Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10, P11, P11.144] Brak światła wstecznego


Gość Marcin8211
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin8211

Witam !!!

Nie pali mi się światło wsteczne w Nissanie Primera P10. Sprawdzałem i do żarówki nie dochodzi napięcie, więc podejrzewam że to wyłącznik. Gdzie on się znajduje.

Z góry dziękuję za odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Bluebirdzie jest umieszczony w dolnej cześci skrzyni biegów- najprawdopodobniej w Primerce jest już zabudowany od góry- dojdziesz do niego jak dobrze poszukasz (weź dobrą latarkę) jest on w górnej części skrzyni - musisz zajrezeć pod maskę by tam się dostać... jego wymiana nie powinna przysporzyć problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bombel, zobacz pod kierownicą albo pod maską tam tez jest skrzynka z bezpiecznikami. W manualu jest schemat ale nie miałem czasu poszukać gdzie dokładnie jest bezpiecznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P10 czujnik wstecznego jest na dole skrzyni. U mnie kable nie stykały w czujniku - trzeba było wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie szukalem ale zaden nie jest podpisany ze od cofania.

"Back up lamp"

I nie jest. To jest wspólny bezpiecznik dla kilku innych rzeczy.

Może po prostu uszkodziłeś czujnik lub wtyczkę. Jest od przodu auta, niebieski. Zrób mostek we wtyczce (na zapłonie oczywiście) i będzie jasne gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo pytanie p w P11.144. Działał, a nie działa. Zarówka jest ok, bo jak zamieniłem miejscami z przeciwmgielnym to swieciła. Gdzie jest bezpiecznik od wstecznego??

 

Bombel masz sedana tak jak ja na 90% obstawiam wiązkę idącą do tylniej klapy, mi też te kable się poprzecierały ( popękały ) wymieniałem już dwa przewody do zamka klapy bagażnika teraz będę zmieniał te od wstecznego bo też nie mam. A swoją drogą to się nie popisali z tą wiązką. Klapę otwiera się dość często więc chyba nie trudno przewidzieć że od ciągłego zginania prędzej czy później będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Mam takie samo pytanie p w P11.144. Działał, a nie działa. Zarówka jest ok, bo jak zamieniłem miejscami z przeciwmgielnym to swieciła. Gdzie jest bezpiecznik od wstecznego??

 

Bombel masz sedana tak jak ja na 90% obstawiam wiązkę idącą do tylniej klapy, mi też te kable się poprzecierały ( popękały ) wymieniałem już dwa przewody do zamka klapy bagażnika teraz będę zmieniał te od wstecznego bo też nie mam. A swoją drogą to się nie popisali z tą wiązką. Klapę otwiera się dość często więc chyba nie trudno przewidzieć że od ciągłego zginania prędzej czy później będzie problem.

Ja także miałem problem z ta wiązka, trzeba znależć miejsce przetarcia, rozciąć i polutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Lancer901

podlaczam sie do tematu, posiadam p11 144 1.8 z 2000r. zetknelem kabelki przy skrzyni na dole i nie swieci zarowka, czyli czujniki te sa dobre, a na gorze chyba nie widzialem zadnego

 

witam ponownie, przed świętami sprawdziłem kable przy klapie bagażnika, były odcięte ! :D podłączyłem i zaczeły świecić podświetlenie tablicy :) i wsteczne jako mgielne :) padł mi czujnik od wstecznego, dziś sprawdzam czujnik od wstecznego i napisze po naprawie co i jak :) aha, przeciełem tą gumową osłonę przy klapie :) inaczej bym nie zopbaczył przeciętych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk8261

Witam posiadam P10 i moje pytanie : jak czujnik jest popsuty, a się wezmie te dwa kabelki co do niego dochodzą i sie dotknie jeden z drugim przy właczonym zapłonie to powinny się zapalić swiatła wsteczne? Bo też nie pali mi swiatło wsteczne , żarówki sprawdzałem , kable przy klapie polutowane bo dwa byly przerwana ale i tak nie pali. (swiatło mgielne i podświetlenie trablicy jest jedynie brak wsteka :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

U mnie też nie chciały działać wsteczne światła, dopiero wczoraj znalazłem przyczynę, okazało się że zaśniedziały kable przy samym czujniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, nawiązując do tematu, wczoraj rozwiązałem problem. W moim sedanie okazało się, że przetarł się kabel w klapie bagażnika. Jest on źle zamontowany i narażony na uszkodzenia. Kabelek zlutowany i wszystko działa. Wcześniej nie działało mi podświetlenie tablic i też przetarł się kabel w klapie bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, odkopię troooooochę temat :) Mam P11.144 kombi.... bez światła wstecznego, a przegląd tuż, tuż :)
- zmierzyłem miernikiem i nie dochodzi prąd do gniazda żarówki
- wlazłem na parkingu przed blokiem pod samochód i do skrzyni biegów dochodzą dwie wiązki kabli... od przodu czujnik niebieski, od tyłu czarny (poniżej foto).

czujnik-przod.jpg

czujnik-tyl.jpg

....na tyle na ile mogłem wyciągnąłem wtyczki i przetarłem styki, nie miałem za dużego pola manewru i nie wiem czy dobrze zmostkowałem wtyki przy czarnej wtyczce... ale bez efektu, światła dalej nie ma. Nie miałem za dużo czasu, ale sprawą chcę się zająć dokładniej na weekend, stąd moje pytania:
1. Czy za światło wsteczne na pewno jest odpowiedzialny czarny czujnik?
2. Czy jest bezpiecznik od wstecznego i jeżeli tak to który to?
3. Czy dobrze kombinuję... aby zmierzyć miernikiem czy prąd dochodzi do wtyczki, trzeba jeden przewód zetknąć z pinem we wtyczce a drugim poszukać masy np. na skrzyni (w tym wtyku podawany powinien być prąd cały czas, czy to jest "0"?) - przepraszam, ale laikiem jestem w tych sprawach ;)

...może jeszcze macie jakieś sugestie co mógłbym sprawdzić?

...dzięki.

Edytowane przez arturocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przewody które idą z lewej strony w łączniku gumowym pewnie jest przerwa . 

 

 

...i po problemie - okazało się jednak, że to wina przerwanych przewodów w łączniku gumowym przy tylnej klapie  - BRAWO nice-wawa ;)

 

Wydaje mi się, że czujnik od wstecznego to ten niebieski zamontowany z przodu skrzyni biegów. Sprawdzałem miernikiem ciągłość obwodu na czujniku i w momencie przełączenia na wsteczny obwód się zamykał właśnie na niebieskim - a na czarnym cisza ;)

 

W każdym razie przewody jako tako polutowane, na mrozie nie było to łatwe.... oby do wiosny!

Edytowane przez arturocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Miałem podobny problem. Brak światła wstecznego. Po podpięciu żarówki na krótko do akumulatora okazało się, że żarówka jest sprawna. Na wyjętej żarówce napięcie w gnieździe było 12 V. Po włożeniu sprawdzonej żarówki nie świeciła. Zacząłem sprawdzać wiązkę na wtyczce przed klapą bagażnika, niby też było 12 V ale gdy żarówka była wpięta spadało prawie do zera napięcie. Znalazłem na forum, że może to być wina czujnika. Nie mogłem go znaleźć, ale to jest ten czujnik z lewej strony silnika w skrzyni biegów, ma dwa piny. Odpięcie wtyczki i sprawdzenie jej: na jednym pinie +12V, na drugim 0V. krótkim kabelkiem zrobione zwarcie na tej wtyczce i wszystko zaczęło działać, światło z tyłu zaczęło świecić. Czujnik zamówiony i wymieniony.

Przy wymianie trzeba uważać, bo wylatuje olej ze skrzyni, dlatego trzeba to zrobić możliwie szybko lub później uzupełnić poziom płynu w skrzyni (ale po co robić sobie dodatkową robotę :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...