Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPALANIE W NASZYCH SUNNYCH


Gość kriss1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sunny na SR20DE łyka przy light'owej jezdzie po mieście ok12-13 litrów LPG.

Wydaje mi się, że parownik umiera.

Podobno na benzynie po mieście spalał ok 9 litrów.

Na trasie jeszcze go nie mierzyłem, nie miałem okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam moj pali w miescie 9 z deptaniem ale na 101 okt(v power racing) a poza miastem 6 narazie takie spalania dlatego ze jeszcze nie posiada zadnych przerobek ale wszystko w swoim czasie:)

 

sunny 1,6 16v twin cam 95 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój smoczek na mieście wciąga ok. 14l/100km, przy normalnej jak na gti jeździe. Trasa to 8,0-9,5l/100km zależy czy się spieszę.

 

alib1984, ja nie wierzę w 9l/100km na mieście. Tyle to palą 1,4 i niektóre 1,6.

Nasze Sunniacze przy mega spokojnej jeździe palą 10-11l

 

Wydech wymieniony, obroty zrobione, spalanie na tym samym poziomie. Ciężka noga :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sunny 1,4LX 16V 95 rok. Dziś testowalem spalanie i nie jestem zadaowlony. Jazda TYLKO w miescie KIELCE. Miasto spore dużo samochódów korki w godzinach wyjazdu i powrotu do pracy spalil 9 l na 100 km. Jest to jak dla mnie dużo i licze na to że uda się ten wynik zbić choć o jeden litr :)

 

 

Trzeba jeszcze dodac że jestem mlodym kierowcą pierwszy samochód prawko 3 miechy i nikt w najblizszej rodzinie nie mial fury :)

 

Dodam jeszcze ze przed tym testem świeżo zmienione sprzegło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto spore dużo samochódów korki w godzinach wyjazdu i powrotu do pracy spalil 9 l na 100 km

 

Bardzo ładny wynik :) Mi nie chce zejsc w takich warunkach ponizej 12 l :)

 

Postaram się zejść jeszcze niżej. Sam się dziwie że to niby tak dużo a jak się okazuje na te warunki to mało. Przejazd 3 km przez miasto do mnie na uczelnie trwał raz 35 min! więc to mówi samo za siebie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sunny 1.4 16v GA14DE, na trasie na pusto przy predkosci tak do 120 km/h wyszlo 5.5 l :) natomiast ostatnio z pelnym obciazeniem w 4 osoby (niczym ruskie jadace na targ) w cyklu mieszanym trasa - miasto (wlasciwie miasteczko) tez tak do 120 km/h 6.3l/100 :))))

 

a miasto większe (Kraków) 12.5l/100 :/ ale krotkie trasy po 3-5 km i przy sporych korkach wiec chyba nie jest tak najgorzej :) Mysle ze na miescie ciezko porownywac wyniki miedzy soba bo jedno drugiemu nie rowne a i styl jazdy po nim chyba tez...

 

A i dodam ze leje tylko i wylacznie PB98 z BP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja gazownia pali na trasie 8,5 litra. Po miescie (Łódź, centrum, trasy koło 10 km) bez różnicy czy kręcę do 3000 czy do 4500 rpm, i tak 14 litrów :/

We wtorek regulacja, potem dam znać o ile spadło spalanie...

PS. Miała być oszczędna maszynka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi pali 9 l. benzyny po mieście bo tylko tam się poruszam, czasem sporadycznie gdzieś w trace wyruszę ale spalanie i bapewno rośnie bo zazwyczaj grzeje troszke :D ,pali ile pali ale go Kocham :diabel:

 

[ Dodano: Czw 08 Lis, 2007 16:35 ]

ja tam nie truje Nissanka gazem :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak piszesz, tak robie... Ale zdarzy sie podkręcić troszke i przypomniec sobie jaki mam znaczek na grillu :one:

Wiem, ze troche ogłoszenie, ale może komuś się wala po garażu pompa paliwa taka wsadzana w zbiornik do nismo... Bo ja potrzebuje gdyż moja kaputt... Co do ceny możemy się dogadać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe moze troszke oftopowo dorzuce Swoje trzy grosze apropo znaczka 'Nissana' - kto nie wsiadzie w moje słoneczko nie moze sie nadziwić ze to raptem 75 konne 1.4 a tak idzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Florkowicz

A i ja dorzuce gazu do ognia...

 

Moja gazownia 1.6 (na gaźniku) pali, tyle ile zapewniał sprzedawca (plusik dla sprzedawcy), tj. 10 litrów LPG/100 km. Jazda przez ostatni tydzień w zimnie, z ogrzewaniem, przez sniegi, a na odcinkach autostradowych zawsze ponad 120 km/h. Odcinki max 30 kilometrowe, częściowo miasto, częściowo trasa. Jak ktoś się orientuje jak wygląda przejazd między Dąbrową Górniczą a centrum Katowic, to wie o czym mówię i dlaczego nie można jednoznacznie rozdzielić trasy od miasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem na temat spalania. Też sie ostatnio zastanawiałem co zrobic. Wyregulowałem gaznik podciśnieniowy i jest ok miasto w miare 10 l i to wszystko. Jak jezdzi

to nie kombinujcie bo to szkoda nerwów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
I tak trzymać dieselki 6l jest oki - n-14 2.0 D

 

tez mi tak pali :) i to przy "nauce jazdy dieslem" bo wczesniej miałem auto benzynowe

 

A chciałem sie "diesel-userów" zapytac o takie maxymalne spalanie w CD20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapeciontko

witam

mój N14 w podróży do pracy i z powrotem odcinki 7km teraz w zimne dni pali 7.5l przy dynamicznej jezdzie. Trasa max zaladowany (3 ludzi) i do tego bagaż tak zaladowany ze musialem zostawic pare drobnych rzeczy ;) jechalem z nadmorza (kolo gdanska) do Turku (niedaleko konina) w sumie 403km spalil 6.3 na 100 jazda na zwykłych drogach do 120 a na drodze szybkiego ruchu (obwodnica trojmiasta i kolo bydgoszczy) i autostradzie A1 nie schodzilo 160km/h. Pusty pali poniżej 6l. Dodam jeszcze ze mam spenkane przewody zapłonowe które musze wymienic bo jak sie zawilgocą lub zaparują to iskrzą miedzy sobą nawet jak je obizolowalem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...