Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd po PIERWSZYM roku - koszty


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to trzymaj i fakturę i zlecenie.Do następnego przeglądu co najmniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzymaj i fakturę i zlecenie.Do następnego przeglądu co najmniej .

Życie mnie nauczyło, że wszystkie kwity lepiej zbierać.

W ostateczności można sprzedać jako makulaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No to jestem po pierwszym przeglądzie mojego Notka E12. Nawet nie bolało. W sumie z moimi częściami (duża oszczędność) wyszło 470 zł (olej Total Quartz 9000 0w20, korek spustowy oleju, filtr oleju Knecht, filtr powietrza Knecht, filtr kabinowy Knecht, test akumulatora, ścieżka diagnostyczna, przegląd wg Nissana, smarowanie zawiasów, mycie). Przegląd zrobiłem rozszerzony bo zażyczyłem wymianę filtrów powietrza i kabinowego, które Nissan zaleca dopiero na drugim przeglądzie. Czas ok. 2 godzin. Za rok dodatkowo dojdzie płyn hamulcowy, więc pewnie lekko przekroczę 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0W20 to nie jest olej do Note.... zupełnie nie... oscylował bym raczej w przedziale 5W40, 10W40, hydrauliczne zaworowanie nie polubi tak rzadkiego oleju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Japoni też leją 0w20


Ja ,w naszym klimacie napewno zalał by 0w30 np.QUARTZ INEO LONG LIFE 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na oleju do Note E12 straciłem sporo czasu i rozmów (w tym z centralą Shell oraz Total). Nissan rekomenduje właśnie olej 0w20 do tego modelu (a dokładniej Total Quartz 9000 Future GF5 0w20), taki też olej powinno zalać ASO. Książka serwisowa też o tym mówi. W praktyce często leje się inny bo taniej albo zakontraktowano inny, stany magazynowe itd. itp. Praktyka w Polsce pokazuje dodatkowo, że takiego oleju nie kupimy w detalu, koncerny olejowe nie posiadają go w asortymencie dla detalistów w Polsce. W Niemczech taki olej jest dostępny, i nawet z polską etykietą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość niespotykany środek smarny jeżeli chodzi o zalecenia producentów. Dlatego detaliści go nie zamawiają a dostawcy nie oferują w gamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten środek smarny jest stosowany w nowych modelach samochodów i niedługo ma być standardem tak popularnym jak obecny 5w30. Tyle dowiedziałem się od koncernów olejowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś byłem na pierwszym przeglądzie w Nissan Polody Kalisz. Koszt to 270,38 zł plus olej, filtr oleju, filtr powietrza 171,30 zł. Olej Total Quartz 9000 Future 0W20 4l, filtry również w sklepie "kolegaberlin". Podsumowując koszt całkowity 441,68zł, małe 2 godzinki czekania i gotowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, co prawda pierwszy przegląd czeka mnie gdzieś w listopadzie, ale chętnie się dowiem

jak wygląda "zestaw przeglądowy" tzn co mam mieć w bagażniku jadąc do serwisu, żeby na miejscu nie dokładać.

Lista zakupów:

1. olej - Total Quartz 9000 Future 0W20 4l (j.w.)

2. filtr oleju - jaki (nr czy coś)

3. filtr powietrza - jaki (nr czy coś)

4. filtr kabinowy - jaki (nr czy coś) - z doświadczenia wiem że lepiej też wymienić przynajmniej raz w roku, ewentualnie wie ktoś jak samemu wymienić i gdzie jest?

5. filtr .... ??

5. dodatkowe uszczelki, korki itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtry kupiłem w sklepie internetowym www.kolegaberlin.pl , Filtry firmy Filtron. Jakie typy filtrów to na stronie producenta wszystko jest dokładnie wyspecyfikowane. Wymienili olej, filtr oleju i powietrza chociaż nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...