Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[K10] reduktor siły hamowania


Guest nixon

Recommended Posts

Guest nixon

Niemiła niespodzianka mnie wczoraj spotkała. Pojechałem na przegląd i okazało się, że jest dziwny problem z hamulcami na tylnej osi. Raz tylny prawy hamulce hamuje o 50% gorzej od tylnego lewego, a za moment jest na odwrot, tylny lewy hamuje o 50% gorzej od prawego. Zadzwoniłem to machanika, ktory stwierdził, że rozwiązywali już takie problemy i prawie zawsze winny był reduktor siły hamowania. Niestety podobno naprawa jest nieopłacalna.

Ktoś z Was spotkał się już z takim problemem? Czy to na pewno winny jest reduktor? Można to jakoś naprawić za przyzwoita cenę?

Link to comment
Share on other sites

Guest RYKI

jest to ustrojstwo które znajduje się na lewej podłużnicy dwa razy juz to wymieniałem, po zdjęciu gornego dekielka , zobaczysz dwa korektory , które się zapiekają , należy wymienić cały korektor . Szukaj" świeżych",czyli takich ktore nie dawno były uzywane ,najlepiej zdjąć pokrywkę gorną z korektora i widać ich stan , i jeszcze jedno UWAŻAJ jak będziesz wkręcał przewody hamulcowe , często wkręcają się pod złym kątem i możesz uszkodzić korektor, Jak chcesz do znajde ci taki u mnie na szrocie , oczywiście dobry , cena 40 pln dzwoń 091 4834246 Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest nixon

Na poniedzialek umowilem sie z mechanikiem, zeby zdecydowal, czy to na pewno ta czesc jest winna. Zobaczymy co powie. Jezeli winny bedzie reduktor to na pewno sie do Ciebie odezwe. Dzieki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Snafu

a czy od tego korektora zależy też siła hamowania przednich hamulcy ??

coś wydaje mi sie że są słabawe no i czasami prawy zacisk nie odpuszcza i lubi sobie popiskiwać przy jeździe po mieście strasznie mnie to wkurza :/

PS. zaciski sprawdzałem są ok :) tarcze wentylowane nówki klocki również nowe :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...