Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Laurel C32 Fer'a


Fer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szerokie opony i fele w chromie

Rolf, już są 205/60/15, 215 z przodu raczej nie wejdą bo będą obcierać, ale to trzeba kombinować. Felgi to już kiedyś sobie upatrzyłem i nie wiem czemu ale podobają mi się i jest rozmiar pasujący, rozstaw śrób - 7''x17''x4*114,3mm ale nie wiem czy et i otwór centrujący by przypasował

194.png

 

[ Dodano: Sob 14 Lip, 2007 15:56 ]

Dziś postanowiłem, że wymienie podkładki i odświeże montowanie tablicy.

Niestety już na pierwszych krokach zrobiło się skomplikowanie bo stara ramka została przymocowana do blachy za pomocą nitów (a w ich środkach były pręciki) i nie dało się ich normalnie rozwiercić tylko trzeba było na około ...

 

dsc00173ub6.jpg

 

Rdzy troche jest bo przez praktycznie 20lat nic nie było robione ...

 

dsc00174ng9.jpg

 

 

W poniedziałek dopiero będe dalej robił bo skończył się WD40, sklep z śrubami też mi zamkneli ...

 

[ Dodano: Nie 15 Lip, 2007 17:50 ]

Fer Twój sie prezentuje super a ten na zdjęciu z brewkami to jakas padaka

Ale nie widziałeś co ma pod maską ta padaka :Dhttp://img151.imageshack.us/img151/2883/laurel4storki5.jpg RB25DE , turba jakoś nie widze

 

 

A tak na poważnie też myśle nad serduchem innym, jeżeli w tym trzeba praktycznie całego rozebrać, czy nie lepiej dać 2.8TD wyciągnięty z patrola, bo takie silniki widziałem w Laurelach niestety na północy europy

 

Laurel 2.8TD:

http://img461.imageshack.us/img461/9066/untitledtg6.jpg

http://img512.imageshack.us/img512/5989/x1...nyxjys3csz6.jpg

http://img461.imageshack.us/img461/4294/x1...nyxjys3czi8.jpg

 

Patrol 2.8TD

http://img.otomoto.pl/photos/original/C2/C.../C2463695_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fer zamień się z jakimś patrolowcem na silniki :D Silnik z Laurela jest dośc pożądany w kręgach ludzi którzy naprawde jeżdżą w terenie swoimi Patrolami.

Spowodowane jest tym, że laurel ma żeliwną głowicę, a Patrol aluminiową, która przy większej nieuwadze staje się obiektem przegżania i wybucha, a raczej pęka na środkowych cylindrach. Zostaw lepiej dziadziusia w spokoju, niech sobie klekota jak klekotał.

Tak myśle JA, człowiek nie do końca żądny koników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dołaczam sie do apelu , nie rob w nim nic teraz jest piekny ... tendencja jest taka ze coraz wiecej polakow stac na auta nowe i nowsze wiec za rok dwa góra 3 bedzie on wygladał jak cos z innej planety:) moj wujek miał takiego w benzynce 6 cyl palił na dotyk a chodził jak marzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tendencja jest taka ze coraz wiecej polakow stac na auta nowe i nowsze

Gdybym bardzo chciał to rodzina może by wypruła te 30 tys zł na jakieś nowe maluteńkie wozidełko w najuboższej wersji i co z tego, jak kupujesz nowy samochód i za pierwsze przeglądy musisz płacić po 1000-1500zł, a jak samochód ma już te 4-5lat to też trzeba powoli dokładać do tego interesu :) A samochód jak na 21lat jest z nim o wiele mniej problemów niż z 9cio letnim Renault Megane w rodzinie ;)

 

Może w następne wakacje coś się ruszy w strone "odnowy" bo skończe szkołe i jakaś robota wpadnie i będzie za co odnawiać. W tym tygodniu może zrobie mu sesje zdjęciową jak pogoda dopisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z toba nie chodziło mi o kwestie finansow, nie chciałem zebys pomyslał ze sugeruje ze cie nie stac chodziło mi o to ze zjawiskowosc takich aut i egzotyka z roku na rok bedzie rosła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw lepiej dziadziusia w spokoju, niech sobie klekota jak klekotał.
zgadzam się w 100% ten klakot ma swój urok :)

A co do felg to ja bym go widział na czyms takim:

828b8e8c749172c5.jpg

plus "baloniaste" opony. Nowoczesne alu do starej bryki mi trochę nie pasują, ale to tylko moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu mam mieszane uczucia - aktualny silniczek jest niezawodny, zawsze zapala i chodzi, ale jest minus - brakuje troche mocy przy wyprzedzaniu i trzeba zrobić naprawde dużą zakładke by się rozpędzić. Były produkowane z 2.4 benzyną i one mają 140km co jest ani za mało ani za dużo a bardzo sprawnie pracuje.

 

Co do felg to Azorek nie zapominaj że to jest Japoniec a nie Amerykanin ;) balonów nie powinno być :)

 

 

244184580_2

244184580_1

244184580

 

18" x 7,5" ET 35 10x112/114,3/120

 

Tak by potem założyć oponki 215 przód, 225 tył, profil 40-45 :) Ale ciężko z taką szerokością opon, bo 205 na aktualnych felgach mają minimalny zapas pod błotnikiem.

 

Ale wystarczy aktualne felgi zrobić i odnowić wszystkie plastiki - grill oraz wstawki w zderzakach oraz na drzwiach na srebrne i wystarczy ;)

 

[ Dodano: Sro 19 Wrz, 2007 13:55 ]

A co do nowych felg, to wszystko zależy od danej obręczy czy pasuje, mi np podobają się felgi co mam w podpisie :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do felg to Azorek nie zapominaj że to jest Japoniec a nie Amerykanin ;) balonów nie powinno być :)
chdziło mi bardziej o klasyczny wygląd i trendy panujące w latach produkcji Twojego auta. Jestem zdania że do auta z np. 85r. powinno się montować akcesoria i gadżety z 85r.

Np. reflektory świecące na żółto bo wtedy był to hicior, a nie na niebiesko bo teraz jest taka moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc00285ip3.jpg

"Nowa" klubowa podkładeczka do tyłu, nie miałem jak wymienić całej na klubową to starą zrobiłem :D Ładnie błyszczy :one:

 

Co do felg to racja, moje felgi są gdzieś z 89-93 roku albo zaraz z 87, bo 1 właściciel je założył. Jeszcze jedne felgi fajnie wyglądają na nim - coś al'a Ronal R10 Turbo r10.jpg

Ale nie można ich założyć do Nissana bo mają rozstaw 4*100 i 4*108. A co dziwnego to już któryś z kolei Laurel 2.4 z takimi samymi felgami

fb08_27.JPG

f89c_27.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fer, miałeś rację, balony do laurela raczej by nie pasowały, ale te ronale :one: :one: :one: miodzio, prawdziwe klasyki i do tego idealnie by wyglądały w laurelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wleciała "klubowa" ramka na tył :P

dsc00288pk0.jpg

 

Możliwe że pomaluje ten plastik gdzie ramka jest umocowana na czarny połysk (tak jak ramka) lub na srebrno, aktualnie schodzi czarny matowy kolor dosyć wyblakły oraz te "listewki" metalowe w zderzakach polece na srebrno by był "akcent" :) W poprzednim Laurel'ku były oryginalne "pochromowane".

 

Dodatkowo myśle nad wymianą kierunkowskazów z przodu i na błotnikach na białe, ale musze szukać takich by tylko wymienić bez cięcia itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fer, a ta ramka jakaś samoróbka ? bo inna od tych naszych

Tak, moja stara z niemieckiego komisu pomalowana sprayem na czarno i naklejona naklejka zewnętrzna klubowa :D Miałem dość podkładki z komisu bo co drugi samochód ma niemiecką podkładke, a białej naklejki nie miałem gdzie nakleić :one:

 

Co do białych kierunków to jeszcze musze wymierzyć przednie kierunki i może coś podejdzie od Golfa I, II, Polo II - http://moto.allegro.pl/it...zaka_bialy.html

A boczne to musze szukać wśród Nissanów, które mają mocowane z błotnikach i trzeba je przekręcić w lewo i wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno się tutaj nie odzywałem :(

 

Aktualnie staneło na poszukiwaniach brata bliźniaka ;) Szukam drugiego samochodu by powymieniać pare części wnętrza i zacząć coś dłubać w mechanice, jak narazie ustaliłem, jeżeli kupie drugiego to zaspawam mu most :diabel2: oraz nieźle odchudzić ;) Ogólnie chciałbym na wiosne mieć drugi samochód do zabawy jazdy bokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś tego na dawcę: tutaj

chyba dobra cena i pierwszy właściciel

 

Nie ma takiego ogłoszenia ale wiem które ;) 401 cena, na zdjęciach taki zielonkawy i pisało że sprzedany zderzak, błotniki, lampy i fotel kierowcy. Gdyby tak było to już by stał pod blokiem ... Ale sprzedane także były maska, tylna klapa, drzwi ... więc dziękuje, a np koleś za 2 tylne lampy chciał 200zł, pare pierdół i kupie kompletnego na chodzie za 2400zł ale troche zmęczonego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację Fer, coś za 4 stówy był, ale wiesz co najlepsze - zdjecie całego auta, o sprzedanych częściach ani słowa, pisał tylko że zepsuta skrzynia automatyczna, a pozostałe rzeczy cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na spocie się pochwale nowym nabytkiem :D Jedynie 2 sztuki ;)

268742004fk2.jpg

 

Ostatnio zrobiłem przegląd podwozia, jak znajde pare dni wolnego powalcze z rdzą :x

 

Progi są zdrowe, lecz na tych zagięciach blach jest nieciekawie z obu stron od przodu na odcinku ok 15-20cm :( reszta to są albo punkt gdzie już odchodzi metal, albo poprostu rudawy nalot.

 

img6785na7.th.jpg img6787xt9.th.jpg img6796qp8.th.jpg img6797vj8.th.jpg img6789mp5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - a kiedy konserwowałeś podwozie??

Bo szkoda tego zaniedbać a widać że cienka warstwa została, tym bardziej że podłoga i progi zdrowe.

Hmm jak przypomne sobie jak wyglądały progi mojego ex-12 letniego cinquecento to aż zgroza bierze :D zwłaszcza w porównaniu z tymi fotami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Z ciekawości - a kiedy konserwowałeś podwozie??

A czego się orientuje to chyba od 2000 roku nie była robiona, ale samochód sporadycznie jeździł w zimie, lecz co roku stał po 3-5 miesięcy pod chmurką nad morzem gdzie słona woda.

 

Najlepiej najlepiej byłoby wypiaskować połowe podwozia i pomalować jakimś podkładem a potem na to konserwacja, ale nie mam gdzie za bardzo wypiaskować, bo w garażu pełno rzeczy a potem czyścić to z kurzu :/

 

 

Wczoraj skończyłem metamorfozę :D Auto mocno odmłodniało i wygląda naprawdę dobrze i nie tak "skąpo" ;)

 

 

dsc3062i.th.jpg dsc3059.th.jpg dsc3098q.th.jpg dsc3095.th.jpg

dsc3107.th.jpg dsc3106.th.jpg dsc3153o.th.jpg dsc3156.th.jpg

dsc3125r.th.jpg dsc3138r.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny wóz, jakiegoś SR20DET z S14 tylko mu brakuje, z tą skrzynią co masz fajnie by to latało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...