Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Klimatyzacja auto i manualna


mariusz19690
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobisz podciśnienie to masz różnicę 1 bar.

Zakładając,że układ pracuje:tłoczenie-12do 14 bar,ciecz 5-6 bar,gaz koło 2,5 bar,to sprawdzenie szczelności próżnią jest g.....warte.

Z jakiego modelu masz sprężarkę?Prześlę rysunek co i gdzie jest.l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarkę mam z 2 litrówki z '94r. Zdjęcia prześlę ci na e-mail bo nie będę teraz kombinował jak je wstawić do postu.

Co do tych wyliczeń to nic nie skumałem :P Czyli co nie nabijać dzisiaj gość co nabija ma wolny czas od 15 do 16 dzisiaj a ja mam do niego 35 km. To jak mam sprawdzić tą szczelność jak nie mam tej pompy próżniowej :?: Zakładam, że układ będzie szczelny, bo koleś od którego mam całą instalację mówił, że mu trzymało 2 lata (tyle miał to auto) i wszystko chodziło bez nabijania. Jak rozkręcaliśmy to wyleciał gaz. Nie zmieniłem tylko 2 uszczelek przy parowniku bo już nie miałem zbytnio dostępu. Nagiąłem troche jedna rurkę bo mi nie pasowała ale mam nadzieję że się jej nic nie stało. Co więcej mogę zrobić :?:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było pisać,że układ był z ciśnieniem!!!

Tak to sprawa prosta.Było ciśnienie-woda nie wlazła.

W warsztacie niech zrobią próżnię naleją freonixa i ma śmigać:)

 

[ Dodano: Sro 06 Cze, 2007 16:37 ]

To nie wyliczenia.Układ pracuje na tych parametrach.

Chciałem tylko obrazowo przedstawić bezens badania szczelności próżnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym olejem w kompresorze zobaczyłeś zdjęcia :?:

 

Byłem dzisiaj w serwisie sprawdzili mi szczelność, napuścili azotu 20bar i stał tak 20 min po tych 20 min skazówka lekko sie odchyliła ale było to może 0,5-0,7 bara. Potem popuścił do 17bar i postało tak z 10 min i tu już nic się nie zmieniło. Chciałem nabijać od razu ale krzyczał 220 zł + 50 za sprawdzanie szczelności. Stwierdziłem, że to za dużo i zapłaciłem mu tylko za sprawdzenie szczelności. Powiedział że olej leją jakiś uniwersalny takich konkretnych to nie mają, a jak spytałem co ze starym to powiedział że część wyssie próżnia a część zostanie.

 

To było pisać,że układ był z ciśnieniem!!!

Tak to sprawa prosta.Było ciśnienie-woda nie wlazła.

Co do tego to zdaje się że to pisałem ale pisałem również, że potem to stało rozkręcone kilka dni (ok tygodnia).

 

[ Dodano: Pią 08 Cze, 2007 20:26 ]

No i napełniłem dzisiaj. Napełnili mi maszyną co podobno nowość na rynku jest. Odessała wszystko co było, sprawdziła szczelność próżnią, wlała olej, nabiła gaz i śmiga zobaczymy jak długo pochodzi, mam nadzieję, że długo. Nie wiem tylko czy mi wstrzyknęli tam ten kontrast. Zapomniałem zapytać przez to wszystko :P . Zapłaciłem za wszystko 150zł. Ogólnie założenie i doprowadzenie klimatyzacji do stanu użyteczności kosztowało mnie około 1700zł To sporo chyba ale mam kompletną z jednego auta a nie zbieraninę choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ;)

Dziękuje za wszelkie porady, dzięki nim bardzo mi się rozjaśniło w głowie o tej klimie :D

 

Jak by ktoś miał jakieś pytania co do samego założenia to chętnie pomogę - Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam następujący problem: po włączeniu klimy (P11) słychać "klikanie". Jestem lajkonikiem w tym temacie, ale po obsłuchaniu i przejrzeniu wygląda, że odgłosy pochodzą z koła napędowego sprężarki. Ustaliłem, że to sprzęgło, chyba nie przylega z odpowiednią siłą i podskakuje.

Przejdę do sedna, byłem już wstępnie w warsztacie, ale wydawało mi się że gość chce mnie naciąć. Czy wyregulować/naprawić to sprzęgło można bez wyjmowania sprężarki i opróżniania układu?????? Ile powinny kosztować takie usługi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wybebeszenia raczej nie dasz rady.Tam ciasno strasznie jest.

Ile to może kosztować?Zależy od humoru w warsztacie.

 

Ok, dzięki za szybką odpowiedź, ale może wiesz ile orientacyjnie powinna kosztować taka usługa tzn. jaki rząd wielkości. Czy takie sprzęgło ma regulację, czy czeka mnie wymiana?

Jakiś czas temu uzupełniałem czynnik i wspaniała maszynka zamiast nabić 600-650g czynnika zarzuciła do układu 1kg, czy to mogło się przyczynić do uszkodzenia sprzęgła? Uszkodzenie pokazało się zaledwie po trzech godzinach pracy klimy po serwisie.... W warsztacie, w którym to robiłem wszystkiemu zaprzeczają, ale ja się zawsze staram mechanikom na ręce patrzeć (o ile mam okazję) akurat to zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups.Jak tak przekarmili klimę to tam się wniej mogło poważnie namielić.Bez rozbierania raczej nic nie stwierdzisz.Podaj maila to prześlę rysunki.Sam zobaczysz o co biega.

 

[ Dodano: Nie 17 Cze, 2007 12:03 ]

No iszewc bez butów chodzi.Pęcła mi rurka wysokiego ciśnienia.

Będę naprawiał to i zdjęcia porobię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ku przestrodze wszyscy sprawdźcie czy rurka która wchodzi pod aku ma nie obsuniętą "koszulkę" bo półka aku szybko ją załatwi. ja swoją wymontowałem no i widać że to ewidentiwe efekt zaniedbania...

 

PS. Mariusz opróznij skrzynkę pw bo wiadomości nie dochodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariussz

Sprowadziłem primerkę z nie działajacą klimatyzacją. Na początek kazano mi nabić klimatyzację, a potem sprawdzili czy jest szczelna. Wszystko ok ale się nie włącza. Panowie sprawdzili spręzarkę podłaczając ją na ostro do akumulatora i sprężarka i wentylatory zaczeły pracować, klima zadziałała. Stwierdzili, że muszę pojechać do elektryka bo to napewno coś z elektryką. Pojechałem, niestety elektryk po długich mękach nie znalazł usterki. Powiedział, że może być coś z wiązką kabli np. przerwany kabel. powiedział, że może ominąć tą starą wiązkę i że będzie chodzić ale kazał jeszcze szukać i pojechać do zakładu montującego klimatyzacje. Co to może być?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień elektryka!!!

Sprawdź przełącznik od klimy i czujkę temperatury.

Jak piszesz,że podpięta na krótko startuje to nie ma sygnału na przekaźnik.

Jeszcze może być trafiony czujnik ciśnienia freonu.

Jaka to klima?

Manual czy klimatronik?

 

[ Dodano: Wto 19 Cze, 2007 18:20 ]

A ciąć dobre kable i dokładać pajęczynę to już gorzej jak perwersja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić czy przekaźnik od klimy dostaje zasilanie.

Idąc dalej wykluczysz uszkodzenia.

czujnika ciśnienia-działa na zasadzie jest przejście/nie ma przejścia,

podobnie z czujką temperatury.

Szukaj tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych nissanach przy włączonej klimie sprężarka włączała się cyklicznie( trochę pochodziła i się rozłączała i tak w kółko), ale ostatnio zaczęłą mi chodzić prawie cały czas (wyłączała się tylko na kilka sekund). Byłem u kumpla i powiedział mi, że mam mało czynnika i dobił. Wszystko pięknie ale teraz sprężarka chodzi cały czas i według mojego kumpla tak ma być. I tu moje pytanie jak to ma tak na prawdę być: sprężarka ma chhodzić cały czas , czy cyklicznie włączać się i wyłączać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel dobijał klimę na manometry a o ile wiem to powinno się opróżnić cały układ i nabić odpowiednią ilością gazu( w primerce to chyba 600 gram)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle sztuki powinno się odessać cały gaz i nabić ważąc.

Ale to wymaga więcej czasu.

Nabijanie tylko na manometry jest obarczone duużym błedem ilościowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Odkurzę nieco temat odgrzybiania klimatyzacji w Primerze. Posiadam Primerę WP11.144 i mam w związku z czyszczeniem klimatyzacji jedno pytanie. Już ktoś kiedyś pisał na temat odgrzybiacza firmy Wurth ale chcę ten temat sprowadzić konkretnie do Primery. Preparat ten powinno aplikować się w przewód odprowadzający klimy. W Almerze ktoś pisał że można się do niego dostać gdzies w okolicach pedału gazu ale nie wiem czy Primera ma tak samo.

Z tego co wyczytałem najbardziej efektywne jest rozpylenie środka na parownik. I tu pojawia się moje pytanie:

 

Czy ma znaczenie z której strony parownika aplikujemy środek ???

 

Mam zamiar zaaplikować go od strony filtru kabinowego za schowkiem, bo tam widzę parownik, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Jak ktoś coś wie w tym temacie podejrzewam że wielu z nas pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś coś wie w tym temacie podejrzewam że wielu z nas pomoże.

Przy uzupełnianiu czynnika mechanik "odgrzybił" wprowadzając około 0,5 m wężyk w każdy otwór od nadmuchu, nic nie rozbierał do odgrzybiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak o zapachach to takie pytanie: Jak mam klimę włączoną to jest oki - bez zapachu a jak klima trochę popracuje i ją wyłączę to śmierdzi. Jak klimy nie załączam jakiś czas i chodzi sam wentylator to nie śmierdzi. Czy to oznacza, że jest zagrzybiony układ, czy jak jest grzyb to powinno cały czas smrodzić :?:

Dodam, że w tym aucie klima jest od niedawna (czyli grzyba być nie powinno wcześniej) a smrodzić zaczęła już od razu po założeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 19Przemo78

Witam wszystkich, moje pytanie może trochę dziwne ale nigdy nie miałem kontakty z autami z klimą, - czy w warunkach takie jak teraz mamy czyli około 16 stopni celcjusza po włączeniu klimy będziemy ją odczuwali w kabinie?? wydaje mi sie że u mnie coś jest nie tak, bo gdy w upalne dni włączałem klimę to obciążała silnik, obroty szły delikatnie w górę... teraz gdy włączę klime obroty się nie ruszają... na zewnątrz jest zimno i za diabła nie wiem czy jest ok czy nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 rodzaje klimy,---- klimatronic i ręczna [manualna], na tej recznej sprawdzisz działanie nawet w zimie a na klimatroniku niestety nie załączy ci się ponieważ ma czujniki do odbioru temperatury Zewnętrznej, dokładnie jak to działa sam nie wiem bo ja mam ręczną, ale tyle co wiedziałem to przekazałem. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...