Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning za 2zl - Usuwanie EGR


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No widze, że nie słabnie zainteresowanie usuwaniem EGR ,nie ma głupich nie chce zostać w tyle :wink: i jak tylko zrobi się troche cieplej odcinam droge powrotu spalinom do cylindrów :lol: To będzie mój pierwszy etap podrasowywania furki :wink: Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. ale w nissan sunny B12 nie ma EGR i co ja mam usunac? silnik 16 16V GTI

To wywal kolektor :lol: Ja też mam ten problem, i check mi się nie chce zapalić bez EGR :wink:

Z tego wniosek, że GT-ki nie mają EGR i przeglądy przechodzą bez bólu. Ja po 15 kwietnia (przegląd) wywalam kata i zarzucam środkowy tłumok o średnicy wewn. ok 30mm. i dł. ok 70 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozystajac z okazji ze dzisiaj juz swietujemy pozbylem sie z warsztatu mechanikow i zaczalem zabawe z EGR

musialem caly zawor odkrecic i pozniej dopiero rurke wykrecic

przydala sie moneta 2 zlotowa

ale to co zobaczylem wycigajac zaworek malo mnie nie poskladalo na ziemie - taki straszny syf tam byl ... feeee

najdziwniejsze to ze spodziewalem sie tylko sadzy a tam znajdowala sie substancja przypominajaca przepalony olej pomieszany z sadza (czarne, brudne i strasznie kleiste)

wyczyscilem to ladnie , zatkalem rurke i skrecilem

efekty - moze to tylko efekt psychologiczny ale zaczal lepiej sie wkrecac na obrotki i jakos szbciej mi sie jezdzi

nie wiem czy to przez EGR czy przez to ze piekniusko wypucowalem moja nyske :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od mojej wspanialej dziewczynki dostalem na urodziny ksiazke" poradnik obslugi i naprawy - nissan primera" i po lekturze juz prawie jestem przekonany, ze EGR t ojedna wielka lipa z punktu widzenia nawet dbania o wlasny silnik.

To co kolega pisze ma zapewnie calkowite pokrycie w prawdzie. Jesli mi sie uda, to zapewne w poniedzialek woz bedzie "zatkany" i kaslac nie powinien :wink: jesli u kogos sie pojawi jakis negatywny objaw, to prosze informowac...

niech moc bedzie z wami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co po zatkaniu Egr'a czasem musze dolna nakretke mocno dokrecac bo sie luzuje i wydostaja sie spaliny na zewnatrz to wyglada jakby chlodnica parowala. Chyba dam jakas podkladke sprezynujaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba nie mam EGR... :( Znaczy sie jest tam jakas rurka ale tylko na poczatku/koncu jest metalowa a posrodku z takiej grubej gumy... wiec chyba odpada, zeby EGR bylo gumowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mi sie uda, to zapewne w poniedzialek woz bedzie "zatkany" i kaslac nie powinien :wink: jesli u kogos sie pojawi jakis negatywny objaw, to prosze informowac...

 

:lol: ja sie troche chyba wyglupilem. wczoraj dokladnie ogladalem motor i nie moglem tego znalezc... wieczorem sie zaglebilem w ksiazke i wychodzi na to ze silnik III generacji nie ma EGR-a!!! juz myslalem, ze wlasnorecznie rozdziewicze moja "ruda" z serii ...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10 ma, P11.144 tez, to czemu P11 ma nie miec :shock:

 

cytuje za ksiazka:

 

w modelach fazy III z silnikiem 2.0 o wielopunktowym wtrysku paliwa - katalizator, uklad pochlaniacza par paliwa.

 

nie ma "ukladu recyrkulacji spalin EGR", ktory wystepuje np w fazie II. moze sie myle ale powaznie nie moglem go tez znalezc pod maska. byc moze prawie caly jest pod oslona kolektora ale po co by tak pisali w ksiazce? chyba , ze mylnie okreslamy slawna "rurke" EGR-em... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P10 ma, P11.144 tez, to czemu P11 ma nie miec :shock:

 

chyba , ze mylnie okreslamy slawna "rurke" EGR-em... :roll:

 

wiem ze smuce ale (kolejne) chyba to cos nazywa sie "sztywnym przewodem recyrkulacji spalin" i czy takowy posiadam to teraz nie sprawdze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sprawa wyglada w silnikach montowanych w p11.144 ale jestem pewnien ze p11 z motorem SR20DE nie ma ulkadu EGR :!:

 

ponadto w ramach informacji:

w poradach "zrob to sam" kuba opisuje test bledow dla kilku modeli silnikow. z tego co widze w ksiazce ten test jest dla monowtrysku. poczytam jeszcze o tym ale poki co to sie wstrzymam z robieniem go na multi.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjalem oslone i ni hu(&^, nie ma tego.jakby ktos chcial fotki to sluze(ze mna na golasa oczywiscie) :lol:

ja też juz zatkałem dziurkę i kosztowało mnie to 20gr wsilnikach 2.0 jest EGR i wiekszym przekroju, ale ztoego co kiedys coobcio pisał to wsilnikach GT nima tego EGR-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer

I ja też dołączyłem do grona osób z zatkanym EGR :) Tak jak Coobcio powiedział zatkałem dziurę w kolektorze używając 20gr, które i tak musiałem od kumpla pożyczyć :D Tak więc mój tuning był najtańszy - ja nie dałem nic :wink:

Aha, czy do zamierzonego rezultatu wystarczy zatkać otwór w samym kolektorze czy trzeba też po drugiej stronie rurki EGR przy "dzwonku" :?: Oczywiście rurkę pozostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer

Po przejechaniu pierwszych 100km, czuję troszkę lepszą dynamikę auta - jakby szybciej i bardziej zdecydowanie reagował na wciśnięcie gazu. W najbliższy weekend postaram się o pomiary na G-techu mojej Nyski... ciekawe ile będze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer
Jaki tam u Ciebei seidzi silnik ?

U mnie siedzi GA14DE ale zamulony do 75KM - wersja na Niemcy.

Zastanawiam sie co oprocz softu jeszcze mam do zmiany zeby przejsc na pelne 87KM. Mam wydech z jakas dziwna zawezka przed srodkowym i zawezka byla na dolocie do puszki filtracyjnej - ale ja ucialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem CI tak silnik 1,4 w oplu ECO TEC na niemcy ma moc zredukowana do 88 koni na polske ma 102 konie, silniki te róznią siętylko i wyłącznie tyl zę ten o zmniejszonej mocy ma na wolocie filtra poweitrza wsadzoną zweęzke redukującą z 40mm na 32mm. po wyjęciu silnik wyraźnie lepiej zaczął chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer

I tak tez zrobilem na dzien po usunieciu EGR. Przycialem dolot zaraz za zawezka, takze mam dolot krotszy o jakies 15-20cm ale jednakowej srednicy. A co od softu pytalem w ASO czym sie roznia poszczegolne wersje i otrzymalem odp, ze maja inne numery komputera:

- moj ma 2371074c03 co oznacza wersje niemiecka

- a wersja na reszre EU ma 2371074c01

ale nie wiem czy roznia sie na tyle, zeby zmienic moc o 12KM, bo nie znam sie na takich sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...