Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Interfejs+soft


mariusz19690
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma kontakt,namiar na przejściówkę i soft do P-11?Na Allegro jest całe stado ale grupa VW,BMW,Mercedes.Do Nissana znależć nie mogę.Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.Już kostkę mierzyłem i nawet napięcia się zgadzają z opisem fabrycznym.Nie pasi mi jakieś dziwne+10 V na jednej nodze no i softu nie mam:(

 

[ Dodano: Wto 01 Maj, 2007 14:38 ]

Pali się engine ale nie odcina zapłonu i pali niewiele.Z przyspieszeniem ciężko ocenić ale to kombi i motor 1.8 więc nie wiem jak ma to jeżdzić.Odpinałem już baterię ale bez zmian.Może przepływomierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie myslalem przede wszystkim o sofcie. Kostke nawet jak znajdziesz to bez software nie ruszysz. Ja tez mam problem z check engine i bede probowal przez weekend odpiac aku na co najmniej 24h. Moze cos pomoze...A co do kontrolki to radze podjechac do speca i z kodow powinno wyjsc co i jak jest uszkodzone. U mnie wyszly dwa kody: sonda lambda i przeplywomierz.Sonda jest prawie nowa wiec wymienilem przeplywke i zobaczymy co sie stanie jak usune check engine i zrestartuje kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie z podeslanie linka do tego tematu. Jednkakze te interfejsy dzialaja ze starszymi wersjami czyli OBD. Ja mam auto z OBD2 i nikt w tym watku sie nie chwalil ze udalo mu sie podlaczyc do takiego moedlu. Dodatkowo na liscie aut kompatybilnych silnik 1.8 nie wystepuje...Ale temat bardzo ciekawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

DOKŁADNIE, tez sie rozglądam za interfejsem diagnostycznym do NISSANA a dokladnie p11.144 bo one maja OBDII i nieda się nic zrobic bez tego użądzenia, może kotoś już kupił taki interfejsik, to moze zda relacje jak to działa i gdzie można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

może kotoś już kupił taki interfejsik, to moze zda relacje jak to działa i gdzie można kupić.

Odgrzewam kotleta. Jesli ktos cokolwiek wie na temat interfejsu pod OBDII, prosze sie wypowiedziec. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
może kotoś już kupił taki interfejsik, to moze zda relacje jak to działa i gdzie można kupić.

Odgrzewam kotleta. Jesli ktos cokolwiek wie na temat interfejsu pod OBDII, prosze sie wypowiedziec. Dzieki.

 

Ja też chciałem kupić interface, i z tego co się rozeznałem każdy na procesorze ELM327 powinien działać, z tym że to udostępni nam dane zdefiniowane przez standard obd2 - a to bardzo ogólne dane diagnostyczne - wystarczy zajżeć do manuala do p11.144 i okazuje się że nie wszystko daje się zrobić tzw GST czyli Generic Scan Tool czy jakoś tak. Do pełni szczęścia potrzebny jest interface Consult II, a jak go zrobić to nigdzie nie znalazłem (na forum chłopaki robili do złącza obd 14 pinowego do p11 -ale to nie pójdzie w p11.144 - i nie wiem czy to był consult czy tylko odb) - no i do tego potrzebny jest soft od nissana - nie te opensource'owe zabawki...

 

Ja koniec koców kupiłem skaner diagnostyczny do obd2 U581 (z live data i przyszłościowo z CAN :-) - i kasuje nim checka, zczytuje kody błędów, mam dane w czasie rzeczywistym - ogólnie jest ok - chociaż daleko mu pewnie do Consult'a.. dałem za zabawke około 350pln+przesyłka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P11.144 jest złącze na 16 pinów, a nie na 14.

Wczoraj nie mogłem się połączyć poprzez kompa z ABS'em

(mechanik nie ja) - silnik diagnozowało super a ABS już nie.

Boshowski program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość coffee-l

hej! czy to mozliwe że w mojej primerze 99rok jest jeszcze złącze diagnostyczne OBD1? wszedzie pisze że OBD2 było juz od 96roku a u mnie jest złacze 14 pinowe czyli OBD1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Posiadam primkę z OBD2 i przymierzam się do kupna interfejsu do tego autka. Jeżeli ktoś z Was ma doświadczenie w diagnostyce tego modelu /99r/ proszę o wskazówki jaki inter zakupić i ewentualnie jaki programik jest przyjazny w diagnostyce. Dodam że interesuje mnie zwykła diagnostyka, prywatnie, garażowo na użytek własny bez wnikania w zawiłości techniczne i szczegóły. Chciałbym mieć możliwość kasowania/zczytywanie błędów, może jakieś testy np. sondy lambda i adaptacja zamontowanych elementów, np. przepływomierza. Takie tam podstawy. Proszę o porady bardziej wtajemniczonych praktycznie w temat. Obecnie jestem na etapie manual servis, jakoś sobie radzę bo do mechaników z dziedziny elektodiagnostyki w moim rejonie nie mam jakoś zaufania. Wychodzę z założenia że najpierw to ja muszę wiedzieć co jest, potem ewentualnie ktoś może grzebać w moim autku. To jest temat szczególny, a z doświadczeń innych wiem że czasem ktoś wyjeździ się po warsztatach, co jeden mechanior to mądrzejszy, kasa wtopiona nie mała a auto jak nie jeździło tak nie jeździ choć połowa części nowych... Z góry wielkie dzięki. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, 99r, WP11 po lifcie. OBD2, 16 pinów, kostka trapez równoboczny 2 rzędy, po 8 pinów w rzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na Allegro interfejs ELM 327 podłączyłem go do mojej Primery P11.144 i nie działa :( program ScanTool pokazuje komunikat: "Nie wykryto protokołu OBD: Proszę sprawdzić połączenie z samochodem, i upewnij się, że zapłon jest WŁĄCZONY." Napisałem do sprzedawcy może coś poradzi na mój kłopot ;) Teraz czekam na email z odpowiedzią.

A Wy macie pomysł co zrobić aby działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slobo, daj znać co jak w temacie, jak uda ci się lub nie uda pogadać z autkiem przez elm 327. Też wydaje mi się że ELM 327 powinien się skomunikować z primerką. i sam chcę taki inter zakupić ale jeszcze nie zamówiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, czekam z niecierpliwością na wieści. gdzieś wyczytałem że nie wszystkie ELM 327 są faktycznie na procesorze elm 327. po prostu są nieuczciwi sprzedawcy podszywający sie pod jakiś produkt a sprzedają chłam jakiś. ale to info nie sprawdzone. miejmy nadzieję że jest oki i pogadasz z autkiem. powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum chłopaki robili do złącza obd 14 pinowego do p11.

JEŚLI zna ktoś link do tego tematu bardzo bym prosił szukam już pare godzin cos an ten temat i nic z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nygus83
Sprzedawca przysłał email, ale jego podpowiedzi nic nie dały. Napisałem kolejną wiadomość może teraz coś wymyśli. Dam znać jak odpisze ;)

 

I jak tam? Coś wiadomo? Bo tez mam p11.144 i też szukam do niej fejsu do diagnostyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety okazało się, że interfejs ELM327 nie współpracuje z moim autem :/ Zwróciłem interfejs sprzedawcy.

Ja zakupiłem ELM327 V1.3 złącze OBDII i w mojej primerce p11.144 1.8 z 99r. smiga :) Wraz z interfejsem otrzymałem dokładną instrukcję jak skonfigurować to cacko i działa :) Zczytałem błąd i go skasowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...