samochód zawsze tankuje na to "lepsze" paliwo, zawsze do pełna i zawsze tak, ze aż widzę paliwo we wlewie... Liczę spalanie na kalkulatorze bo board-komputera nie mam.

 

Wiec jeśli ktoś pisze ze jego X pali mu kolo 6L na setkę to chyba na trasie z Zakopanego do Krakowa, w połowie marca i w środku nocy, gdzie 1/3 trasy pokonuje na 100Nm wysiłku...

 

Ja robię rocznie około 75-85 tys km na 3 autka i raczej nie zamulam auta - i raczej szanuje swoje narzędzie pracy ( mam tez od dawna Baleno Kombi 1,6Pb 97PS - pomimo 380.000 przebiegu wciąż jeździ na 5W40 i nie dolewam pomiędzy zmianami) wiec nie rozumie jednej rzeczy - po co kupujecie SUV, żeby nim jeździć jak pierdółką 1,2-1,3 w benzynie typu Corolla, Polo, C3, 207 czy Swift (ten to chyba rekordzista, bo przy motorze 1,3Pb spalanie na trasie to 4,5 litra).

 

 

X'y do tego nie slużą a jazda nimi w obrotach 1300-1500 rpm wykańcza je tak samo jak palenie gumy czy kręcenie bączków na śniegu.... Auta tej wielkości, tego trendu konstrukcyjnego z epoki '2000 będą paliły pomiędzy 8-10L bo to dla nich normalne a osiąganie wyników w okolicach 6L to dobra droga by za jakiś czas sprzedać go opisem "okazja", "tanio", albo sprzedać go za najniższą cenę na otomoto czy olx....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam X-a od początku sierpnia 2014... 

 

Miasto - (prędkości do 60km/h)

 

- Przy spokojnej jedzie w mieście (tryb 2WD), zmiana biegu przy 2000-2200 obrotów na wyższy, spalanie średnie pokonując dystanse jednorazowo 11 km (dojazd do pracy) w lecie spalanie na poziomie 8,6L/100km, jesienią lekko ponad 9L/100km, zima w temperaturach poniżej zera - prawie 10L/100km - wszystko bez klimatyzacji... Przy dynamicznej jeździe (zmiana biegów ponad 3k.rpm) powyższe wartości na poziomie 1,5 więcej na setke... 

 

Trasa - przejazdy z Wałbrzycha do Kluczborka, Zielonej Gory, Szczecina, Środy Wlkp, Krakowa i Warszawy ...

 

- spokojna jazda, płynne przyspieszanie, z prędkościami pomiędzy 90-110km/h z jednym pasażerem - spalanie na poziomie 7,5l/100km (wiec nie wiem skąd wynik 6,2, chyba ze jazda na centusia, 6 bieg i 1500rpm i cały czas za Tirem a te 120km/h to z gorki przez pare sekund... a później remont silnika...)

 

- spokojna jazda z prędkościami pomiędzy 120-150 km/h (głownie S'ki i Autostrady) z jednym pasażerem - spalanie na poziomie 9-9,5 L/100km

 

Wyjazdy urlopowe - auto załadowane na maxa, 4-5 osób, Box dachowy i dwa rowery na dachu, na ogonie przyczepa kempingowa o wadze 1400-1450kg...

 

- autostradowe - przy stałej prędkości 85-90km/h - spalanie na poziomie 10-10,5 L/100km

- na bocznych drogach i pipidówkach) kręcenie się po pasie brzegowym nad morzem, Bieszczady czy Rejony Świeradów, Szklarska czy Harrachov, - spalanie na poziomie 12-13L /100 km

 

Samochód zawsze tankuje na to "lepsze" paliwo, zawsze do pełna i zawsze tak, ze aż widzę paliwo we wlewie... Liczę spalanie na kalkulatorze bo board-komputera nie mam.

 

Wiec jeśli ktoś pisze ze jego X pali mu kolo 6L na setkę to chyba na trasie z Zakopanego do Krakowa, w połowie marca i w środku nocy, gdzie 1/3 trasy pokonuje na 100Nm wysiłku...

 

Ja robię rocznie około 75-85 tys km na 3 autka i raczej nie zamulam auta - i raczej szanuje swoje narzędzie pracy ( mam tez od dawna Baleno Kombi 1,6Pb 97PS - pomimo 380.000 przebiegu wciąż jeździ na 5W40 i nie dolewam pomiędzy zmianami) wiec nie rozumie jednej rzeczy - po co kupujecie SUV, żeby nim jeździć jak pierdółką 1,2-1,3 w benzynie typu Corolla, Polo, C3, 207 czy Swift (ten to chyba rekordzista, bo przy motorze 1,3Pb spalanie na trasie to 4,5 litra).

 

 

X'y do tego nie slużą a jazda nimi w obrotach 1300-1500 rpm wykańcza je tak samo jak palenie gumy czy kręcenie bączków na śniegu.... Auta tej wielkości, tego trendu konstrukcyjnego z epoki '2000 będą paliły pomiędzy 8-10L bo to dla nich normalne a osiąganie wyników w okolicach 6L to dobra droga by za jakiś czas sprzedać go opisem "okazja", "tanio", albo sprzedać go za najniższą cenę na otomoto czy olx....

Nie zgodze sie zupełnie z Kolegi opinią.

Ładnych pare lat jeździlem najpierw X-trail DI 114km a poźniej dci 136 ale z DPF.

Tego drugiego X-traila pozbyłem sie mniej wiecej po roku bo kiedy zaczal padac DPF to palil własnie tyle ile Kolega wymienia a w jeździe miejskiej nawet i 15 l/100km.

T30 -114km w miescie brał mi ok.8l/100km a w trasie przy normalnej jeździe a nie stylem o kropelce to normalnie wychodziło pomiedzy 6 a 6,5l/100km

T30 136km/dpf -dopoki filtr był drozny palił srednio ok.0,5 l/100km wiecej niż wersja ze 114konnym silnikiem.

Kiedy kupiłem T31 to jako pierwsze -bez sprawdznia czy dpf jest sprawny czy nie na 3-ci dzień po zakupie wywalilem dpf.

Bardzo duzo jezdzę po miescie i bezdrożach to jest 70% wszystkich km i w takim cyklu nie kasując mniej wiecej od pół roku wskazań komputera średnia spalania jest w tej chwili na poziomie 7,8 l/100km.

Po zakupie i usunieciu dpf stale zerowałem wskazania aby zorientowac ile X-trail pali w róznych warunkach.Przy jeździe 6bieg -90-100km na trasie zchodził do poziomu 5,7-5,8l/100km.Przy predkości 120 -130km ,wychodziło ok.6,8-7l/100km.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Nychol zawsze jara między 7 a 8 l/100. Niżej siedmiu nie zeszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kiedys sie przejechac z kims komu pali 6,5l/100km. Nigdy w zyciu nie zblizylem sie do tej wartosci. Raz postanowilem pojechac oszczednie na trasie Tomaszów Maz - Suwalki. Pilnowalem, zeby nie przekroczyc 110km/h licznikowe czyli okolo 100km/h realnie. Gdzies tam moze przy wyprzedzaniu wyszlo wiecej, ale to rzadko, bo wszyscy raczej mnie wyprzedzali. Wyszlo mi okolo 7.5l - 7.8l/100km. Jak jade "normalnie" ponizej 8l nie udalo mi sie zejsc.

A miasto to i 10-11l/100

Mialem juz sporo roznych aut i jeszcze zadnym nie zblizylem sie do sredniej jaka wypisuja niektorzy na forach. P12 1.8 srednio palila mi tez okolo 7.5l/100 poza miastem. Owszem schodzilem i w okolice 6 ale to byla jakas masakra a nie jazda. Kazda gorka bez gazu.

Mam tez micre 1.5D (stary diesel od Saxo). Jak czytam ze ludziom pali 4.5l to nie wiem, czy na zaglu czy caly czas z wylaczonym silnikiem jezdza. U mnie to 6l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dpf zdechł.... po wywaleniu jakieś masakrycznej różnicy nie zauważyłem...

trasa 1800km z prędkościami 100-120 + przejazdy przez kilka dużych miast w korkach wyszło 7,8...

 

w śniegu po pas i wykopywaniu się z zasp... 14 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam mianowicie mam problem z moim nissan x trail t30 2.2 dci 2006r.

Kiedy kupiłem auto było wszystko ok ze zużyciem paliwa na autostradzie średnio 8 l 8,5 l przy prędkościach miedzy 120km/h 140km/h  zrobiłem autem długą trasę do PL  i było oko jak wracałem to zauważyłem duże spalanie 10l a 11l na 100 km jadąc autostradą pustym autem i tak jest do dziś dzień dużo pali, w ecu żadnych błędów , co może być nie tak z autem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik twojego X,a wskazuje że może mieć zamontowany DPF. Nic o tym nie wspominasz. Jeśli tak jest to w trakcie jego wypalania spalanie znacząco rośnie i wtedy statystyka skacze do góry.

Na swoim przykładzie wiem że na autostradzie jak przekraczam 120 km to spalanie także mi przekracza 10l. Znacząco spalanie rośnie jak zaczyna działać turbina, czyli gdzieś od około 2800 obrotów. Jak będziesz jeździł z większymi obrotami, czyli efektywnie korzystał z turbiny to nie ma co liczyć na małe spalanie.

Ja mam DPF'a i średnią spalania ponad 9,2 wyliczoną z przebiegu ponad 120 000 km (średnią widać w stopce)

Sprawdź jeszcze czy Ci się koła nie grzeją, może któryś hamulec trzyma. X ma tendencję do zapiekania tłoczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

6/5 bieg trasa wsie, zimą w Bieszczady 2wd - 6,7 l na 100 liczone przy dystrybutorze.

W mieście nie sprawdzałem ale ok. 10 będzie 

2004 136 bez dpf

Edytowane przez pawel24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...