Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan N-14 GTI Racing Car


Gość CZAJNIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A szpera dedykowana do Primery P10GT bedzie pasowac bez klopotu do skrzyni w Sunnym GTI? Bo dedykowanych do pulsara, albo juz nie produkuja (jak chyba Quaife) albo nie ma wogole w ofercie :/

 

Kiedys na Nissantechu poruszylem temat ITB do SR20DE. Wiekszosc odradzala ten pomysl, bo "lepiej zeswapowac VE", ale dowiedzialem sie wlasnie, ze do prawidlowego ogarniecia ITB jest konieczny algorytm alfa-N i korekcja barometryczna, czyli "mapsensor mierzący jakie jest danego dnia ciśnienie atmoferyczne-nazywa się to tez korekcją wysokościową,bo rzecz jasna że cisnienie atmosferyczne zmienia sie wraz z wysokością npm."

 

Jestem bardzo ciekawy, jaki bedzie efekt koncowy u Ciebie, bo sam ciagle mysle o ITB, ale ogrom pracy i koszt narazie mnie troche przerazaja.. Masz moze jakies zdjecia, jak to u Ciebie wyglada?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładie szpera z p10 gt i n14 to to samo pulsar to raczej szpeera do GTI-R

 

a co do mapsensora to właśnie DTA obsługuje mapsensor dlatego mogę w końcu wywalić przepływkę

 

a co do VE to poza tym że głowica ma większe kanały to zmienne fazy w wyścigach to dla mnie kompletna bzdura bo i tak tego się nie wykorzystuje ..zreszta kanały w mojej głowicy mam rozwiercone bardziej niż w VE więc tak naprawdę mam co mi trzeba

 

jak nie masz chęci nic grzebać to wrzuć VE i temat załatwiony...ja miałem SR20 DE do dyspozucji i stwierdziłem że jak mam wydać kolejne pieniądze na VE to wolę je zainwestować w mój motor i lepiej na tym wyjdę skoro i tak miałem zamiar grubo dłubać :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz chęci nic grzebać to wrzuć VE i temat załatwiony...ja miałem SR20 DE do dyspozucji i stwierdziłem że jak mam wydać kolejne pieniądze na VE to wolę je zainwestować w mój motor i lepiej na tym wyjdę skoro i tak miałem zamiar grubo dłubać :whistle:

Hamownia najlepiej to zweryfikuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa.. faktycznie, zapomnialem, ze u Ciebie bedzie tym sterowac DTA :)

 

dzieki za tip ze skrzynia, ale mimo znalezienia szpery w ofercie, informacja jest, ze produkcja zostala przerwana :-/

 

nie no, ja VE nie chce na 100%, bo moje DE juz jest zbyt zdlubane, zeby sie bawic w zmiane silnika. teraz poprostu probuje wycisnac z niego jak najwiecej ;-) jakbys mial jakies zdjecia ITB to chetnie zobacze jak to u Ciebie wyszlo :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

fotki aktualnego ITB masz na poprzedbniej stronie w tym temacie co prawda jeszcze bez wszystkich lejków i wlotu ale samo ITB jest

 

żeby nie było że projekt stoi

20110417072.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20110417075.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

i kółko z czujnikiem położenia

20110417073.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez CZAJNIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło mocowanie czujnika położenia wału, nie ukrywam że skomplikowany projekt i oby jakiś ciekawy efekt z tego wyszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość CZAJNIK

produkt własny na wkładach Bilsteina :rolleyes:

 

aktualnie jestem w trakcie odchudzania belki przedniego zawieszenia bo waży 26kg a to mnie zupełnie nie satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkt własny na wkładach Bilsteina :rolleyes:

 

odblokuj sobie skrzynkę bo mam pytanie w tej kwestii. Lub napisz mi PW czy mozesz wykonać taki gwint do N15 i napisz koszt oraz co potrzeba z oryginalnych gratów i wszystkie potrzebne info.

Edytowane przez PumaRST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

opustoszyłem całą skrzynkę więc chyba powinno działać :rolleyes:

 

sorry, nie zwróciłem uwagi ze w skrzynce mieści sie tylko 50 wiadomości :whistle:

 

porcja nowych fotek prosto z budowy:

20110430081.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20110527094.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20110527095.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20110531098.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

20110531099.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez CZAJNIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no chyba ażtak szybko to nie nastąpi bo najpierw muszę ogarnąć do końca Twojego aby spokojnie sie zabrać za instalację,wiązkęsilnikową i podłączenie DTA. czyli wezmę urlop i zaszyje siew ciszy i spokoju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość rastaman81

powiem ci ze grubo idziesz z tematem... ja ogólnie bawiłem się civic hb z 93r (jajko) i własnie do tego mniej wiecej dażyłem ale niestety plany na ten moment sie zmieniły i musiałem honde sprzedać i kupic coś ekonomicznego :( choć z almy jestem zadowolony :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tematem może grubo ale z czasem na posuwanie się do przodu to już mniej. ale mam nadzieję że w końcu uda mi sie dopiąc wszystko i wyjdzie cos naprawdę tłustego jak na wolnossaka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...