Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P10 SR20Di by Dżodżo


Gość Dżodżo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na nowo. Dość rzadko bywałem na forum ostatnio ale myślę, że teraz się to zmieni. W moje ręce wpadła P10 jak w tytule.

 

Kupiona 14.03.2007r. w Stargardzie Szczecińskim, znaleziona na gratce. Warto było jechać 800km po nią. Szukałem, szukałem, troche pooglądałem i wkońcu znalazłem tą jedyną.

 

Wiek Primerki spory, bo rocznik o 1990r. ale jak na 17-sto letnie auto to stan prawie idealny. Wielkie podziękowania dla QWASARA za to, że jechał ze mną pociągiem ponad 9 godzin i że wracał ze mną wspierając mnie obok i za kierownicą. Decyzja była dość szybka i ryzykowna ale warto było i mam nadzieję, że nie będę żałować.

 

Silniczek to 2.0 benzynka + gaz na jednopunkcie i raczej na 99,9% seria. Wersja SLX. Nowe oponki, klocki przód+tył, amorki+osłony tył. Blacha prawie bez zarzutu, mierzona elektronicznym czujnikiem grubości lakieru który pożyczyłem od znajomego. Podczas powrotu pieknie sie jechało i raczej żadnych ukrytych wad nie posiada.

 

Plany są duże ale jak zawsze ciężko z kasą, a więc:

 

- na początek pomaier na hamowani, żeby zobaczyć ile w serii trzyma

- zatkanie EGR

- wałek ssący od GT

- przyśpieszenie zapłonu

- kolektor wydechowy z SR20DE

- wywalenie katalizatora

- CAI

 

Plany jak plany ale na początek trzeba zainwestować w wymiane oleju, przerejestrowanie, wyczyszczenie i podmalowanie leciutkich śladów korozji w newralgicznych miejscach Primerek. Tyle chyba z kosztów, a później zabawa w modyfikacje.

 

Dobra wystarczy klepania w klawiature, teraz pare fotek.

 

 

DSC05234.jpg

 

 

DSC05235.jpg

 

 

DSC05239.jpg

 

 

Na dziś wystarczy bo jeszcze mnie senność męczy po podróży. W miare zmian będzie uaktualnianie temaciku.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżodżo, trzeba było się pochwalić, że bez problemu poszła na autostradzie 200km/h (na gazie). W ogóle, to na autostradzie cieliśmy non stop aż do Strykowa 160 i nic się nie wydarzyło. Jak na ten rok, to silnik jest w super kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak racja, jak Qwasar napisał to 200km/h poszla na gazie i 160km/h na autostradzie nie schodzilo, ale przy takiej predkosci spalanie tez było ładne, bo po obliczeniach wyszlo 14,5l gazu/100km. Dzis wymienilem olej, filtr oleju, filtr powietrza i filtr paliwa. Zaskoczenie to, że filtr paliwa był oryginalny Nissana ale napewno był wymieniany też wcześniej.

Na trasie do Lublina Primerka wpadała w lekkie drgania ale już wiem, że było to przyczyną jednej krzywej felgi i niewyważenia kół. Dzis koła zostały wyważone, ta krzywa (zgięta lekko) felga jest założona na tył i jak tylko bedzie kasiorka to się ją naprostuje.

 

Własnie jak pisze tego posta zadzwonił do mnie wlasciciel komisu z którego kupilem Primerke. Wczesniej wyslalem do niego emaila z wiadomoscia ze dojechalem i ze wszystko bylo okey i z prosba o numer telefonu do poprzedniego wlasciciela. I wlasnie Pan podal mi numer telefonu do tego poprzedniego wlasciciela i podziekowal za wiadomosc, ze dojechalem. Telefonik sie przyda aby spytac sie o pare rzeczy. To chyba dzis tyle pisania.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę sobie w piękny słoneczny dzień jakim była niedziela (niestety pracująca :/ ) patrzę a tu Tomek pomyka ładniutką primerką i to jeszcze na jakichś dziwnych blachach z za siedmiu gór :D Gratuluję jeszcze raz udanego zakupu bo samochód na żywo prezentuje sie niebywale jak na 17 latek i chyba wart był swojej ceny. Niech Tobie i Twojej ładniejszej połowie (pozdrowienia :) ) dobrze służy!

 

PS: Jest Ci w niej bardziej do twarzy niż w polówce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gratuluje zakupu, naprawde ładne autko. Moim zdaniem srebrny kolor najlepiej nadaje się na auta powyżej 10 lat, sam mam taki i na nim najmniej widać zmęczenie i odcisk wieku.... Bardzo ładny samochód

 

GRATULACJE

 

Pozdro

GRINGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schumi03 oczywiscie, ze bede czesciej bywal, a jak ja nie bede mogl to bede wysylal swoja narzeczona :D:D:D

 

Leonidas (heh dopiero sobie przypomniale, ze to Ty Grzesiu i to Twoj nick hehehe) dzięki za pozdrowienia, Iwonka takze goraco pozdrawia i ja tez. Ciesze sie, ze wszystkim sie podoba moj najnowszy zakup. P.S. Milej jazdy z moim przyszlym Szwagrem jutro, pamietaj ma zdac za pierwszym razem hehehe.

 

Ziutek napewno sie spotkamy, a poza tym leci ze mnie flaszka dla Ciebie za pomoc w sprawie Polo (juz dalsze plany poszly w ruch ale o tym to zaraz napisze w watku o Polo).

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki Stary wreszcie pierwszy własny prawdziwy wóz :)

Co do modów ograniczył bym się jedynie do wyrzucenia tego co nie potrzebne pod maską, BLOS + zimny dolocik no i coś z wydechem przynajmniej od dwururki do środkowego tłumika odcinek bym wymienił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam dzwoniony auto ma swoje lata i coś miało prawo sie wydarzyć kielich nie ruszony był a pewnie tylko gór adostała..

 

Ładne autko niech sie sprawuje jak najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kmink. Kielich nie naruszony. Ewidentnie widac ze leciutko dostala. Siedze juz troche w samochodach, a przedewszystkim w P10 i wiedzialem na co patrzec. Moim zdaniem jak go ogladalem i inne Primerki ktore byly o 5-6 lat mlodsze to ta jak na swoj wiek jest w stanie prawie idealnym.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Dżodżo

Z nowości to jak na razie pomiary G-techem.

 

Na Pb wyszło 10,25

Na gazie 11,09

 

Nie jestem zadowolony, niestety wiecej nie dalem rady wyciagnac, moze to tez kwestia lepszego wyczucia samochodu bo ciagle sie przesiadam raz w jeden a raz w drugi.

 

Teraz czas na hamowanko i sprawdzenie serii mysle, ze nastapi to juz niedlugo.

 

Aha i te drgania to nie zwiny felgi co wyżej pisałem. Przyczyna najprwdopodobniej tkwi w przednich zaciskach i tarczach. Tarcze sa lekko krzywe i lewy zacisk lekko nie odbija i stad chyba te drgania. Na dniach sie tym zajme i wszystko bedzie jasne.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabe te wyniki.

Moim NX'em 1.6 wykręciłem 9.68.

Porównaj sobie masy aut... no i twój chyba nie miał zwęrzki w postaci miksera w dolocie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...