Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd po PIERWSZYM roku - koszty


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a w Osielsku (( czyli w sumie Bydgoszcz) - 460 zł za porzegląd po 20km (przejechanych)- visia 1.4, czyli nisżle :) ja jestem zadowolony, w matizie bym miał 2 przeglądy po 10 km, każdy za 300 zł , generalnie serwis Yama grzecznie, cena ok, drobne przypadłosci no skrzypienie w desce poszły daleko Janus:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile mnie skrobną ,moja wizyta już niedługo.

Jak pojedziesz do ASO Chorzów to powinno być tak samo jak u mnie 5 stów z hakiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę Dąbrowa Górnicza.

 

No i byłem-454 zety + gratis przegląd gwarancyjny lakieru (z adnotacją w książce).

Oddając auto stwierdziłem"że słyszę zawory,silnik za głośny",moje zdziwienie było duże gdy wyjeżdżając ze stacji silnik pracował zupełnie inaczej ,a nigdzie nie było żadnej adnotacji o regulacji,a po śrubach na silniku widziałem że było otwierane na samochód czekałem ponad 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Robiłem przegląd w październiku br w ASO w Lublinie "Autoniss" ul. Majdanek. Accenta 1,6 benz. z manualna klimą. Przegląd po 2 latach (nie zrobiłem 30 000 km) Wymienili mi filtry, płyn hamulcowy, olej silnikowy (nie wiem czemu 5W60 Shella - taki leją chyba do Ferrari?) no i obsługa klimy (wymiana filtra, regeneracja czynnika, uzupełnienie czynnika, wymiana filtra kabinowego, odgrzybienie i dezynfekcja) i jakieś tam jeszcze drobiazgi. Razem z robocizną wpompowałem nieco ponad 1.000 PLN. Ufffff....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od roku jeżdze 1,4 no i jestem po pierwszym przeglądzie. Robiłem go w JM Mazur w Wałbrzychu i muszę przyznać że cena pozytywnie mnie zszokowała. Zapłaciłem 396,21 zł :!: Autko zalano olejem Texaco 5W 40, umyto i zrobiono przegląd nadwozia (odnotowany w książeczce serwisowej). Na fakturze znalazłem cztery pozycje: Olej, uszczelka korka spustowego, filtr oleju i robocizna. Z faktury wynika, że koszt robocizny to 131,15 netto/godzinę, zgodnie z fakturą trwała ona 1h i 40 minut. Na koniec otrzymałem również wydruk z komputera oraz wykaz zrealizowanych czyności przeglądowych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę sprostować.

W Olsztynie, jakby policzyć tylko te pozycje, co w Wałbrzychu, wyszłoby 657zł z olejem Castrol Edge 10W30 (kupiony na własną rękę za 185zł - ten, co mają w serwisie wychodzi drożej). Oczywiście nadal różnica cen druzgocąca;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Sir Przymek

kupilem nowego , i kazali mi przyjechać po przejechaniu 2000 km na wymiane oleju i filtra . w przyszlym tygodniu jade , orientuje sie ktos ile w szczecinie mogą skasować za takie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w optymistycznym wariancie pewnie ze 400 zł (200 robocizna+200 olej) bo jak podał nasz kolega za pełny przegląd wołają:

Pierwszy przegląd dla NOTE 1.5 dci w ASO w KATOWICACH 680zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem nowego , i kazali mi przyjechać po przejechaniu 2000 km na wymiane oleju i filtra . w przyszlym tygodniu jade , orientuje sie ktos ile w szczecinie mogą skasować za takie coś ?

 

Myślę że wspomnieli że zalecają przyjechać po 2000 km na wymianę, ponieważ ona nie jest ujęta w oficjalnym zestawieniu serwisowym Nissana.

 

Oczywiście możesz pojechać na wymianę oleje ale nie musisz. Ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maxpokoje
kupilem nowego , i kazali mi przyjechać po przejechaniu 2000 km na wymiane oleju i filtra . w przyszlym tygodniu jade , orientuje sie ktos ile w szczecinie mogą skasować za takie coś ?

Witam - wymieniałem na Struga w Szczecinie. Do 1,4 robocizna 50zł, filtr i podkładka ok. 54zł . Razem ~104zł plus olej, który miałem kupiony wcześniej. Zgłosiłem też plamkę wielkości główki od szpilki na drzwiach pasażera - kolor rudawy :029: Odebrałem auto po 50min. powiedzieli że to było żywiczne. Ja sam nie chciałem tam bardziej trzeć bo bałem sie uszkodzić samemu lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem nowego , i kazali mi przyjechać po przejechaniu 2000 km na wymiane oleju i filtra . w przyszlym tygodniu jade , orientuje sie ktos ile w szczecinie mogą skasować za takie coś ?

 

Pierwszy taki serwis masz gratis,przynajmniej tak mnie powiedziano podczas pierwszej wymiany,nie płaciłem nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas pierwszej wymiany,nie płaciłem nic

rozumiem,że miałeś na myśli to,że nie płaciłeś za robociznę? bo w to, że dali ci za darmo olej i filtr ( o uszczelce pod nakrętką korka spustowego już nie wspomnę :) ) jakoś nie wierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE PŁACIŁEM NIC NAPISAŁEM TO WYRAŻNIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maxpokoje
NIE PŁACIŁEM NIC NAPISAŁEM TO WYRAŻNIE.

Wymienili olej za swoje pieniądze - trudno uwierzyć. Chyba , że masz jakąś flote albo długo korzystasz z serwisu? Bo oczywiście chyba nie tylko mi wydaje sie, że sprawdzili może i kompa ale dawać materiały eksploatacyjne (olej. filtr, podkładka). Gdzie ten serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra nie będę się z wami droczył :D,miałem zapewnioną wymianę bo dwa miechy (częściowo z winy serwisu)czekałem na samochód :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE PŁACIŁEM NIC

masz szczęście,że Notek zrobił sobie wakacje, bo za takie herezję dopiero by Cię "prostował" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aktualne ceny pierwszego przeglądu ASO CHORZÓW:

590 z podbiciem lakieru lub 542 bez lakieru, jeśli masz własny olej to minus 120zł z tym że za 3,4 litra oleju.

Jeśli kupisz własny za ok 100zł (shell helix ultra 5w40) 4 litrową bańkę to jeszcze zostanie Wam 600ml na ewentualne dolewki.

A jeżeli na miejscu wykupisz pakiet ubezpieczeń (PZU,Hestia,Alianz)to przegląd lakieru gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 550zł w styczniu 2010 W Krakowie na Jasnogórskiej 60. Nie pamietam co było w tych pieniadzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne ceny pierwszego przeglądu ASO CHORZÓW:

590 z podbiciem lakieru lub 542 bez lakieru, jeśli masz własny olej to minus 120zł z tym że za 3,4 litra oleju.

Jeśli kupisz własny za ok 100zł (shell helix ultra 5w40) 4 litrową bańkę to jeszcze zostanie Wam 600ml na ewentualne dolewki.

A jeżeli na miejscu wykupisz pakiet ubezpieczeń (PZU,Hestia,Alianz)to przegląd lakieru gratis.

Szantaż w biały dzień!Wykup polise to lakier podbija gratis.Powiem Ci tak,zrezygnowałem z polisy w salonie,wykupiłem taka samą u przedstawiciela(Hestia) 400zł taniej+ do tego ubezpieczenie domu...Tak więc cena gratisowego stempelka za lakier jest nieco wygórowana,ale to jest serwis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem nowego , i kazali mi przyjechać po przejechaniu 2000 km na wymiane oleju i filtra . w przyszlym tygodniu jade

 

Teraz chyba tego nie praktykują. Pierwszy przegląd planowy - 20000 lub rok, w zalezności co szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

świeże ceny przeglądu po pierwszym roku dla silnika 1.6 to 930 zł w Elblągu, w tym olej za 280 zł. W Gdańsku ceny między 740 a 840.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz droższe te przeglądy...Ale obiło mi się o uszy, że i w tej kwestii można się dogadać co do ceny. Zobaczymy jak to będzie u mnie, ale jeszcze pół roczku jest to I-szego przeglądu. Co do ubezpieczenia...cena dokładnie identyczna jak w tej samej placówce w mieście więc płaciłem w salonie. :) Mówicie, że olej można przywieźć swój...ale wiadomo co kupić? Mam jakieś parametry Shell, ale z identycznym jest problem by kupić. z przeglądami blacharskimi różnie bywa...raz się płaci, innym razem free. ;) Zobaczymy jak to będzie tym razem i za ile $... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...