Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Nawigacja


Gość Dysiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dysiek

Witam

 

Chcialem sie przede wszystkim przywitac, bo to moj pierwszy post.

 

Kupilem Primere z 2000 roku, ma ona zalozona nawigacje Xanavi Birview. Na CD mam mapy panstw Beneluxu. Czy mozna gdzies zdobyc mapy Polski? Przeszukalem cale forum, ale nie rozwiazalo to mojego problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dysiek

A da sie w jakis sposob przerobic stara nawigacje? Albo wgrac np automape? Jestem totalnie zielony w tym temacie, wiec wybacz za byc moze naiwne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze odpada wgrywanie innego softu niz oryginalny - nie bedzie to kompatybilne. Ze swojej strony jesli juz chcesz uzywac nawigacji polecam zakup PDA i odbiornika GPS. Wtedy masz do wyboru do koloru map - zarowno Polskich jak i krajow Europy Zachodniej. Dla przykladu polecam Automapa XL i zachodnia Europa Destinator 6 (zawiera rowniez glowne drogi europy wschodniej - Polska, Czechy, Slowacja i inne). Sam ostatnio jechalem Francja - Krakow i spowrotem z Destinatorem 6. Dziala perfekcyjnie i ulatwia zycie. Mozna jedynie skupic sie na jezdzie autem :) Frajda niesamowita.

 

P.S. Destinator jesli kogos interesuje jest rowniez w polskiej wersji jezykowej, wlacznie z komunikatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dysiek

A jakas przerobka wchodzi w gre? Wiem, ze jak navi ma gniazdo SD to mozna pokombinowac. Moja niestety nie ma, ale moze by jakos podlacyc to gniazdo? Sam juz nie wiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby cokolwiek zmienić w komputerze nawigacji potrzebne byłoby jakieś wejście do podłączenia kabla lub tak, jak pisałeś slot SD.

Co można zrobić na dziś?

Otóż, warto poszukać informacji o możliwości aktualizacji oprogramowania w urządzeniu. Jeśli znajdzie się gdzieś opis tego, jak aktualizować mapy nawet europy zachodniej, to może to być wskazówka prowadząca do aktualizacji programu z mapą Polski.

 

Innym wyjściem jest dostanie się do urządzenia, demontaż dysku i wgranie oprogramowania z mapą Polski. Ważne przy tym jest, aby wiedzieć jaki system operacyjny obsługuje dane urządzenie, bo to stanowi wykładnik stosowanego upgradu.

 

Niestety, nie zazdroszczę tej pracy. Warto jednak potrudzić się, gdyż zamiennik w postaci PDA - choć wygodny pod względem upgradu oprogramowania - pozostanie zawsze dodatkowym elementem w samochodzie, o którym trzeba pamiętać, choćby przy opuszczaniu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dysiek

Witam

 

No u mnie generalnie to wyglada jak PDA. Cala navi nie byla seryjna tylko poprzednia wlascicielka domontowala ja sobie. Tak wiec mam ekran przytwierdzony do kokpitu a reszta bajerow pod siedzeniem pasazera. Jest to jednak oryginalna navi nissana, stad brak mapy Polski. Dostac sie do tego nie jest problemem. CD z mapa Beneluxu moge sobie wyciagac bez problemu. Nie wiem jednak skad dostac kompatybilna mape naszego kraju. Albo chociaz znalezc jakis zaklad, ktory podjalby sie przerobki.

 

Prosze o jakies pomysly :-) i ladnie dziekuje za dotychczasowe rady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny kłopot.Oryginalne navi Nissana z radiem i CD + mapy niemiec.Próbowałem Tom Tom'a ale nie śmiga.Ciekawe co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro urządzenie czyta dane z płyty to sytuacja jest ułatwiona. Warto zatem poszukać czy istnieje oryginalne oprogramowanie zawierające polskie drogi. Proponuję www.google.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dysiek

Witam

 

Nudzilo mi sie i napisalem do Xanavi w tej sprawie :-) Watpie, zeby to cos dalo, ale zawsze mozna sprobowac :-) Na oficjalnej stronie (http://www.xanavi.co.jp) znalazlem tylko dwa adresy do nich: saiyo@mail.xanavi.co.jp i privacy@mail.xanavi.co.jp . Jakby ktos znalazl wiecej, to niech poda. Napisze i do nich :-)

 

A moze ktorys z Forumowiczow tez by napisal kilka zdan do Xanavi? :-)

 

[ Dodano: Sro 09 Maj, 2007 09:31 ]

No to chyba koniec nadziei na pomyslne rozwiazanie sprawy. Od Xavani dostalem takiego mejla:

 

Thank you for using our products.

 

The MAP CD-ROM in your Navigation system is not corresponding to country of Poland,

The MAP DVD-ROM used on Navigation for PATHFINDER(MY2005~2006) is newly designed matching for the system.

Therefore there is no interchangeability between them.

We are afraid that a map CD-ROM covered in Poland is not available.

 

We truly appreciate your patience and understanding.

If you have any furthen questions, please contact us by fax.

Thank you very much.

 

Tlumaczenie na szybko:

 

Dziekujemy za uzywanie naszych produktow.

 

Niestety mapy na CD uzywane w Pana nawigacji nie obejmuja Polski.

Mapy DVD, nowo zaprojektowane dla Pathfindera juz tak.

Mapy te (CD/DVD) nie wspolpracuja jednak ze soba.

Niestety nie ma dostepnej mapy na CD, ktora obejmowala by Polske.

 

Doceniamy pana cierpliwosc i zrozumienie.

Jesli ma Pan jeszcze jakies pytania, prosze kontaktowac sie przez fax.

Bardzo dziekujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sunny001

Do powyzszego maila .

 

Jesli dobrze zrozumialem to co napisales powyżej to znaczy ze nie ma mapy Polski na CD ale jest na DVD. I teraz moje pytanie czy to oznaczałoby że jeśli mam Xanavi Birdview - DVD - navigation w Primerze P12 z roku 2002- to mogłoby to zadziałać czy tak można to rozumieć w tej odpowiedzi od Xanavi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekawy czy w/w nowo zaprojektowane dla Pathfindera navi działa na dvd w

Primerce P-12

- jesli ktoś miał możliwość sprawdzenia prosze o opis....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wader11

o ile ja wiem to sie nie da i ceizko bedzie z oryginalna mapa polski- ja uzywam PDA i dziala jak rakieta- ale z wbudowana nawigacja w konsole to zawsze sa problemy :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam wszystkich, ja rowniez mam problem z nawigacja w swoim swiezo zakupionym nissanie, wiem tylko tyle, ze poprzedni wlasciciel w niemczech zainstalowal oryginalna nissan'owska navi i to wszysto co wiem na ten temat, chcialbym ja "uratowac" chociazby ze wzgledu na duzy i czytelny wyswietlacz (posiadam tez tomtom'a 510), moze ktos chcialby sie pobawic w tym temacie tzn. pomoc ?

 

[ Dodano: Nie 20 Kwi, 2008 12:29 ]

teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...