Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Rezerwa paliwa


Gość piter-urs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego z mojej obserwacji wyszło tak, że:

"żydek" zapala się dopiero gdy wskazówka zejdzie za czerwone pole!!!

I wtedy można jeszcze spokojnie zrobić ok.50 kilometrów...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to od momentu gdy zapali sie kontrolka poziomu paliwa to masz około 80do100km. drogi przed sobą.

 

z tego co sie orientuje to od momentu gdy zapali sie kontrolka poziomu paliwa to masz około 80do100km. drogi przed sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po zakupie autka Primera kombi 2.0 2000r, 132000km ;) Rezerwa zapaliła się gdy komp pokazywał 40 km, przejechałem 25 km komp zaczął wskazywać kreski- zatankowałem i z uwagi na awarię pistoletu (nie odbił) wlałem po sam tkz błotnik-przelało się ;)i ku mojemu zdziwieniu weszło 51 l. Kolejne zdziwienie jak spalanie wyszło mi 7.9 literków w cyklu mieszanym także chyba nie jest tak źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba pływak nie do końca sprawnie działa:P bo zalewając równo 6 litrów przy pierwszych piknięciach rezerwy przekracza pierwsza białą kreskę. I co najśmieszniejsze, przejechałem na tych 6 litrach ponad 103 km i na razie rezerwa nie pika. Silnik 2.0TD i ponad 50km z tego zrobione po mieście. Styl jazdy - emerycki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, moze to glupie ale ja staram sie tankowac w momecie kiedy zapali mi sie rezerwa nie zaoszczedze a i tak musze zatankowac , po prostu staram sie tak obliczyc trase zeby sie nie stresowac ze jade na rezerwie bo to jednak stes ile to sie jeszcze przejedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość vengosh

Postanowilem sprawdzić to ponownie u siebie. Przy paleniu sie rezerwy - powiedzmy po jakichś 10 km od zauważenia tego pomarańczowego żydka pojechałem na stację. Weszło 47,17 L. Auto to WP11.144 2.0 TD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w p11 2.0td zawsze jadę na stacje gdy zaświeci się kontrolka na stałe i zawsze pod sam korek wchodzi 48l. ,w większości 2.0 td tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

u mnie wczoraj zapaliła się po raz pierwszy odkąd mam auto.

nie zapalała się nawet na moment przy włączaniu zapłonu (gdzieś czytałem że tak powinna) i myślałem że najnormalniej w świecie żarówka jest spalona. zapaliła się jak wskazówka zeszła pod ostatnią czerwoną kreskę i pod korek weszło 51literków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wczoraj zapaliła się po raz pierwszy odkąd mam auto.

nie zapalała się nawet na moment przy włączaniu zapłonu (gdzieś czytałem że tak powinna) i myślałem że najnormalniej w świecie żarówka jest spalona. zapaliła się jak wskazówka zeszła pod ostatnią czerwoną kreskę i pod korek weszło 51literków.

U mnie przy włączaniu zapłonu też się nie zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Witam, ja mam taki problem, że powinno być minimum 50 km, a u mnie rezerwa zapaliła się i pokazało 35 km. Coś.chyba mam nie tak

 

 

20211226_143209.jpg

Edytowane przez Greg5227
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...