Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porady eksploatacyjne i naprawy


Gość georgeroz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moze ktos z forumowiczow wie cos na temat automatycznie wysowanej anteny w Nissanie Navarze. W moim przypadku ulegla ona zlamaniu przy nasadzie i nie chowa sie w tym momencie do konca. Z tego co sie orientuje jest mozliwosc dokupienia pojedynczych elementow. I tu moje pytanie - czy wie ktos cos na ten temat i ile taka przyjemnosc moze kosztowac... W ASO zapewne zaproponoja wymiane calej anteny i to za XXXX zl ... Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

 

(jezeli ten post powinien byc w dziale CAR-Audio to przepraszam i prosze o przeniesienie go)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze troche pomarudze - gdzie moge dostac bat do Navary... Moze ktos ma jakies dojscie albo chociaz uswiadomi mnie cenowo ile to moze kosztowac... Przynajmniej nikt mnie nie zrobi w "balona"

Dzieki Ruda i pozdrawiam.

PS: Profil done

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam to jest moj pierwszy post wiec chcialbym sie przywitac :o :smile: od dzisiaj stalem sie posiadaczem Navary 04 z podwojna kabinka i nadbudowa :-))) ma ktos moze instrukce do tego samochodziku ??

 

jak narazie mam tylko pytanko odnosnie napedu co oznaczaja poszczegolne literki na lewrku od napedu ?? i jaki jest najkozystniejszy w trudnym terenie i podjazdach dopiero zaczynam swoja przygode z 4x4 i jestem zielony z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajnie że jesteś - tu parę osób też jeździ nissanami 4x4 różnego typu.

 

Co do lewarka napędu - jeśli jeszcze nie zdążyłeś tego wypróbować to:

 

4L - napęd przód i tył, redukcja (jedziesz wolniej ale za to z większym powerem), do bardzo trudnego terenu, stromych podjazdów, etc

4H - napęd przód i tył, bez redukcji, czyli normalne przełożenie do jazdy w terenie

N - neutral, brak przełożenia na koła

2H - napęd tył, do jazdy po szosie

 

W moim starym KingCab to przyłączenie przedniej osi wymagało jeszcze przekręcenia zapinki przy kołach, w późniejszych wydaniach już robiło się samo, w nawarze D40 (najnowszej) nie ma już dodatkowego lewarka - wszystko załatwia przełącznik, a dodatkowo jest blokada tylnego mostu (włączana elektronicznie). Wot, postęp. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za informacje bede kombinowal w terenie :):):)

czyli na N (neutral) nie ma przelozenia na kola) i nie ruszy ?? czy to taki "luz" tylko ze na napedzie?:)

 

dzisiaj probowalem podjechac pod dosc ostra piaszczysta gorke i tak z 5m przed koncem zatrzymywal sie i nie chcial jechac dalej :(

ale ze zjechaniem nie bylo problemow :):):)

bede musial pokombinowac jeszcze bo wprawy nie mam i to pewnei zawarzylo o nie zdobyciu szczytu :)

macie moze jakies rady?

 

pozdrawiam serdecznie

 

 

aaaa bym zapomnial jeszcze jedno pytanko z innej beczki :

 

jak jest z polaczeniem radia (bo niestety wyjeli za granica:( jaka tam jest kostka i czy trzeba zastosowac jakas przejscoiowke bo ja dzisiaj wygrzebalem jakas taka mala i wydaje mi sie ze konieczna bedzie przejsciowka co wy na to??

 

jeszcze raz pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w terenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy postep...wajcha wlaczasz i wiesz ze zalaczylo a tu sie patrzysz na mrugajaca kontrolke i nie masz pojecia jak dlugo mu zejdzie na przelaczeniu...

 

No co racja to racja, choć tego pokrętła jeszcze nie testowałem - dopiero czekam na odbiór.

No i taka dodatkowa wajcha to zawsze bajer - szczególnie jak ktoś zielony w temacie wsiada do auta :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam rozpracowalem juz napedy :)

mam teraz inne pytanko moze wiecie do czego sluzy przycisk "heat" po lewej stronie kierownicy pod regulcja swiatel po nacisnieciu go zwiekszaja sie obroty ... co on podgrzewa i czy to normalne ze obroty tak skacza??

przy okazji zapytam sie czy wasze navarki tez tak sie trzesa na jalowym biegu ?? i czy jest mozliwosc minimalnego zwiekszenia obrotow na tym biegu zeby pracowal troszke kulturalniej :-))

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heat - służy do podgrzania silnika na rozruchu. Obroty wtedy wzrastają na około 1,5 tys.

 

Na jakim poziomie utrzymują Ci się wolne obroty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Trzeba dodać, ze "heat" działa tylko na postoju. Jak ruszysz to się wyłączy. Polecam założenie ogrzewania postojowego Webasto lub Eberspreher (nie pamiętam jak się poprawnie pisze Ebera). Mam w plaskaczu takie ogrzewanie i jest to cudny wynalazek.

Co do napędów.

Nie jest straszną wadą włączanie elektryczne i co ważne żadna elektronika nie ma tam zastosowania. Są po prostu proste cewki lub silniki sterujące napędami. Czasem jest też tak że sterowanie jest podciśnieniowe lub nadciśnieniowe ale to raczej w zmotach aftermarketowych.

Jest wiele wariantów dołączania napędu. Może być tak jak kolega pisał, że sprzęgiełka trzeba ręcznie włączyć, czyli manuale i to jest niezły patent. Ale mogą być też automaty, które niestety mają małą wytrzymałość.

Ogólnie to warto się zapoznać dokładniej z działaniem układu przeniesienia napędu we własnym samochodzie. Pozwala to dłużej się cieszyć bezawarjną eksploatacją.

 

Jak macie wątpliwości to zapraszam na www.rajdy4x4.pl

Kopalania wiedzy o 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mysle sobie ze troche glupio ze chlodnica nie jest za jakas kratka czy czyms takim coby ja ochronilo przed np wpadajacym wroblekiem przy 100km/h

 

jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem takie osłony na ebayu.

 

http://img218.imageshack.us/img218/2182/592vs5.jpg

 

albo takie

 

http://img214.imageshack.us/img214/9239/011vm6.jpg

 

albo

http://img180.imageshack.us/img180/7097/04...madabumplj7.jpg

 

albo to (tu najlepiej widać)

 

http://img295.imageshack.us/img295/9125/ni...madac300ev0.jpg

 

albo z wzorkami , co Wy nato :D

 

http://img293.imageshack.us/img293/8229/11...5n25413bvm7.jpg

 

 

 

można pomysleć i kupić wspólnie dla wszystkich zainteresowanych coś takiego lub podobnego w USA lub GB a koszty przesyłki będą niższe i cena też. Ceny samej osłony chłodnicy to $35 a z osłoną chromowana zderzaka $300

 

 

Kolejna propozycja: zrobić samemu z siatki tuningowej , koszt 40 PLN plus 1 własna roboczogodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mysle sobie ze troche glupio ze chlodnica nie jest za jakas kratka czy czyms takim coby ja ochronilo przed np wpadajacym wroblekiem przy 100km/h

 

jakies pomysly?

 

Zdemontuj zderzak i wklej poprostu siatke tzw. tuningową.

Aby było mocniej najlepiej jest przyspawać os tyłu zderzaka takie plastikowe klocki i na wkręty zamocować siatkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Temat liny holowniczej - kinetyka . Wczoraj ciągniety był mój VW T4 miałem tylko dwie linki - made by supermarket - strzelały co chwilę, a jeszcze lało jak cholera.

 

Dobrze wozić ze sobą coś porzadnego - trafi sie ktoś zeby go wyciągnąć, a będzie miał taką gó..nianą linkę i tylko się można wkurzać przy wiązaniu i ponownym wyszarpywaniu. Uciąg minimum 4T powinien wystarczyć jak samochód nie jest mocno wklejony.

 

6T będzie the best. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Ryży Koń

WIesz, tez myślałem o kinetyku ale mi przeszło. Powód jest prosty. Jak będziesz wyciągał osobówkę to możesz kawał samochodu wyrwać. Lepiej taśmę do holowania ale nei kinetyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyszło nam że taśma i kinetyk. :D

 

Taki zestaw dobrze mieć. Tasma mocna dużo nie kosztuje. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem dziwne piski spod maski.

 

Podczas przeglądu Panowie Mechanicy obniżyli zamek maski.Teraz lepiej dociąga i nie piszczy. :one:

 

Przedtem myślałem , że to gumowe zderzaki maski. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w autku najczęściej zestaw kinetyk+tirfor :D To drugie do czasu aż się dorobie na wincza :P

 

Wyciągam kinetykiem jak nie zapakuję tirfora do samochodu (najczęściej w lecie), a w zimie to tirforek i powolutku wyciąga, a z racji, że terrano jest cięższe od większości plaskatych to je wyciąga. Bo przy zestawie: wyciągający Samurai i wyciągany Terrano to miałem takie dziwne wrażenie, że Samurajek się coraz bardziej zbliżał do Terrana :D

 

A urwać to można, jak drugi kierowca nie będzie gazem pomagał. Zawsze jak plaskatego wyciągam to zaczepiam o coś mocnego np. otwory w podłużnicach podwozia (oczywiście szekielką), bo jak dawniej tato wkleił dużego fiata po zderzaki w błotku i zaczepiliśmy linę o fabryczne mocowanie to pękło :D Całe szczęście, że szekla+zaczep poleciały wyżej UAZa bo by było nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanko, czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie mogę skombinować instrukcję obsługi do navary d40 le po polsku.

Swoją navkę kupiłem od brokera z rynku niemieckiego , a w ichnim języku to ja nie bardzo kumam.

W najbliższym salonie aso formalności z polską gwarancja coś mi się przedłużają i ksiązki po polsku też dać na razie nie chcą, może istnieje instrukcja na płycie?

W zasadzie nic mi się nie psuje ale chętnie coś tam bym poczytał , bo nie wiem jeszcze do czego wszystkie przyciski służą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jakiś czas temu borykałem się z problemem (nawet dałem zapytanie na forum) wymiany postojówki i żarówek kierunkowskazu w D22 no i w końcu stało się, żarówka się spaliła. Podejście od góry nie możliwe nawet dla kogoś z małymi rękami. Konstrukcja przodu to nadal D21 z tym, że tam nie było świateł zespolonych i podejście do kierunkowskazu było banalne bo wystarczyło odkręcić 2 śrubki z przodu. W D22 wyjścia są dwa wyciąganie lamp co dodatkowo wiąże się z odpinaniem atrapy lub odpięcie nadkoli. Ja wybrałem tą drugą opcję. Parodia jak dla mnie bo by wymienić żarówkę należy wejść pod auto wypiąć spinki odchylić nadkole i na czuja wymienić żarówkę. Roboty pół godziny,a i uwalić trzeba się po łokcie. Nic innego jak życzyć posiadaczom tego modelu by nie przytrafiło im się to na trasie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...