Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Ukręcona półośka P11


Gość dawid007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bravomen

Mike_83,

 

Niekoniecznie

 

zalezy jak kto liczy robocizne bo licz półoś 2 x 190 zł z motomaxu i ew jakiś smar i drobinke oleju jak by nie wszystko udało się odratować + troszkę robocizny, średnio za stronę 100 zł ;) razem 600 + 40-50 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u mechanika - nic nie było trzeba ciąć - wystarczyło zdjąć obejmy i krecąc kołem zsunąć osłone gumową.

PO jej usunieciu wyglądało to tak

dsc00262xi.jpg

 

Troszke sie za nią brało ale korozja powierzchowna - i co ciekawe to była pod orginalną farbą - czyli to nie sama osłonja gumowa jest winna ale lakier wybrany do pokrycia półosi -łuszczył sie płatami i nie trzymał metalu.

Po oczyszczeniu szczotką hamerite jakiś na to poszedł - osłona gumowa została odsunieta. Jak dobrze wyschnie pojdzie jeszcze jedna warstwa a przy wymianie osłony przeg. sie ją ładnie zsunie.

Mój przebieg 160 kkm - ale dopiero rok w PL - i to mogło być decydujące.

polecam każdemu taki sprawdzian stanu półosi - nie inwazyjny, odwraclny i co ważne wystarczy kanał.

Warto dla spokojnej głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, właśnie stałem się członkiem nie-tak-bardzo-elitarnej grupy ukręconych półosiek. Lewa, P11, 1.6l, 160tyś, bez pałowania.

 

Dzięki Nissan Klub Polska będę wiedział, czy mnie oskubią w serwisie (losowym w okolicach Piaseczna k. Warszawy), czy nie. Dzięki!

 

Acha, jakby ktoś szukał półosi w okolicy Warszawy, to jest koleś w Kobyłce (ogłasza się na popularnym serwisie aukcyjnym A11egr0), w cenie 200. Nie mogę go jeszcze polecić, bo nie kupiłem u niego, to tylko info, że jest. Może komuś pomoże w biedzie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie rdza tylko smar miedziany...a pekniec to poki co nie ma..ale boje sie ze jak wyjade w trase 2000 km to zostane z reka... (nie powiem gdzie..ale w miejscu znacznie gorszym nic nocnik..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie czekałem aż mi się półoś ukręci - w zeszłym roku zaraz po kupnie Primerki kazałem mechanikowi ściągnąć te tłumiki. Lewa była ok ale prawa poszła do wymiany. Za wymianę płaciłem 60zł (ale nie w Wawie :D ). Teraz przynajmniej mam spokój a Primcia przez ostatni rok i 30tys km jeździ bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie czekałem aż mi się półoś ukręci -

Ja zrobilem dokladnie tak samo :) Tak wygladala moja prawa poloska (podobnie jak Twoja byla ok): DSC00264a.jpg

 

DSC00266a.jpg

Roznica w srednicy byla ok 4mm co daje mniej wiecej 30% mniejsza powierzchnie walca walka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy takie cos jeszcze wytrzyma czy szybko trzeba szukac nowej poloski

Może nie szybko, ale lepiej szukać nowej, szczególnie jeśli jeździsz w dalekie trasy.

Przewężenie jest wyraźne, w dodatku korozja w tym miejscu pozostawiła niewidoczne gołym okiem wżery o ostrych krawędziach na których zachodzi spiętrzenie naprężeń skręcających przenoszonych przez półośkę i po pewnym czasie jest duża szansa że doprowadzi to do pęknięcia zmęczeniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam do was pytanie. Czy po wymianie półośki nie zaczął wam hałasować przegub ? Mi po rozgrzaniu silnika i po kilku kilometrach jak się już koła nagrzeją i skrzynia i wszystko zaczyna coś rzęzić po stronie koła gdzie była półośka wymieniana. I teraz zapytajnik czy smar nie taki jak trzeba, czy może za mało, a może w przegubie wewnętrznym trzeba go wydrzeć wyczyścić i założyć nowy smar.

 

Mieliście podobnie ? Szczególnie rzęzi przy hamowaniu silnikiem lub wolnym przetaczaniu się na jedynce czy dwójce. Na zimnym cisza, na gorącym rzęzi ...

 

Dodam, że właśnie ten przegub był wymieniany i nie terkocze na skręconych kołach nawet jak dostanie po palniku

Edytowane przez baciarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Primera P11 GT 98r

Witam Mam na imię Mateusz i jestem nowy na forum Mam Primerę P11 2,0GT z 1998r od listopada 2009 Auto było sprowadzone z Niemiec z salonu Nissana w Bawarii. Jest po lekkim tuningu i ma około 160km. Z racji tego, że jeżdżę dość dynamicznie wymieniłem od listopada już 2 półosie i 2 przeguby heh :/:/ Moje pytanie brzmi czy są jakieś elementy wzmacniane do tego modelu bo nigdzie nie wiedzą :/ Teraz co prawda mam założone oryginalne części, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że Nissan dostanie na lato turbinę i jakoś nie uśmiecha mi się wozić w bagażniku stosu półosi i przegubów jak to się robiło do Syreny w dawnych czasach :):) Z góry dziękuje za wszelkie informacje Pozdrawiam użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer 81

Ja dodam tylko tyle,że miałem ostatnio awarię z prawą półośką ( ukręconą ) i kupiłem,jest cała tej samej średnicy i bez tłumika drgań - ( pod którym rdza i warunki zimowe niszczą nasze półośki ).Półośka została omalowana i zasmarowana smarem,po zimie wyczyszczę i zobaczę co z lakierem którym półośka została zamalowana.No i na wiosnę zabiorę się z lewą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

191.000 i prawa pizgła na wyjeździe z podporządkowanej. Dobrze, że nadjeżdżający z prawej i lewej mieli dobre hamulce bo musiałbym też pewnie do blacharza zajechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WaldekSP16

Powiem jedno te półośki to chyba największa wtopa Nissana jeśli chodzi o nasze Primery. Słyszałem że były jakieś akcje serwisowe więc czemu sprawa ma miejsce w tylu samochodach i w takiej rozpiętości roczników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Ta sprawa z półośkami to jeden wielki skandal. To naprawde poważna sprawa, która grozi śmiercią bądź kalectwem.

Tak jak kolega pisał wyzej - pękla przy włączaniu z podporządkowanej!!!!

Jest to ewidentna wada konstrukcyjna i nie ma tu raczcej znaczenia okres gwarancji i sposób serwisowania. Niestety, jeśli my - użytkownicy Nissanów nie zrobimy szumu medialnego, to nikt za nas tego nie zrobi. Chyba najlepiej przesłać linki do naszych dyskusji dziennikarzom motoryzacyjnym - co o tym sądzicie? Proponuję nie wyrzucać urwanych półosiek (ja soją mam) tylko pozostawić jako dowód rzeczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WaldekSP16

Ta sprawa z półośkami to jeden wielki skandal. To naprawde poważna sprawa, która grozi śmiercią bądź kalectwem.

Tak jak kolega pisał wyzej - pękla przy włączaniu z podporządkowanej!!!!

Jest to ewidentna wada konstrukcyjna i nie ma tu raczcej znaczenia okres gwarancji i sposób serwisowania. Niestety, jeśli my - użytkownicy Nissanów nie zrobimy szumu medialnego, to nikt za nas tego nie zrobi. Chyba najlepiej przesłać linki do naszych dyskusji dziennikarzom motoryzacyjnym - co o tym sądzicie? Proponuję nie wyrzucać urwanych półosiek (ja soją mam) tylko pozostawić jako dowód rzeczowy.

Zgadzam się w 100%

Miałem to "szczęście" że stało mi się to na parkingu i to w miejscu zamieszkania ale niedługo potem jechałem do Niemiec , aż starach pomyśleć jakie były by koszty naprawy. Motomax z Torunia ma na nas niezłe obroty. Niestety moje półosie zostały wyrzucone ale na pewno wielu kolegów zostawiło je sobie na pamiątkę. Jeśli zostanie stworzona jakaś petycja do Nissana albo do programu TVN Turbo to podpisuję się dwiema rękoma.

Edytowane przez WaldekSP16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość waldi1967

Zgadzam się w 100%

Miałem to "szczęście" że stało mi się to na parkingu i to w miejscu zamieszkania ale niedługo potem jechałem do Niemiec , aż starach pomyśleć jakie były by koszty naprawy. Motomax z Torunia ma na nas niezłe obroty. Niestety moje półosie zostały wyrzucone ale na pewno wielu kolegów zostawiło je sobie na pamiątkę. Jeśli zostanie stworzona jakaś petycja do Nissana albo do programu TVN Turbo to podpisuję się dwiema rękoma.

 

Witam.

Trzasnęła prawa po ponad 310tys.

I naprawdę miała ciężko.

W11 tzw P11 w kombi ciężarowe,2litry benzyna z gazem(ponad 100tys.).

Wozi towar do sklepu,trochę rdzewieje,ale ogólnie wszystko O.K.

Edytowane przez waldi1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...