Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"Poci" się zbiornik gazu


Gość poszept

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zauważyłem, że na moim zbiorniku gazu zbiera się woda (tylko na górze). Zbiornik mam zamontowany w miejsce koła zapsowego. Czy ktoś może mi napisać dlaczego tak się dzieje? Ktoś już miał podobną sytuację? Jak sobie z tym poradziliście?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to normalny objaw. Zbiornik jest metalowy, a w środku zimny gaz. Gdy na zewnątrz robi się ciepło, zbiornik pokrywa się rosą. Miałem tak samo jak parkowałem pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie parkuję pod chmurką. Przez tą wilgoć pleśnieje mi deska, która przykrywała mi koło zapasowe a teraz leży na zbiorniku gazu i wykładzina w bagażniku. Może położyć na zbiorniku np. ręcznik który będzie wchłaniał wilgoć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny efekt jak przy klimatyzacji :) ubywający gaz z butli powoduje obniżenie ciśnienie i z chłodzenie butli przez co para skrapla sie na jej powierzchni.

ciężko coś poradzić na przeciwdziałanie temu efektowi :/ może jakieś delikatne podgrzewanie butli kocem elektrycznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recznika lepiej nie kładz, bo zardzewieje zbiornik, lepiej daj mu "oddychac"

lepiej podłożyć tak aby płyta nie dotykała zbiornika np podkładki styropianowe z boku

Ja tak w swoim N13 zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...