Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd po PIERWSZYM roku - koszty


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz droższe te przeglądy...Ale obiło mi się o uszy, że i w tej kwestii można się dogadać co do ceny. Zobaczymy jak to będzie u mnie, ale jeszcze pół roczku jest to I-szego przeglądu. Co do ubezpieczenia...cena dokładnie identyczna jak w tej samej placówce w mieście więc płaciłem w salonie. :) Mówicie, że olej można przywieźć swój...ale wiadomo co kupić? Mam jakieś parametry Shell, ale z identycznym jest problem by kupić. z przeglądami blacharskimi różnie bywa...raz się płaci, innym razem free. ;) Zobaczymy jak to będzie tym razem i za ile $... :)

co można, a co nie i zasady masz tu-

http://forum.nissank...347#entry775347

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO Kraków Powstańców Śląskich 22

Koszt przeglądu nota po 1 roku to ok. 470 zł przy czym był własny olej. Jesli cena pregladu z olejem to 690 zł.

 

W tych 470 pln. to orientacyjnie: 290 zł robocizna, 6 zł uszczelka korka, 80 zł filtr powietrza SILNIKA, przeglad blach 60 zł, filtr oleju ok. 40 zł. Olej miałem własny Castrol edge 5W30. W zasadzie z tego co się dowiedziałem można przyjeżdzać z własnymi cześciami byle spełniały wymogi specyfikacji nissana.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądy 1.6 są zauważalnie wyższe niż 1.4, olej w ASO, w tych gdzie pytałem, leją shell 5w30 4,5 litra i kasują za ten olej 280 zł gdzie w sklepie bańka 5 l tego oleju kosztuje przy dobrych wiatrach 150 zł, tam gdzie pytałem nie było problemu z przywożeniem własnego oleju - zawsze 130 do przodu. Wożenie swoich filtrów na razie sobie odpuszczam, nie chce mi się, może za rok.

 

Już po serwisie:

Ostatecznie ceny aktualne przeglądu wraz z karoserią to 490 zł, do tego własny olej za 150, czyli razem 640 zł na gotowo. Za filtry przeciwpyłkowy i oleju kasują 40 i 50 zł.

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie jestem po pierwszym przeglądzie gwarancyjnym w serwisie ASO Nissana w Tarnowie.

 

Przegląd - 252 zł

Olej Shell Helix 5W40 - 100 zł

Filtr oleju Mann W610/4 - 20zł

Filtr kabinowy Mann CU1829 - 50 zł

 

Olej i filtry były moje.

 

W sumie 422 zł (chyba zapomnieli doliczyć mi uszczelki korka spustowego ), czyli nie tak źle .

Czekałem 1,5 godziny - szybko i sprawnie - polecam !

Edytowane przez saxon42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dowiadywałem się co do cen...Za około miesiąca czeka mnie I-szy przegląd. W JM w Chorzowie ok. 550zł, więc cena przyzwoita w porównaniu z konkurencją. W cenie przegląd blacharski, wszelkie płyny i filtry oraz mycie auta z zewnątrz ma się rozumieć. Trzeba się zapisać ok. 3 dni wcześniej. Jeśli konkurencja nie spuści to tam się udam. ;) Firma porządna i już to taki mały potentat w branży salonów samochodowych Made in Japan. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie płyny na pewno nie. Na pierwszym przeglądzie nie ruszają płynu hamulcowego i chłodzącego. No chyba, że rozumieją przez to kontrolę ich poziomu. Jedynymi płynami którymi się zajmują na pierwszym przeglądzie to olej i płyn do spryskiwacza ;):devil:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak...wiem. :) Źle napisałem...Olej, płyn do spryskiwacza i filtry (oleju, powietrza i p/pyłkowy...jeśli mam). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma porządna i już to taki mały potentat w branży salonów samochodowych Made in Japan. :)

 

no jak cholera, zwłaszcza w dwóch specjalnościach: sprawdzanie/czyszczenie hamulców i wycieki spod pokrywy zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak cholera, zwłaszcza w dwóch specjalnościach: sprawdzanie/czyszczenie hamulców i wycieki spod pokrywy zaworów

 

Nasze forum to jednak straszna siła - nic płazem nie ujdzie ;). Każde ASO i każdy Dealer prędzej czy później zostanie bezlitośnie zweryfikowany :devil:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A no zdarza się...;) Jednak auta nie kupowałem u nich, a u konkurencji-zaproponowali lepszą cenę. ;) Natomiast serwis...oj tańszy w Japan Motors. Korzystałem z serwisu ASO Suzuki w Bielsku już w 2000-2001 roku i mile, pozytywnie mnie zaskoczyli. Jak żadna stacja wysłali pismo do stolicy i była wygrana z remontem blacharskim na gwarancji. ;)

 

O co tutaj chodzi...Dziś dzwoniłem i w JM przegląd już 740zł! Skąd taka różnica...prawie 200zł? Od czego to zależy? Od gościa, który rozmawia w danej chwili z klientem? Mało tego...kasują wszyscy dodatkową opłatę za przegląd balacharski-jak się okazuje jest niekonieczny po I-szym roku (w mym przypadku I-szy przegląd blacharski po 3 latach...takie info w książce gwarancyjnej)...Co do filtra kabinowego-też nie ma pewności czy mam! Hmmm...Skąd takie ceny i różnice? Filtr ok. 100zł, przegląd blacharski ok 50zł...Więc odejmując 150 zł koszt przeglądu powienien wynosić ok 600zł-ale czy tak będzie! Szachrują i oszukują na każdym kroku! Cóż...Pozdrawiam :)

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra kabinowego-też nie ma pewności czy mam! Hmmm...Skąd takie ceny i różnice? Filtr ok. 100zł, przegląd blacharski ok 50zł

 

Jak masz klimę to na bank masz. Ja zawsze w JM zamawiałem przegląd bez wymiany filtra kabinowego i przeglądu klimatyzacji i nie było problemu. Taniej wychodzi to zrobić w serwisie specjalistycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pisałem wyżej...klimy nie posiadam. Jak jest klima to ma się rozumieć, że filtr jest. A jak nie ma klimy-to różnie bywa w Note...raz wsadzają w fabryce a innym razem nie. ;) Nawet po nr VIN nie są w stanie tego sprawdzić.

 

Już po...490zł za kompletny przegląd I-szy po roku. To jest: mycie auta, przegląd lakierniczy, wymiana oleju (Elf 5W), wymiana uszczelki, wymiana filtra oleju, dolanie ok. 2l płynu do spryskiwacza oraz ogólne oględziny auta (może i na podnośniku...kto ich tam wie). ;) Wydaje mi się, że przyzwoita cena...W JM podniesli z dnia na dzień cenę więc poszedłem do konkurencji-i dobrze. ;) A kiedys JM miał najlepsze ceny, ale widzę, że się skończyło...cóż.

 

Aktualne ceny pierwszego przeglądu ASO CHORZÓW:

590 z podbiciem lakieru lub 542 bez lakieru

Nie ma takiej opcji...podbicie lakieru! Nie ma gdzie dokonać takiego wpisu. I-szy przegląd blacharski po 3 latach i tutaj pieczątka extra jest, natomiast lakier owszem się przegląda od I-szego przeglądu, ale wpisu się nigdzie nie dokonuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej...klimy nie posiadam. Jak jest klima to ma się rozumieć, że filtr jest. A jak nie ma klimy-to różnie bywa w Note...raz wsadzają w fabryce a innym razem nie. ;) Nawet po nr VIN nie są w stanie tego sprawdzić.

 

Już po...490zł za kompletny przegląd I-szy po roku. To jest: mycie auta, przegląd lakierniczy, wymiana oleju (Elf 5W), wymiana uszczelki, wymiana filtra oleju, dolanie ok. 2l płynu do spryskiwacza oraz ogólne oględziny auta (może i na podnośniku...kto ich tam wie). ;) Wydaje mi się, że przyzwoita cena...W JM podniesli z dnia na dzień cenę więc poszedłem do konkurencji-i dobrze. ;) A kiedys JM miał najlepsze ceny, ale widzę, że się skończyło...cóż.

 

 

Nie ma takiej opcji...podbicie lakieru! Nie ma gdzie dokonać takiego wpisu. I-szy przegląd blacharski po 3 latach i tutaj pieczątka extra jest, natomiast lakier owszem się przegląda od I-szego przeglądu, ale wpisu się nigdzie nie dokonuje. ;)

Błąd,jak najbardziej jest miejsce w gwarancji na "coroczny przegląd nadwozia" i tam sie podbija co roku przegląd nadwozia ,w tym lakieru (rysy ,uszkodzenia i.t.p.).Tyle ze naprzykład w szczecinie nie płacę dodatkowo za to,ale co a.s.o. to inne obyczaje.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma corocznych przeglądów nadwozia w mym przypadku...Mam nową książeczkę i teraz dokonuje się takowych dopiero po 3 latach-pierwszy przegląd. Też się ździwiłem. Masz starą książkę, a w niej chyba takowe miejsca na wpisy były od I-szego roku. Teraz się to zmieniło (tak mówią w ASO)...Niech zerknie ktoś do książki kto ma roczne albo i nowsze auto, a zobaczy, że nie ma gdzie podbić pieczątki. ;)

 

Pacific Cars Warszawa Al. Jerozolimskie 420 PLN z olejem Elf 10w40, bez filtra kabinowego

A tu proszę...I-szy przegląd i wlewają 10W? Hmmmm...Tak nie powinno być. Ale widzę, że też Elf. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też już po 1 przeglądzie w Odysseyu na Górczewskiej w Warszawie.

Koszt całkowity to 550zł bez czyszczenia klimy (chcieli 250zł :blink: ) a i uśmiechnięty Pan zalecał mi czyszczenie hamulców :devil:

Ogólnie w miarę szybko 2h i oczywiście tez umyli samochód i podali kawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i uśmiechnięty Pan zalecał mi czyszczenie hamulców :devil:

 

Wreszcie jakiś ogarnięty gość! brawo dla tego Pana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

pytam bo mieszkam w mieście gdzie jedyny monopolista ustawił ceny o 50% wyższe niż w innych miastach

 

ten "serwis" trzepie kasę na "serwisowaniu" dostawczych citroenów i renówek wiec albo chcą odstraszyć właścicieli osobówek albo im się we łbach poprzewracało

lepiej jechać na "wycieczkę" na przegląd do innego miasta 100km by zamiast 900 zapłacić 600 za to samo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 31.03.2012 mam zrobić pierwszy przegląd gwarancyjny. Jadę do ASO w Opolu przy ul. Pużaka. Poinformowano mnie telefonicznie o koszcie ~620 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobry temat, zapodajcie gdzie najtaniej ,jaki olej po pierwszym przeglądzie leją,czy mozna zapodać swoje filtry i jakie ceny za przegląd????????? :whistle: :wave:sam jadę za parę miesięcy. :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację, co zgłaszać na pierwszym przeglądzie lub napiszcie, jakie usterki były przez Was zgłaszane. Przebieg mojego notka to ok. 10200 km. Jak na razie zamierzam zgłosić:

- piszczenie hamulców,

- odklejająca się taśma gumowa z zewnętrznej strony szyby przedniej (dół, od strony kierowcy),

- skrzypienie i trzeszczenie plastików w kokpicie (rejon kierownicy, radia i górnych nawiewów klimatyzacji),

- zbyt duże spalanie w cyklu miejskim – ok. 8 l/100km,

- ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zbyt duże spalanie w cyklu miejskim – ok. 8 l/100km,

 

Tą usterkę bardzo szybko usuną - jestem tego pewien :devil::D.

 

A tak na poważnie - 8 l/100 tylko w ruchu miejskim, to chyba nie jest zbyt duże spalanie - zwłaszcza jeżeli jeździsz dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ubezpieczeniu samochodu w salonie przy ul. Pużaka w Opolu jest dodatkowy bonus:

„Dodatkowo, korzystając z naszych usług ubezpieczeniowych otrzymują Państwo 12 % rabatu na usługi serwisowe oraz 6 % rabatu na części i akcesoria.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...