Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Klimatyzacja auto i manualna


mariusz19690
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osuszacz tak jak pisałem w.w.poscie, dobry od ok.70pln. Z reszta gratów-jakie to tak jak pisałem;zakład, zobaczyć w innym. Widze że rej. masz jeszcze z dzielnicy wawa wawer ;-)

 

Rejestracja z W-wa Wawer bo tam kupiłem, jeszcze nie przerejestrowałem na WPN :) Póki co doprowadzam samochód do porządku, trochę niedoinwestowany niestety był i nieszczęsna zdemontowana klima :( Wiem na 100% że muszę szukać przewodów używanych. Osuszacz już mi znajomy mechanik zamówił w IC. Sprężarka jest prawdopodobnie sprawna, nie wiem jak instalacja elektryczny i jakieś elementy o których istnieniu nie mam pojęcia, ale to już sprawdzę jak będę w warsztacie. Dziękuję za pomoc.

 

ps. jakby ktoś miał przewody do sprzedania z wawy/północnego mazowsza to bym prosił o pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wadach chińskich "zamienników" przekonałem się w poprzednim samochodzie, dzięki nim trafił na złom [*]. Znalazłem schemat instalacji od klimatyzacji z 1.6, dodaję zdjęcie, może się komuś przyda na przyszłość. Pochodzi z rosyjskiego dekodera VIN, jakby ktoś szukał legendy :)

 

vM36y4E.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w tym sterowniku co go wyjąłeś padła ci końcówka mocy.15zł kosztuje i wszystko gra.

 

Witam

Też mnie to dopadło, klimatronik kaput.

Klapke od nawiewu "ciepłe - zimne" ustawiam ręcznie.

Który to sterownik i gdzie zlokalizowany ?

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Czujnik wewnętrzny, zewnętrzny, czujnik nasłonecznienia były już sprawdzone wcześniej. 

Wczoraj również wymieniono/uzupełniono czynnik chłodzący.

 

Co by jeszcze sprawdzić przed radykalnym postępowaniem tj.

wymianą A/C AUTO AMP, lub A/CCONTROL PANEL.

 

Tylko podpowiedzcie w jakiej kolejności.

 

dzięki

 

moje pytanie jest następujące w primerze P11 klimatronic nie dziala otwieranie-zamykanie klapką ciepłego powietrza wyjąłęm urządzonko sterujące tą klapką/koło pedalu gazu / sam silnik jest sprawny

po wpięciu tego urządzenia otwiera na maksa c*pełe powietrze i nie raeguje na żadne zmainy ustawianej teperatyry reszta jakby dziala

klima jest nabita i jesli tylko zamkne recznie tą klape to nawet chłodzi /ale to chyba juz nie klimatronic tylko manualna jesli sobie musze samemu przestawiac klapy:) ../../../public/style_emoticons/default/biggrin.gif /

za wszelkie wskazówki bede wdzieczny

Jak sprawdzic czy czujnik zewnetrzny jest sprawny, chodzi mi o ten kolo zamka klapy silnika. Poniewaz tam znajduja sie dwa czujniki.

Witam

 Przerabiam to samo.

Możesz mi pomóc rozwiązać tę zagadkę

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam mam lekki problem ze swoją klimatyzacją. Jestem posiadaczem primerki p11 2.0 TD 2000r,

Klimatronik działa poprawnie lecz tylko na krótkich trasach. Po przejechaniu około 60-70 km przestaje chłodzić. Niby słychać jak chodzi wentylator ale z nawiewów nic nie leci. Jak się zatrzymam zamochód odpocznie 10-15 minut to przez kolejne 60-70 działa poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam taki problem że włączam klimatronika dmuchawa się załącza wieje ciepło a wentylatory na chłodnicy nie, choć co któryś raz jak włączę wtedy startują i klima ładnie chłodzi.w tym roku świeżo napełniona i naprawiona rurka,więc czynnik jest. Gdzie mogę szukać przyczyny?Może jakiś przekaźnik mi nie działa, tylko który i gdzie go znajdę i czy idzie ewentualnie to kupić łatwo? Z góry dzięki za rady.
PS. Jak sprawdzić taki przekaźnik czy działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy tylko mi się zdaję czy P11 ma dość mała wydajność klimatyzacji w porównaniu na przykład do A4 lub innym aut grupy VW?

@Piotrek_WAWA powiem tak: Przerobiłem sporo aut, w tym amerykańce i kilka A6 C4 - w tych Audi, choć to poczciwe robocze woły są (2.8 30v w moim przypadku) to intensywność nawiewu (więc jego odczuwalność), zarówno przy klimie jak i ogrzewaniu nie umywa się do mojej starej P11 przedlift i obecnej z 2001 roku. Naprawdę cieszmy się tym co mamy w Primach pod warunkiem, że działa prawidłowo!  :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...