Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPALANIE W NASZYCH SUNNYCH


Gość kriss1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian920

Witam :) Jestem nowy więc z góry przepraszam jeśli coś "odwale" :)

A więc kupiłem swoje słoneczko jakieś 2 miesiące temu i zastanawiam się nad tym spalaniem...trochę w nim do roboty było wymiana sprzęgła i rdza...samochód stał nie u zywany około roku chyba, ale wymieniłem świece, filtr powietrza, ustawiłem zawory, oleje oczywiście nowe..no i wyjechałem i zaczął się dylemat.

Wlałem w pusty bak 5 litrów benzyny i przejechałem tylko 50 km a więc chyba trochę mało...fakt że go nie oszczędzałem, ale drugim razem jeździłem spokojnie tzn max 80 km/h nie przeciągałem go tylko spokojna jazda trasa ok 30 km i przejechałem 62 km...i ciągle myśle że to za dużo

Więc może mi ktoś podpowie jak to jest z tym samochodem...gdy go kupiłem myślałem że bedzie palił jakieś 6-7 l/100km... a wyszło że pali dużo więcej jak maluch którym wcześniej jeździłem.

Proszę o jakieś konkretne odpowiedzi z sensem

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam :) Jestem nowy więc z góry przepraszam jeśli coś "odwale" :)

A więc kupiłem swoje słoneczko jakieś 2 miesiące temu i zastanawiam się nad tym spalaniem...trochę w nim do roboty było wymiana sprzęgła i rdza...samochód stał nie u zywany około roku chyba, ale wymieniłem świece, filtr powietrza, ustawiłem zawory, oleje oczywiście nowe..no i wyjechałem i zaczął się dylemat.

Wlałem w pusty bak 5 litrów benzyny i przejechałem tylko 50 km a więc chyba trochę mało...fakt że go nie oszczędzałem, ale drugim razem jeździłem spokojnie tzn max 80 km/h nie przeciągałem go tylko spokojna jazda trasa ok 30 km i przejechałem 62 km...i ciągle myśle że to za dużo

Więc może mi ktoś podpowie jak to jest z tym samochodem...gdy go kupiłem myślałem że bedzie palił jakieś 6-7 l/100km... a wyszło że pali dużo więcej jak maluch którym wcześniej jeździłem.

Proszę o jakieś konkretne odpowiedzi z sensem

Z góry dzięki :)

 

No udało mi się zejść z 10l na 7l/100km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

szczerze to sam nie dowierzałem przy dystrybutorze ale w moim sunnym N14 GTi spalanie mi wyszło 11.64l lpg na 100km w większości po mieście. Zwykła instalacja z BLOSem. Butla zalana na maxa -> jeżdżone, jak podjeżdżałem pod dystrybutor to na liczniku pokazało się 101km, jako że to nowe auto to się chciałem nim nacieszyć i noga ciężka była. Nastawiałem się na ok 20litrów ale weszło tylko 11.64l. Za każdym razem tankuje na tej samej stacji więc raczej wiarygodny pomiar mi wyszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz zrobiłem dokładniejsze pomiary spalania w moim sunnym 1,4 gażnik.70% trasa ok 100km/h, 30% miasto.Dodatkowo holowałem przez 60 km bmw 7. Spalanie wyszło 6,2l/ 100km! Jezdzić nie umierać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi sunny 1.6 SR przejeździ 340-350km w cyklu mieszanym na butli 32l w kole, instalacja I gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mój zaczął palić nawet przy spokojnej (do 70km/h) jeździe w większości po trasie ok 12L a po wyjeździe na miasto to już nawet mi sie liczyć nie chce... Ja nawet nie wiedziałem że te wtryski mają taką przepustowość

Na początku było fajnie bo na przelotowym wydechu strzelał ogniami i robiło show bo sporo paliwa zostawało wyplute do wydechu ;)

Ale paliwo tanie nie jest i zaczęło to być uciążliwe dla mojego portfela. Wymieniłem kable, świece, filtry, kopułkę, odczyty z lambdy i przebiegi wtrysków są git. Gdzie może być wina takiego spalania?

Nie jest to wina ciężkiej nogi bo już jeżdżę gorzej niż mój ojciec swoim klekotem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra, mój zaczął palić nawet przy spokojnej (do 70km/h) jeździe w większości po trasie ok 12L a po wyjeździe na miasto to już nawet mi sie liczyć nie chce... Ja nawet nie wiedziałem że te wtryski mają taką przepustowość

Na początku było fajnie bo na przelotowym wydechu strzelał ogniami i robiło show bo sporo paliwa zostawało wyplute do wydechu ;)

Ale paliwo tanie nie jest i zaczęło to być uciążliwe dla mojego portfela. Wymieniłem kable, świece, filtry, kopułkę, odczyty z lambdy i przebiegi wtrysków są git. Gdzie może być wina takiego spalania?

Nie jest to wina ciężkiej nogi bo już jeżdżę gorzej niż mój ojciec swoim klekotem :(

Mialem bardzo podobnie. Jezdze glownie po miescie i ostatnio jak liczylem (w wakacje - w lipcu jezdzilem tylko po miescie, wiec jest to w miare sprawiedliwy wynik) wyszlo mi nieco ponad 8 litrow. W zeszlym roku o tej porze palil kolo 10.5-11 litrow. Tez tak jak Ty, robilem te odczyty z roznych elementow. Wszystko bylo niby ok. Jednak zaufalem swojemu mechanikowi i wymienilem slawienna lambde :P I mysle, ze calkiem niezle na tym wyszedlem. Dodatkowo nic za nia nie placilem bo sporo czesci mam ze Sloneczka z rodziny (niestety rozbitego nieco :<). Ale ja tylko opisuje swoja sytuacje :)

:whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem bardzo podobnie. Jezdze glownie po miescie i ostatnio jak liczylem (w wakacje - w lipcu jezdzilem tylko po miescie, wiec jest to w miare sprawiedliwy wynik) wyszlo mi nieco ponad 8 litrow. W zeszlym roku o tej porze palil kolo 10.5-11 litrow. Tez tak jak Ty, robilem te odczyty z roznych elementow. Wszystko bylo niby ok. Jednak zaufalem swojemu mechanikowi i wymienilem slawienna lambde :P I mysle, ze calkiem niezle na tym wyszedlem. Dodatkowo nic za nia nie placilem bo sporo czesci mam ze Sloneczka z rodziny (niestety rozbitego nieco :<). Ale ja tylko opisuje swoja sytuacje :)

:whistle:

 

Spróbować warto, w sumie raz zainwestowane 150zł w Lambdę może się zwrócić w końcu :)

dzięki za wskazówke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jak sprawdzić czy gaźnik jest podciśnieniowy czy nie, mam 1.4 SLX 91', spala strasznie dużo z tego co mi się wydaje - około 11 litrów w mieście i ok. 9 litrów na trasie - oczywiście spokojna jazda ok 100km/h.

Staram się go nie przekręcać wyżej aniżeli 3.5tys obrotów, z reguły 2-2,5 tyś i zmieniam bieg. Może to wina małych opon- mianowicie 13''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

2.0 D

trasa okolo 5,5 l predkosc od 110 do 145 km/h bardziej autostrada

przy 90km/h na nieustawionej pompie po wymianie uszczeliki głowicy okolo 4,5 l / 100 km a dymiło jak z parawozu

a miasto : prędkosc emeryta (czyt )( 50km/h) 7,5 l/100km

predkosc moja (czyt) butowanie 6.0 do 6.5 l /100km lubi wysokie obroty :)

testowane przez okolo 5 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

ile pwinien spalać nissan suny 2.0 diesel 92r hatchback i nieznam auta a uparłem się aby go zrobić :dribble:

1.za dużo pali w moim odczuciu w zimie około 10l/100 zdaje się że latem palił duzo mniej

2.bardzo ciężkie pierwsze uruchomienie w warunkach zimowych (co dziwne wystarczy ,że raz odpali nawet na kilka sekund potem nawet po kilku godzinach pali normalnie na dotyk)

3.mimo wymiany termostatu (silnik szybko się nagrzewa) ogrzewanie marne leci letnie powietrze

4.duże wibracje na kierownicy i drążku skrzyni biegów (poduszki ????)

z góry dzięki za każdą podpowiedż :nissan:

 

Dodam ,że jeśli jest cieplej (powyżej zera) autko pali na dotyk czyżby świece żarowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój Sunny 1,4 16V na codziennych dojazdach 2x30 km w cyklu jedź-stój-jedź-stój... pali 7-8l/100 a na trasie jakieś 6-7 chyba że przycisnę powyżej 140... :whistle:

w moim bolidzie 1.4 mieszcze sie w 8L

 

Jak wy to osiągacie? :blink:

Mi co prawda po wymianie lambdy spadło z 14-15L na ok 9-10, ale znowu zaczął palić po 10 i wzwyż (pod 12 mi ostatnio wyszło)...

Sonda ma 4 miechy (BOSCH), ostatnio ją wymontowałem, wyczyściłem przewody itp i nadal d*pa. Sonda sama w sobie jest czysta i ładna (bo nowa), odczyty daje dobre...

Jak uzyskać spalanie 7 czy 8L? może coś z silnikiem jest nie teges :wtf:

Odcinki do pracy robię po ok 10-13km po trasie a po mieście jeżdżę bardzo spokojnie, nie pałuję, nie kręcę nie rozpędzam się przy dużym ruchu itp itd

Poradzi ktoś coś?

Silnik to GA14DE na wielopunkcie, niemiecki (zdedukowane 75KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ja mam 1,4 16V na gazniku 1991 rok i na LPG spala 12-14 l/100km rekord to 16,5 l/100km

Myśle ze to dlatego ze wyżucilem z niego zawór egr i te dwier rurki ponizej zaworu na kolektorze takze wyzuciłem i zaślepiłem

a druga strona jest to ze moj Nissanik niewie co to sa niskie obroty ;p;p Poprostu lubie za***rdalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zaślepienie EGR-u nie ma nic wspólnego ze spalaniem.

Ja u siebie wywaliłem egr a spalanie nadal ok,6,5-7l. 1,4 gaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Sunny SR 1.6 16v, wtrysk wielopunktowy. Średnie spalanie między 8-8.5l mierzone zawsze wyjeżdżając bak do rezerwy i tankowanie do pełna. Odcinki głównie miasto, może 20% trasa, jazda dynamiczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mój nissan Sunny 2.0 D slx jara jakieś 6 l w trybie mieszanym nie nażekam ale mógł by palić mniej wybieram sie do pompiarz a na ustawienia  :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam Sunny'ego rocznik 93 1.4 16v. Wymienione były: Świece, termostat i filtr oleju. Spalanie w mieście ok. 10L/100km w trasie nie sprawdzałem (to są obliczenia spritmonitor) narazie zbieram fundusze na pełne tankowanie :D. Jeśli mogę, proszę o małą pomoc. Otóż od dłuższego czasu mam problem z odpaleniem silnika :/ https://www.youtube.com/watch?v=ExXjrTXm03k&feature=youtu.be - nagrałem filmik. Może coś się da z tym zrobić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...