Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd po PIERWSZYM roku - koszty


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U W A G A !!! .dowiedziałem się a nawet byłem świadkiem rozmowy klijenta w aso który zalewał mikrę (2006) olejem 0w.samochód mając niecałe 60 tysi straciło kupę mocy dziwnie się zachowywało,brał olej i kopcił.tak opisał właściciel swój problem.i co usłyszał w serwisie ??

że nissan nie bierze odpowiedzialności za silniki pracujące na 0w."jest to zabójstwo dla nowych silników nissana"!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uścislając pojecia - PRZEGLĄD OBSŁUGOWY (a nie gwarancyjny) bo obsługuje się samochów w sposób przewidziany przez producenta i wymienia to co producent nakazuje dla prawidlowej eksploatacji samochodu,

a NAPRAWA GEARANCYJNA -czyli usunięcie usterki, czy wadliwej cześci na koszt producenta przez okres w którym producent gwarantuje bezawaryjne funkcjonowanie

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam panowie i panie:) tu macie dość zmyslny konfigurator czynności serwisowych http://www.zaborowski.com.pl/index.php?kat...&element=25 Czasami warto wspomniec nissanklub.pl ;)

 

 

A i mozna sie umowic przez email dla mnie to byla fajna opca.

 

 

Ps. wiem ze odgrzewam kotleta ale chyba to pomocne dla forumowiczow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

cześć, czy ktoś wyjeździł już 30 000km Notkiem z silnikiem 1,6?

mi brakuje 400km i chciałbym się umówić na przegląd, a w W-wie proponują przegląd za 900-1 000zł.

Znacie może lepsze oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość martin.k

Notek 1.4 po roku (13820km przejechane)...

Łącznie z przeglądem karoserii: 511,28 PLN

Zapodali mi pół-syntetyk: TEXACO Havoline Extra 10W40 - zawsze lepiej niż 0W ...

 

Usunięte usterki:

- drżenie przedniej szyby,

- blaszka zabezpieczająca przy krzyżaku w kolumnie kierowniczej, zaraz przy podłodze - miała jakieś 15cm i zablokowała kierownicę (jakiś znudzony angol jej nie obciął w fabryce) - obcięta, śruba zabezpieczona ...

- stuki podczas ruszania na zimnym silniku - TTTM -> czytaj brak elastycznej siatki łączącej elementy tłumika - notki mają wszystko na sztywno, dopiero po rozgżaniu przestawał stukać (przesmarowany wieszak tłumika i gitara)

 

ASO YAMA Sp. z o.o.

Osielsko k/Bydgoszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martin.k
- drżenie przedniej szyby

 

to znaczy CO Ci zrobili, a przede wszystkim CO SIĘ DZIAŁO, bo nie sądzę, żeby "szyba drżała"? :651:

Może lusterko wewnętrzne drżało, bo szyba PRZENOSIŁA drgania - ale sama nie drżała: no chyba że Ci szybę wymienili...? :6:57:

 

To znaczy coś drżało lub stukało o szybę... Lusterko to nie było na 100% prędzej jakaś wiązka kabli albo co... Objaw był taki, że przy dosyć dużej prędkości 100 - 110 słychać było jakby drżenie, zlokalizowane z przodu, dokładnie tak jakby luźna szybka drżała... To było wkurzające... Prujesz se 120 km/h i coś ci bzyczy w kabinie... Nie wiem co porobili oprócz podokręcania wszystkiego... Może była jakaś mała "śrubeczka" gdzieś niedokręcona.

Szyby nie ruszali...

 

- stuki podczas ruszania na zimnym silniku - TTTM

 

No nie bardzo - ja nigdy nie miałem, a siatki też nie mam. :diabel2: Ale faktycznie wielu osobom coś stuka...

napisałem TTTM - bo tak gostek w serwisie mi powiedział... Podobno jest to jeden z dwóch typowych objawów stukania w Notkach - ten mniej dotkliwy :P bo związany z układem wydechowym i tylko objawia się na zimnym silniku. Ten drugi - bardziej dotkliwy stukot - to wybity łącznik krzyżakowy... Ktoś już gdzieś tutaj o tym pisał... Niestety naprawa przez wymianę całej kolumny kierowniczej (razem ze silnikiem wspomagania ponoć) "bo się nie naprawia tego elementu - dziękujemy ci za to Renault". Jakieś 3K PLN :P

 

Swoją drogą, dziś w ASO zauważyłem, że nowe Notki mają GĄBKĘ od wewnątrz, pod szybą, przyklejoną do deski rozdzielczej (półki przy/pod szybą): obadam w serwisówce jak to się ściąga deskę (czy można bez demontażu całości), bo też bym sobie nakleił takie coś...

No własnie ja taką gąbkę miałem fabrycznie zamontowaną - mój notek jest z grudnia 2006... tylko se poszła na spacer :P Na serwisie została przyklejona na swoje miejsce...

A tak na marginesie problemów/pytań (póki co) nierozwiązywalnych: konia z rzędem i stawiam piwo temu, co rozwikła zagadkę CO (i czy) zmienił Nissan w Notkach, że od pewnego numeru VIN przy full załadowaniu na tylną oś dla 185/65-15 pompuje się 2,9 atm, w przeciwieństwie do poprzednich 2,1 atm - cały czas drążę ten temat, cały czas nikt nie wie.... :| :?:

U mnie jest na nalepce:

bez załadunku:

przód 2.3

tył 2.1

 

załadowany na full:

przód 2.3

tył 2.9

 

Gdzieś coś czytałem (nie pomnę gdzie), że kombinowali coś z tylnim zawieszeniem i wymieniali coś, bo we wczesnych modelach produkcyjnych były z tym problemy. Model na Polskę podobno już były wolne od tych wad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martin.k
wybity łącznik krzyżakowy

 

nooo... nie tylko u mnie to wymieniali, u Ciebie jeszcze... nie wiadomo pewnie :diabel:

na szczęście u mnie jeszcze krzyżak nie padł... ale mam nadzieję, że padnie... lepiej wcześniej niż dwa miesiące po gwarancji...

No własnie ja taką gąbkę miałem fabrycznie zamontowaną

 

A to wtedy już lifting był? :diabel2: Nie wydaje mi się. :P

Myślę, że chodzi Ci o taki malutki kawałek malutkiej gąbeczki w okolicach nru VIN na podszybiu.

A mi chodziło o dużą, GRUBĄ gąbkę, podklejoną przez CAŁĄ szerokość auta. Dość dziwnie to wygląda

Aaaa nie... tej grubej to nie mam...

 

ale może spełnia swoje zadanie...(?)

Niweluje efekt drżenia szyby ??? he he he :D

 

kombinowali coś z tylnim zawieszeniem i wymieniali coś, bo we wczesnych modelach produkcyjnych były z tym problemy

 

Ano były i modele na Polskę były wolne od tych wad - ale chodziło o sytuacje, kiedy to Note zbyt łatwo się wywracały w teście łosia bez ESP.

A to ciśnienie dopiero zmieniło się około jesieni 2006 - do tego czasu wszyscy mieli 2,1/2,3 niezależnie od obciążenia...

Pisałem w tej sprawie do Nissana, nawet bym wymienił na własny koszt jakiś tam element co go zmienili, żeby móc jeździć z wyższym ciśnieniem, ale... nabrali wody w usta i do niczego się nie przyznają. Albo też nie wiedzą, bo fabryka im nie powiedziała, dlatego... piwo albo flaszka dalej aktualne! :) :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

ASO Chorzów - 10 600 km - po roku - 561 zł, w tym 273 zł robocizna. Olej Shell helix ultra 5W40, filtr kabinowy, korek, filtr oleju.

Poza tym auto dokładnie umyte zewnątrz/wewnątrz, dodatkowo przesmarowana klamka zewnętrzna od kierowcy i ograniczniki drzwi.

W aucie zostawiona koperta z ankietą w razie niezadowolenia klienta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Wychodzi na to, że Olsztyn jest najdroższy - 423zł za przegląd + 49zł filtr oleju, 121zł filtr powietrza i 99 zł filtr przeciwpyłkowy = razem 692 zł, a do tego własny olej za 185zł (i tak taniej niż w serwisie), czyli razem 877zł!!!

 

1.4 Acenta, przebieg 17200km

 

To chyba trochę nie w porządku, że ceny na "prowincji" są wyższe niż w wielkich miastach. Powinny być ujednolicone - jak w niektórych innych markach.

A poza tym nasz serwis jest ogólnie nie w porządku - ale to już inny temat (opiszę innym razem)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile mnie skrobną ,moja wizyta już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w Olsztynie nieźle doją. W Kielcach zapłaciłem 587,- czyli średnio drogo ale zadziwił mnie jeden punkt faktury: "materiały i środki inne (pre. smary)" -35 zł". Przesmarowali zawiasy drzwi ale żeby za to kasować 35 zł to gruba przesada, zwłaszcza że biorą tyle za przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...