Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
Guest CZAJNIK

Nissan N-14 GTI Racing Car

Recommended Posts

ammaimon

A szpera dedykowana do Primery P10GT bedzie pasowac bez klopotu do skrzyni w Sunnym GTI? Bo dedykowanych do pulsara, albo juz nie produkuja (jak chyba Quaife) albo nie ma wogole w ofercie :/

Kiedys na Nissantechu poruszylem temat ITB do SR20DE. Wiekszosc odradzala ten pomysl, bo "lepiej zeswapowac VE", ale dowiedzialem sie wlasnie, ze do prawidlowego ogarniecia ITB jest konieczny algorytm alfa-N i korekcja barometryczna, czyli "mapsensor mierzący jakie jest danego dnia ciśnienie atmoferyczne-nazywa się to tez korekcją wysokościową,bo rzecz jasna że cisnienie atmosferyczne zmienia sie wraz z wysokością npm."

Jestem bardzo ciekawy, jaki bedzie efekt koncowy u Ciebie, bo sam ciagle mysle o ITB, ale ogrom pracy i koszt narazie mnie troche przerazaja.. Masz moze jakies zdjecia, jak to u Ciebie wyglada?

Pozdr

PumaRST
A szpera dedykowana do Primery P10GT bedzie pasowac bez klopotu do skrzyni w Sunnym GTI?

przecież to te same skrzynie.

Guest CZAJNIK

dokładie szpera z p10 gt i n14 to to samo pulsar to raczej szpeera do GTI-R

a co do mapsensora to właśnie DTA obsługuje mapsensor dlatego mogę w końcu wywalić przepływkę

a co do VE to poza tym że głowica ma większe kanały to zmienne fazy w wyścigach to dla mnie kompletna bzdura bo i tak tego się nie wykorzystuje ..zreszta kanały w mojej głowicy mam rozwiercone bardziej niż w VE więc tak naprawdę mam co mi trzeba

jak nie masz chęci nic grzebać to wrzuć VE i temat załatwiony...ja miałem SR20 DE do dyspozucji i stwierdziłem że jak mam wydać kolejne pieniądze na VE to wolę je zainwestować w mój motor i lepiej na tym wyjdę skoro i tak miałem zamiar grubo dłubać :whistle:

Coobcio

jak nie masz chęci nic grzebać to wrzuć VE i temat załatwiony...ja miałem SR20 DE do dyspozucji i stwierdziłem że jak mam wydać kolejne pieniądze na VE to wolę je zainwestować w mój motor i lepiej na tym wyjdę skoro i tak miałem zamiar grubo dłubać :whistle:

Hamownia najlepiej to zweryfikuje :)

Guest CZAJNIK

dokładnie ..masz rację :rolleyes:

ammaimon

aaa.. faktycznie, zapomnialem, ze u Ciebie bedzie tym sterowac DTA :)

dzieki za tip ze skrzynia, ale mimo znalezienia szpery w ofercie, informacja jest, ze produkcja zostala przerwana :-/

nie no, ja VE nie chce na 100%, bo moje DE juz jest zbyt zdlubane, zeby sie bawic w zmiane silnika. teraz poprostu probuje wycisnac z niego jak najwiecej ;-) jakbys mial jakies zdjecia ITB to chetnie zobacze jak to u Ciebie wyszlo :)

Pozdr

Guest CZAJNIK

fotki aktualnego ITB masz na poprzedbniej stronie w tym temacie co prawda jeszcze bez wszystkich lejków i wlotu ale samo ITB jest

żeby nie było że projekt stoi

20110417072.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

20110417075.th.jpg

i kółko z czujnikiem położenia

20110417073.th.jpg

Edited by CZAJNIK

Coobcio

Bardzo fajnie wyszło mocowanie czujnika położenia wału, nie ukrywam że skomplikowany projekt i oby jakiś ciekawy efekt z tego wyszedł :)

Guest CZAJNIK

no nie ukrywam że bez tiga do alu to niektórych tematów bym nie ogarnał :rolleyes:

trzeba przyspieszyc troche robotę bo tez nie moge doczekac sie efektów

podj

Co tam masz za zawias ??

Guest CZAJNIK

produkt własny na wkładach Bilsteina :rolleyes:

aktualnie jestem w trakcie odchudzania belki przedniego zawieszenia bo waży 26kg a to mnie zupełnie nie satysfakcjonuje.

PumaRST

produkt własny na wkładach Bilsteina :rolleyes:

odblokuj sobie skrzynkę bo mam pytanie w tej kwestii. Lub napisz mi PW czy mozesz wykonać taki gwint do N15 i napisz koszt oraz co potrzeba z oryginalnych gratów i wszystkie potrzebne info.

Edited by PumaRST

Guest CZAJNIK

opustoszyłem całą skrzynkę więc chyba powinno działać :rolleyes:

sorry, nie zwróciłem uwagi ze w skrzynce mieści sie tylko 50 wiadomości :whistle:

porcja nowych fotek prosto z budowy:

20110430081.th.jpg

20110527094.th.jpg

20110527095.th.jpg

20110531098.th.jpg

20110531099.th.jpg

Edited by CZAJNIK

PumaRST

Ile zgubiłeś KG na tej belce??

Guest CZAJNIK

ok 10kg

jeszcze trochę i odpalanie motoru

PumaRST

oo to może posłucham na zywo jak on żyje

Guest CZAJNIK

no chyba ażtak szybko to nie nastąpi bo najpierw muszę ogarnąć do końca Twojego aby spokojnie sie zabrać za instalację,wiązkęsilnikową i podłączenie DTA. czyli wezmę urlop i zaszyje siew ciszy i spokoju:)

rastaman81

powiem ci ze grubo idziesz z tematem... ja ogólnie bawiłem się civic hb z 93r (jajko) i własnie do tego mniej wiecej dażyłem ale niestety plany na ten moment sie zmieniły i musiałem honde sprzedać i kupic coś ekonomicznego :( choć z almy jestem zadowolony :rolleyes:

Guest CZAJNIK

z tematem może grubo ale z czasem na posuwanie się do przodu to już mniej. ale mam nadzieję że w końcu uda mi sie dopiąc wszystko i wyjdzie cos naprawdę tłustego jak na wolnossaka:)

PumaRST

ale chyba przyspieszyło trochę

Guest CZAJNIK

ale chyba przyspieszyło trochę

oj raczej nie:)

Ali-En

Czajnik, Twoja laminatowa maska GTI-R skąd była brana? Sam robiłeś?

Guest CZAJNIK

kupiłem od kolesia z rally crossu ale teraz mam zamiar formę zrobić na całe body poszerzone

Ali-En

Czyli będziesz robił jeden kawałek maska i błotniki? Czy jak?

Guest CZAJNIK

nie każdy element osobno: maska tylna klapa zderzak przedni i tylny błotniki poszerzone przódi tył