Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPALANIE W NASZYCH SUNNYCH


Gość kriss1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mój N14 w podróży do pracy i z powrotem odcinki 7km teraz w zimne dni pali 7.5l przy dynamicznej jezdzie.

 

na jakim to silniku kolego ? ja na GA14DE, w miescie na krotkich odcinach nie zchodze ponizej 10 :( ale co do trasy to sie zgodze 6.3 z obciazeniem - 5.5 bez :) <przy jezdzie tak raczej do 120 km/h bo przy naprawde ostrej jezdzie to i z 10 tez lyknie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mój GA14S nie schodzi poniżej 10 litrów LPG średnio 11-12 litrów

Trasy krótkie po 6 km po mieście ale nie po samym centrum.

 

Na trasie raz zszedłem do 7 litrów, a tak to przeważnie po 8-9 litrów.

 

Staram sie jeździć spokojnie dotaczać się do świateł i w ogóle a ten żłopie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapeciontko

silnik 1.4 16V (GA14DE- 14- oznacza pojemnosc 1.4 DE- oznacza wielopunktowy wtrysk) 16V- to juz kazdy wie ;) dodam jeszcze ze max predkość jaka udalo mi sie wycisnać to 195km/h i braklo miejsca na szybciej a mysle ze 200km/h by stuknelo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja w koncu po odwiedzeniu dobrego gazownika jestem zadowolony w trasie spokojnie 8 litrow a po miescie najwiecej mi wynioslo 9.3 litra wiec za***isty wynik ...a co do predkosci to musisz miec zakłamany licznik 195 to naprawde duzo i zeby tyle polecial to ponad 100 km trzeba miec ...chociaz przyznam ze sam swoim jechalem 185 kmh i jeszcze miejsce pod noga bylo ...ale powtarzam to pewnie przklamanie licznikowe podejrzewam ze ga14de w sunnym na jakies 180 kmh na maksa da rade pozdrawiam wlascicieli ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapeciontko

hehe zauważ to ze ty masz GAZ a ja go nigdy nie mialem nie mam i nie bede mial niby ludzie mowia ze gaz poprawia osiagi ale jednak sam ze swoich doświadczeń wiem ze niestety auto traci na mocy. Licznik tez moze klamac i to nawet do 7%czyli na 200 to az 14 km/h. Czy u mnie jest przeklamanie to mysle ze troche jes ale nie az tak duzo bo jak mnie policjanci zlapali (jechalem 70km/h) to u nich mialem 69 km/h ale to nie jest dokladne sprawdzenie .... Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapeciontko

hehe niestety nie mam gps-a anie nikt z moich znajomych w poblizu :/ wracajac do tematu to jeszcze dodam jedno ze w cyklu 5400km srednie spalanie wychodzi mi niecale 7l na 100km na różnych odcinkach. Dodam jeszcze ze mam nowy filtr powietrza i w czarwcu (zanim kupilem auto) był wymieniany CAŁY układ wydechowy wraz z katem ;) (auto sprowadzilem z niemiec jakos w pożdzierniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moj pali mi ok 12 na krotkich odcinkach.(gaznik) Jutor jade n wymiane reduktoa, bo obecny-nie montowany przezemnie jest denny. Silnik sie juz zagrzeje a jak mu na swiatlach nie dam gazu to gasnie odrazu. Dopiero po dluzszym czasie obroty sa normalne na gazie. tak stracj jezdzic, bo caly czas gasnie ;/ Jakis kurde no name, kolo od gazu mowil, ze takie montowal w cieniasach. Powiedzial tez, ze reduktor jest za wysoko zamontowany sie za dlugo nagrzewa. Mam nadzieje, ze spalanie spadnie troszeczke. Ile moze kosztowac czyszczenie gaznika+regulacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie na benzynie bylo przy 100 kmh na trasie 6 litrow a w miescie norma to 8.5 litra a na lpg 8 trasa 9.5 miasto ...chociaz ostatnio sprobowalem ile spali przy ostrzejszej jezdzie i 11.3 wyszlo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieshaq

[ Dodano: Nie 17 Lut, 2008 20:35 ]

tonek, przeczytaj na butelce oleju przekładniowego daty przydatności właściwości smarne, około 3 lat -data firma np. mobil,shell, na właściwości smarne dają czyli co trzy lata trzeba znienić olej ,lub dolewać ubytki . W instrukcjach pisze ,że skrzynie są bezobsługowe ,przekonałem się dwa tygodnie temu bez obslugowa skrzynia po porstu zatarła się tzn. łożyska w niej

PS. 900 żl tyle naprawa skrzyni biegu plus olej 70 zł to lepiej co dwa lub trzy dać 70 zł niż 900 zł co nie..............................? :?:

 

i ja bym oleju nie ruszal dopoki skrzynia nie zaczyna wyc, wtedy mozna zmienic ale raczej i tak to juz nic nie da.. jak jeszcze jako tako biegi wchodza mozna jezdzic dopoki sie czegos nie wymysli :)

 

 

900 zl? :galy: :galy: :galy: osobiscie przerabialem ten przypadek mialem zamiar robic, ale kosztowac to mialo 300-400 zl, trafilem akurat druga skrzynie za 200 zl (sprawna) bo da sie jak sie troche poszuka, a wogole to bylo sporo o tym na forum nie oftopujmy tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy brak przekaznika od ssania(co za tym idzie chyba wogole nie pracuje ono)wpływa na zuzycie paliwa??

 

no raczej nie sadze zeby moglo dzialac bez przekaznika.. mysle ze moze miec wplyw na spalanie, a wogole to jak udaje Ci sie odpalac bez ssania teraz w zimie ? :zdziw:

mozna to latwo sprawdzic, po prostu zimny silnik powinien Ci chodzic to wyzszych obrotach i zejsc na nizsze jak sie zagrzeje, sprawdz jeszcze spalanie na benzynie, moze wystarczy uderzyc do gazownika na regulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mOJ BLAD.Ssanie działa sprawdzalem miernikiem napiecie i tak wogole to klapka sie uchyla jak jest cieply.Silnik pracuje rowno przyspieszenie tez ok.Kable troche stare ale zadnego przebicia nie ma.Kopulka ok.Swiece super.Przewody podcisnienia tez nowe.Zalozony blos ale wszystko szczelne.Raz myslalem ze to od butowania ostrego i gazu z malych stacji wiec zalalem na shellu jezdzilem spokojnie i spalanie wyszlo ponad 11litrow.Dodam ze na poczatku po zalozeniu gazu palil mi 8 litrow lpg w miescie.Gaznik tez czyszczonytakim srodkiem w sprayu.Wymiana oleju juz tuz tuz ale wczesniej i na swiezym oleju tak samo palil.Juz sam nie wiem co jest grane

 

[ Dodano: Sro 20 Lut, 2008 12:36 ]

Aha i jeszcze zauwazylem ze na pb tez slabiutko jezdzi tak jak na lpg

 

[ Dodano: Sro 20 Lut, 2008 22:01 ]

Właśnie zrobiłem test czy wysokie spalanie spowodowane jest krotkimi odcinkami.Wczesniej wyczyscilem parownik(nie byl zasyfiony ale jak juz rozebralem to wyczyscilem),przeczyscilem styki kabli na cewce,zmniejszylem przerwy na swiecach,blos ustawilem doslownie w pionie tak jak producent kaze(wczesniej lezal z powodu braku miejsca pod maska),parownik odkrecilem na max,na blosie 3,5 obrotu wykrecone i w trase.Zaraz po wyjezdzie skonczyl mi sie gaz i zalalem za 20(9,47litra) i w droge.90% trasa predkosc 110-120(w zabudowanym 60)czasami 140-150 i zrobilem na tym 120km(ok7,9l/100km).Chyba jednak nie jest tak najgorzej??Czy w takim razie krotkie odcinki maja az tak duzy wplyw na spalanie i czy dzieje sie tak tylko w zimie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po 5ciu miesiącach mogę zrobić korektę.

Autem byłem na regulacji. Na trasie pali 7-7,8 litra LPG (no chyba, że jade prawie non-stop z butem w podłodze 180 km/h to wtedy jest nawet i 10 :P )

Ale rano w Łódzkich korkach i po południu w tych samych korkach przeciskając się przez dokładnie centrum miasta pali no... 13-14,8 litra (ale zwykle 14,5) w zależności od jakości gazu (na tym z BP udało mi się po mieście zrobić 300 km jak zwykle jeżdże 200.)

Co do oszczędzania... Nie wiem, ten znaczek z przodu i na kierownicy chyba przeszkadza :)

A więc do przyszłych kupujących B12 Coupe - zapomnijcie o niskim spalaniu po mieście, jeśli tylko są tam światła i conajmniej 2 pasy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DorianGray

To czas powiedzieć jak wygląda u mnie.

W trasie udało mi się zejść do 5,7 na 100 (ale jechałem sam) :)

A w mieście 8 to minimum 10 to standard a jak się postaram to 12 :( Ale niestety Wrocław jest ostatnio straszny i więcej stania niż jeżdżenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mój partyzant zjadł 42L na 430km! w tym 140km na autostardzie z średnią z predkością 130km/h, reszta to jazda na miescie czasem wolniej :027: czasem na wariata :diabel2:

 

 

 

 

 

 

 

:!: a tak przy okazji, ile można jezdzić bez odważnika na przednim kole? żeby niczego nie popsuć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beniamin44

mam sunny 2.0D do tej pory palil około 6l/100 km,teraz nie wiem co jest ale pali ok 9.5l/100 ON podejrzewałem wyciek ale wszystko jast ok, może ktoś wie jaka to będzie przyczyna tak dużego zużycia? :029:

 

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...